Paleckis, išgirdęs nuosprendį, bendrininką išvadino pedofilu

Už šnipinėjimą Rusijai Algirdas Paleckis sės į kalėjimą. Kartu su juo šnipinėjęs, tačiau su Lietuvos teisėsauga bendradarbiavęs verslininkas Deimantas Bertauskas sulaukė teismo malonės – atsakomybės išvengs. 

Tačiau A. Paleckis jį vadina pedofilu ir priekaištauja, kad teismas tiki jo parodymais. Beje, A. Paleckis su D. Bertausku džiaugėsi Rusijos saugumiečių globa – gavo nemokamas metines vizas į Rusiją, gyveno Rusijos piliečio vasarnamyje Maskvos apskrityje, gavo mažiausiai 6000 eurų.

Į Algirdo Paleckio šnipinėjimo bylos atomazgą Šiaulių apygardos teisme susirinko jo rėmėjų būrelis.

„Čia yra faktiškai diktatūra Lietuvoje“, – sako vienas rėmėjų.

„Aš atėjau sužinoti, kaip valstybės nusikaltėliai žudo žmones“, – teigia kitas.

Stebint žurnalistams ir būreliui savo rėmėjų, už šnipinėjimą Rusijai A. Paleckis sulaukia nuosprendžio – šešerių metų kalėjimo.

Paleckiui teismas skyrė 6-erių metų realią laisvės atėmimo bausmę, tačiau, turintis apeliacijos teisę, A. Paleckis dar lieka laisvėje, tiesa, su apykoje ir už 50 tūkst. eurų užstatą, kurį sumokėjo jo tėvas Justas Vincas Paleckis.

Be to, dalį bausmės, beveik pusantrų metų, jis jau yra atlikęs, kai buvo suimtas ikiteisminio tyrimo metu. A. Paleckis ir toliau neigia šnipinėjęs, esą vykdęs žurnalistinį tyrimą ir ketina jam skirtą bausmę skųsti aukštesniajam teismui.

„Ką Paleckis konkretaus pririnko informacijos užsienio žvalgybai? Turi būti USB, popierius, kad pririnkau, garso įrašas, kad perduodu informaciją. Nulis. Man sako: tu domėjaisi Sausio 13-osios byla. Kai nieko nėra, prokuratūrai tenka remtis pedofilo parodymais“, – teigė A. Paleckis.

Prokurorė prašė A. Paleckį už grotų pasodinti devyneriems metams, tad svarstys, ar skųsti teismo skirtą 3-ejais metais trumpesnę bausmę. A. Paleckis po posėdžio ėmė kelti sąmyšį ir prokurorei net teismo salėje ėmė trukdyti kalbėtis su žurnalistais.

Kartu su A. Paleckiu šnipinėjęs valstybės saugomas vilnietis verslininkas D. Bertauskas teismo posėdyje ir vėl pasirodė su kauke, kad nebūtų atpažintas, ir į kalbas su žurnalistais nesileido. Jis savo kaltę pripažino ir atskleidė teisėsaugininkams nusikaltimo aplinkybes, tad teismas atleido jį nuo atsakomybės.

Teismas nustatė, kad A. Paleckis su D. Bertausku vykdė Rusijos federalinės saugumo tarnybos užduotis, veikė organizuotoje grupėje ir už piniginį ir kitokį atlygį rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, kur jie gyvena, su kuo draugauja, ką veikia laisvalaikiu.

Rusija su šiais Lietuvos pareigūnais pasišovusi susidoroti. Paleckis bendravo su Rusijos žvalgybininkais, sovietų „Alfa“ karininkais Michailu Golovatovu ir Eduardu Kruglovu, ieškojo mediko, kuris už atlygį suklastotų Sausio 13-osios byloje nuteisto buvusio sovietų karininko Jurijaus Melio sveikatos pažymą, esą jis sunkiai serga, kad kalinimas jam būtų pakeistas į švelnesnę kardomąją priemonę. 

REKLAMA

Maisto gamybos įranga prekiavęs D. Bertauskas esą vylėsi plėsti verslą Rusijoje ir siekė ryšių su įtakingais šios šalies politikais, be to, kartu su Paleckiu jie esą ieškojo ir valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ finansinės paramos Lietuvos liaudies partijai ir Lietuvos rusų sąjungai. 

„Visa byla paremta pedofilo parodymais. Policija jį sučiupo parsisiunčiant vaikų pornografines nuotraukas į savo kompiuterį, už tai baudžiama iki 4 metų kalėjimu. Jį 2018 m. spalio 10 d. sučiupo ir spalio 24 d. jis pradėjo kalbėti prieš mane“, – sakė A. Paleckis. 

Kol kas A. Paleckis dar džiaugiasi laisve ir štai savaitgalį vaikščiojo antivakserių mitinge. Už šnipinėjimą kaltinamieji gavo nemokamas metines vizas į Rusiją, gyveno Rusijos piliečio vasarnamyje Maskvos apskrityje, gavo 6000 eurų išlaidoms. Su Rusijos atstovais kaltinamieji bendravo ypatingai slaptai – sutartinėmis frazėmis, turėjo specialiai sukurtą elektroninio pašto dėžutę.

Būtent A. Paleckis koordinavo Bertausko veiksmus, nurodė laikytis konspiracijos, gautus raštelius išmesti, neužsirašinėti ir neminėti užsakovų pavardžių, kalbėti vaikštant, būnant mašinoje kalbėti pasigarsinus muziką.


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2021-07-27 20:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau kad Paleckis pasakė tiesą. Nėra ko įsižeisti.
Atsakyti
-13

A
Aha nu jo
2021-07-27 21:23:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokia info perdave Rusijai? Jokios? Tai kur cia nusikaltimas?
Atsakyti
-12

r
ricka
2021-07-27 20:19:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
tu nesvaik , o ziurek kas darosi siandien
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų