Panevėžyje neaiškiomis aplinkybėmis savaitgalį užsikrėtė net 5 žmonės: turėjo daug kontaktų

Po iki dviženklių skaičių ūgtelėjusio susirgimų koronavirusu atveju, antradienį – ramesnės žinios. Naujų užsikrėtimų – vos du. Tačiau akivaizdu, kad virusas nesitraukia. Panevėžyje neaiškiomis aplinkybėmis savaitgalį užsikrėtė net penki žmonės, tarp jų – vyras ir žmona, dirbanti gamykloje. O susirgusieji neabejotinai kontaktavo su aplinkiniais – vaikštinėjo mieste ir parke. Tuo metu valdžia prabilo, kaip rudenį teks keliauti prie balsadėžių. Be kaukės ir pirštinių atiduoti savo balso nepavyks.

Nerimo dienos Panevėžyje: nors paskutinę parą visoje Lietuvoje nustatyti vos du nauji susirgimų koronavirusu atvejai, ilgą laiką Covid-19 nefiksavusioje Aukštaitijos sostinėje nuo praėjusio penktadienio iki sekmadienio nustatyti net penki nauji atvejai. Viena užsikrėtusi moteris dirba „Lietkabelio“ gamykloje, kur kasdien į darbą keliauja šimtai žmonių.

„Deja, yra du dirbantys. Gan didelis kontaktinių darbuotojų skaičius darbovietėse, viso turbūt virš 50. Jau pradėti ir tyrimai, darbovietėse, kiek žinome, pradėtos dezinfekcijos“, – sako Visuomenės sveikatos centro direktorius Eugenijus Vilčinskas.

Taigi, susirgusiųjų dar gali daugėti. O minėta moteris užsikrėtė nuo savo vyro, simptomų ji nejautė. Labiausiai Panevėžio epidemiologus neramina tai, jog sunkiai įmanoma atsekti, kaip žmonės pasigavo užkratą.

Pirminiais duomenimis, nei užsienyje, nei masiniuose susibūrimuose jie nesilankė. Kiti trys užsikrėtusieji su minėta šeima nesusiję, vienam iš jų – per 90 metų. Pensininkai gydomi ligoninėje.

Kaip pasakoja Panevėžio visuomenės sveikatos centro vadovas, susirgusieji dažnai linkę slėpti, kur lankėsi pastaruoju metu, tačiau jau paaiškėjo, kad kontaktų jie turėjo apsčiai. Vadinasi, ir kėlė grėsmę aplinkiniams.

„Išeidavo į parką Tulpių kvartale. Tai reikia turėti omeny. Kas buvote parke, pasižiūrėkite. Ten labai gražu ir matote, kas darosi prie suoliukų – daug žmonių, ir pagyvenusių. Truputį tų atstumų reikėtų vengti“, – pasakoja E. Vilčinskas.

Nors dauguma susirgimų Lietuvoje yra šeiminiai židiniai arba išvykų į užsienį pasekmės, vis atsiranda ir pavienių, nežinia nuo ko užsikrėtusių žmonių. Tai ypač kelia nerimą specialistams, nes tai reiškia, kad viruso plitimas visuomenėje gali atsinaujinti.

REKLAMA

Nors tai dar nelaikoma antrąja susirgimų banga, vis garsiau svarstoma, kaip su ja dorotis galiausiai jai pasiekus Lietuvą. Tai antradienį aptarė ir posėdžiavusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija.

„Blogiau yra, kai žmogus neįsivaizduoja, kuris jis galėjo užsikrėsti. Tai rodo, kad toje aplinkoje tokių žmonių gali būti daugiau. Kol kas situacija tikrai valdoma. Grįžti prie karantino režimo tikrai niekas nenorėtų. Bet verta gyventojams tą sąmoningumą išlaikyti, nuo mūsų pačių labai daug priklauso“, – teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Kol kas valdžia neplanuoja nei vėl uždarinėti sienų, nei atnaujinti privalomo kaukių dėvėjimo, nebent pora savaičių iš eilės susirgusiųjų atsirastų vidutiniškai po 10. Tačiau vienas iššūkis spalį neabejotinai laukia, tai – Seimo rinkimai. Balsavimo dienomis vaizdas apylinkėse bus kitoks nei esame įpratę matyti.

„VRK ir kėlė tą klausimą, kad kiekvienas atėjęs balsuoti gautų pirštines, kaukę, būtų dezinfekcinio skysčio“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

Pasak ministrės, rinkimams bus steigiamas specialus rezervas. Vyriausioji rinkimų komisija apskaičiavo, kad vien rinkėjams aprūpinti prireiks dviejų milijonų kaukių, tiek pat – vienkartinių pirštinių ir dešimties tūkstančių litrų dezinfekcinio skysčio. Jei tiek apsisaugojimo priemonių nepakaktų, būtų naudojamas ir valstybės rezervas. Kaukių, ir ne tik jų, prireiks ir rinkimų komisijų nariams.

„Einant į socialines įstaigas, senelių globos namus, reikia dar daugiau apsirūpinti priemonėmis, tai reikia atrodyti praktiškai kaip medikui, kad neatneštų infekcijos į įstaigas, kurios yra padidintos rizikos“, – sako R. Tamašunienė.

Galutinę tvarką, kaip atrodys šiųmečiai rinkimai, tvirtins sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Šiuo metu jis atostogauja, atostogos truks 5 savaites.


Rašyti komentarą...
A
Angelė.
2020-07-22 09:36:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sučiaudėjo nuo skersvėjų ir jau virusas. Dabar kokią ligą tu susirgsi - viena diagnozė : " COVID-19". Kitos ligos nebegydomos todėl ir mirštama, nes nedaromi tyrimai. Testų kokybė kelia abejones. Pigios kinietiškos kaukės sukelia alergiją ir dusulį...Vienintelė tiksli šio virusio diagnozė yra tik PLAUČIŲ KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA.
Atsakyti
-6

A
Ara
2020-07-22 08:50:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Besiptomiai ligoniai. Visus likviduoti - serga, bet neserga. Iš eilės, marš prie sienos ir nemėgint nusičiaudėt.
Atsakyti
-4

J
JerryKam
2020-07-22 09:17:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Знаете ли вы?
Первая председательница Верховного суда Татарии молчала по поводу своей службы в НКВД.
Первая абсолютная чемпионка турнира Большого шлема похоронена в могиле для бедняков.
Убийца с руками-клешнями избежал тюрьмы, но позже сам был убит.
Видеоигру с простейшей графикой называли и шедевром, и троллингом.
В Чехословакии и СССР был свой «поцелуй победы».


arbeca
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų