Nors kaukės lauke nebeprivalomos, bet lietuviai atsipalaiduoti nenori

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina gyventojus per daug neatsipalaiduoti ir saugotis. Esą jei karantino gniaužtai bus laisvinami per greitai, Covid-19 infekcijos atvejų skaičius gali pradėti staiga augti. Šiai logikai pritaria ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris šiandien susirūpino dėl keliolikos tūkstančių šalies gyventojų panorusių tikrintis. Pasirodo darželių darbuotojai užplūdo koronaviruso karštąją liniją ir į ją pradėjo skambinti be perstojo. 

„Aš už atsargų požiūrį į koronaviruso krizę. Daugelio pasaulio valstybių patirtis rodo, kad pernelyg lengvas ir greitas atsipalaidavimas sukelia vėl naująsias bangas. To reikėtų išvengti, nes padėjome daug pastangų, kad situaciją suvaldytumėme, ir dabar vienu kitu neatsargiu žingsniu sugriautumėme viską, ką statėme pastaruosius keletą mėnesių“, – sako Prezidentas Gitanas Nausėda.

Dalis Lietuvos gyventojų klauso Prezidento Gitano Nausėdos patarimo – neatsipalaiduoja, toliau dėvi kaukes nepaisant to, kad nuo šiandien einant gatve to daryti neprivaloma. Nosį, burną dengti liepiama tik tose atvirose erdvėse, kur buriasi žmonės, prekybos vietose, turgavietėse, renginiuose, ekskursijose ir autobusų stotelėse:

„Kol nėra nei vaistų, nieko nėra, mes kiekvienas galim būti užkratu, aš manau, kad reikėtų vis tik nešioti, o kai jau bus viskas gerai, bus vakcinos tai mes patys nenešiosime.“

„Kas, kad nutraukė tą nešiojimą, bet ramiau atsargiau, drąsiau. Aš už, kad naudotis, vis tiek žmogus prie žmogaus.“

„Gal visuomeninėse, kur daugiau susibūrimas ir dėsiu, bet, matot, pusė su kaukėmis, pusė be kaukės.“

„Truputį atviriau man pačiam nelabai patinka. Nelabai man patogu, grynas oras, dabar geras oras, smagu kvėpuoti.“

Tiesa, dalis gyventojų net ir tose vietose, kur kaukes dėvėti privaloma, arba taisyklių nepaiso arba apsaugos priemones dėvi netaisyklingai.

Nors vis daugiau gyventojų atsipalaiduoja, Prezidentas džiaugiausi, kad Covid-19 infekcija Lietuvoje plinta lėtai.

„Tai, ką padarėme per keletą mėnesių, tikrai nusipelno, tikrai gero įvertinimo. Nepaisant visų klaidų ir ypatingai pirmosiomis savaitėmis, chaoso ir taip toliau, rezultatas, kuris yra nesunkiai išmatuojamas kiekybiškai, palyginamas su kitų valstybių rezultatais, jis yra geras“, – pasakoja G. Nausėda.

REKLAMA

Nausėda kalba apie mažus Lietuvos sergamumo rodiklius. Vakar atlikus beveik 8000 testų nustatyti 6 nauji Covid-19-a atvejai. Panašūs skaičiai fiksuoti ir anksčiau. Nors užvakar naujų infekcijų skaičius buvo gerokai didesnis, po 6-is naujus atvejus per dieną fiksuota ir pirmadienį, ir sekmadienį. Iš viso Lietuvoje užfiksuota 1511 Covid-19 infekcijų. Bendra atvejų kreivė išlieka plokščia, viruso plitimas Lietuvoje labai lėtas lyginant su vakarų Europos šalimis. Lietuvoje atlikta daugiau nei 200-ai tūkstančių testų, mirė 54-i, pasveiko 934 žmonės.

„Reikia atsargiai išeidinėti iš šitos situacijos ir tą stengiamės daryti. Palikdami šiek tiek laiko po kiekvieno atlaisvinimo, kad galėtumėme įvertinti ir pamatyti, ar kas nors pablogėjo, ar ne. Kaip užtikrinti, kad neblogėtų, tai nuolat kartoti, kartoti ir kartoti visuomenei, kad grėsmė ji niekur nėra dingusi. Ji yra čia. Reikia saugotis, reikia atsakingai elgtis“, – teigia A. Veryga.

Iššūkiai Lietuvoje nesibaigė. Nors sergamumas Lietuvoje nedidelis, karštoji koronaviruso linija sulaukia rekordinio kiekio skambučių. Per dieną nuo 16-os iki 18-os tūkstančių užklausų. Mat, Lietuvai grįžtant į normalų gyvenimo ritmą pardavėjai, vaistininkai ir ypatingai ugdymo įstaigų darbuotojai nori profilaktiškai išsitirti dėl koronaviruso.

„Ikimokyklinių įstaigų darbuotojai, kuriems buvo rekomendacija tirtis profilaktiškai, ir matyt, dalis savivaldybių tą suprato ne kaip rekomendaciją, o kaip prievolę ir gavo tokių ženklų, ir žinučių, kad buvo netgi darbuotojams pasakyta, kad jūs negalėsit ateiti į darbą ir dirbti, jeigu nebūsit išsityrę mobiliuosiuose punktuose“, – kalbėjo A. Veryga. 

Veryga aiškina, kad skubėti darbuotojams nėra prasmės. Esą prievolės tirtis profilaktiškai nėra. Veryga aiškina, kad šiuo metu specialistai kuria sistemą, kaip iš lėto palengva profilaktiškai patikrinti visų specialybių atstovus.

REKLAMA

„Yra mūsų specialistų rengiamos proporcijos grupių, kiek per dieną ar per parą būtų galima išdalinti, kiek žmonių tam tikros grupės, pavyzdžiui pardavėjų, ar vaistininkų, arba dar kažko mes tikrinsime profilaktikai. Jei skambins pardavėjas tai bus žinoma, kad jų šiandien bus galima užregistruoti tam tikrą skaičių, pavyzdžiui, 200 per dieną. Tai jų ir užregistruos 200. Tada jau visus kitus ragins skambinti arba sekančią dieną, arba kitų dienų kvotomis“, – sako A. Veryga. 

Anot ministro, didelis karštosios koronaviruso linijos apkrovimas kenkia tiems gyventojams, kurie nori išsitirti ne profilaktiškai, o dėl konkrečių patiriamų ligos simptomų. Taip pat žadama profilaktiškai tirti ir atsitiktines ugdymo įstaigas.


Rašyti komentarą...
t
tuckai
2020-05-14 22:55:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tau kaukė maišo šliapą graužt?
Atsakyti
0

B
Beee
2020-05-14 22:46:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beeeee
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų