Antradienį Tokijo olimpiadoje Estijos fechtuotojos po 13 metų pertraukos olimpinėse žaidynėse savo šaliai iškovojo olimpinius aukso medalius. Nors Estijos rinktinė tik per plauką pateko į olimpiadą, tačiau greitai įrodė, kad čia atsidūrė neatsitiktinai.

Ketvirtfinalyje estės 29:26 nugalėjo lenkes, pusfinalyje 42:34 pranoko itales ir finale 36:32 iškovojo pergalę prieš Pietų Korėjos rinktinę.

Pergalę Estijai įtvirtino Katrina Lehis, kuri įveikė antrąja pagal reitingą korėjietę Choi In-jeong.

Po finalinio arbitrų švilpuko estės krito ant žemės, apsikabimo ir klykdamos iš laimės džiaugėsi istoriniu pasiekimu.

Estiją komandinėse moterų špagos varžybose atstovavo Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu ir Katrina Lehis.

Bronzos medalius iškovojo Italijos sportininkės, kurios rezultatu 23:21 nugalėjo kines.

Šis medalis estams antrasis Tokio žaidynėse. Taip pat fechtavimo rungtyje bronzą kiek anksčiau laimėjo Katrina Lehis.

Paskutinį kartą Estija auksą buvo iškovojusi Pekine 2008 m., kai vyrų disko metimą laimėjo Gerdas Kanteris.

Estijos sportininkių džiaugsmo akimirkas žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.