Nufilmuota Lietuvos pasieniečių ir migrantų akistata pasienyje – kirsti sieną pabūgo, bet laukė

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) išplatino vaizdo įrašą, kuriame nufilmuota Švenčionių užkardos pasieniečių ir migrantų akistata. Vaizdo įraše matyti, kaip Lietuvos teritorijoje budi Lietuvos pareigūnai, o anapus sienos linijos, Baltarusijos teritorijoje, laukia į Lietuvą norėję patekti migrantai. Nors Lietuvos pasieniečiai apie situaciją Baltarusijos pasieniečiams pranešė ne kartą, jie nereagavo.

Antradienio naktį apie 2.30 val. Švenčionių užkardos pasieniečiai pastebėjo, kaip prie sienos linijos iš Baltarusijos priėjo trys vyrai ir moteris, neabejojama, planavę neteisėtai patekti į Lietuvą. Išvydę jos teritorijoje patruliuojančius VSAT pareigūnus migrantai pabūgo kirsti sieną.

Jie sustojo už keliolikos metrų nuo sienos linijos ir stebėdami Lietuvos pasieniečius susėdo ant žemės. Švenčionių užkardos pareigūnai iškart apie potencialius sienos pažeidėjus pranešė šį ruožą saugantiems Baltarusijos pasieniečiams.

Jokios reakcijos nebuvo nei po pirmo tokio pranešimo, nei po antro, nei po šešto. Kaimyninės valstybės pareigūnai „priimdavo“ informaciją, tačiau asmenų „nematė“ ir niekaip nereagavo. Migrantai ir toliau ramiausiai lūkuriavo, o Lietuvos pasieniečiai stovėjo jų kelyje į Vakarų Europą.

Net praėjus daugiau kaip 6 valandoms situacija nesikeitė, išskyrus tai, kad migrantai buvo šiek tiek atsitraukę į Baltarusijos gilumą, tačiau iš Lietuvos pasieniečių akiračio nedingo. Vėliau jie vėl priartėjo prie sienos.

Tokie atvejai pastaruoju metu Lietuvos pasienyje fiksuojami nuolat. Valandų valandas Baltarusijos pareigūnai nereaguoja į pranešimus apie prie sienos lūkuriuojančius migrantus.

Savo akimis pamatyti situaciją galite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
Šramas
2021-07-27 11:24:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikėjo ne į Baltarusijos pasieniečius kreiptis, o į anūką, būtų per rupora arabiškai kreipėsi, tada būtų gal sureagave
Atsakyti
-88

Z
Zaneta Seic
2021-07-27 21:44:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beabejo jog nereagavo.Jus ką neturite rusų kalbos vertėjų? Buvo aiškiai pasakyta, jog jie nestabdys ne vieno emigranto.Turite prisiimti kaltę, tiek domestic teroristai politikai, tiek žiniasklaida.Norėjote nuversti Lukašenkos valdžią , paskelbdami "Damutės" gyvenančios Lietuvoje teisėtumą...panašus perversmas buvo Ukrainoje, ir ką matome šiandien?Lukošenko ne pastumdelis, ir jis yra nazionalistas- visiška priešingybė mūsų parsidavusiai valdžiai.Tad dabar dėl jūsų kvailumo, nekopententingumo kentės žmonės.Tiek tie patys emigrantai, tiek Lietuvos piliečiai.
Atsakyti
-152

N
Ne
2021-07-27 13:38:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na,diplomatas iš jo nekoks, jau įsitikinom.
O vertėjas, ko gero, toks pats
Atsakyti
-46

SKAITYTI KOMENTARUS (55)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų