Koronavirusas neaplenkia ir vaikų: baigiasi rimtomis širdies komplikacijomis

Ankstų ketvirtadienio rytą Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame pasakoja, kad koronavirusas neaplenkia ir vaikų. Niujorke COVID-19 jau pasiglemžė kelių mažamečių gyvybes.

Anot specialisto, jau buvo manoma, kad visi suprato suaugusiųjų ligos aspektus, kurie kėsinasi į senus žmones, tačiau pasirodo, kad koronavirusas paliečia ir vaikus, sukeldamas rimtų komplikacijų.

„Galima suklysti galvojant, kad COVID-19 liga aplenks vaikus. Praėjusią sav. buvo pranešta apie galimai su virusu susijusią retą uždegiminę reakciją su širdies komplikacijomis vaikams“, – rašo profesorius.

Anot S. Čaplinsko, vaikams liga pasireiškia kitaip ir sukelia komplikacijų. Būtent dėl jų Niujorke užfiksuoti pirmieji nuo šios ligos mirę vaikai.

„Penktadienį Niujorko gubernatorius A.M. Cuomo paskelbė, kad valstijoje sunkiai susirgo 73 vaikai, o 5 m. berniukas Niujorke tapo pirmuoju nuo šios ligos mirusiu vaiku. Dar 2 vaikai tapo COVID-19 aukomis šeštadienį. Ši žinia sukrėtė daugelį gydytojų, kuriems atrodė, kad jie pagaliau suprato visus suaugusiųjų ligos aspektus ir manė, kad ši liga žudo senus žmones, o ne vaikus. Niujorko “Mount Sinai” ligoninėje visiems 5 gydomiems vaikams ligos eiga buvo visiškai kitokia nei įprasta sergant suaugusiems.

Iš pradžių pasireiškė virškinimo trakto sutrikimai, kurie virto uždegiminėmis komplikacijomis, susijusiomis su labai žemu kraujospūdžiu ir kraujagyslių išsiplėtimu. Pirmojo mirusio vaiko atv., šie klinikiniai požymiai lėmė širdies nepakankamumą. Rašoma Washington post.“

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų