Nigerijos menininkas stebina: iš kokosų gamina paveikslus ir aksesuarus

Paimame kokoso lukštą, ant jo nupiešiame lapo trafaretą ir pjauname. Štai ir turime puikią paveikslo detalę. Tokiu originaliu būdu, pasitelkęs kokosų lukštus, Nigerijos menininkas Nathanielis Hodunu savo meno projektui gamina net mažiausias detales.

Eksperimentuoti su kokos7 lukštais Nathanielis pradėjo dar 2006 metais, kai dovanų gavo du kokosus.

„Mokykloje, kurioj mokiau, tėvų tarybos pirmininkas man davė du kokosus ir pasakė: „Žinau, kad su jomis galima kažką padaryti.“ Tada ėmiau sukti galvą, ką aš galiu su jais nuveikti, kokia tai yra medžiaga. Iš jų pradėjau gaminti įvairius daiktus: rankdarbius, instaliacija“, – sako menininkas Nathaniel Hodunu. 

Pastebėjęs, kiek daug grožybių galima pagaminti iš kokoso lukštų, jis ėmė juos rinkti iš įvairiausių vietų. Pavyzdžiui, kokosų aliejaus gamyklų, kurios lukštus tiesiog išmestų kaip atliekas.

Tarp jo meno kūrinių yra portretų, skulptūrų ir grožio aksesuarų. Nathanielio kūriniuose galima matyti kontrastų – vieni yra visiškai natūralų, pilkai rusvų atspalvių. Kiti, atvirkščiai, akį traukia ryškiausiomis spalvomis.

„Naujausiems darbams bandau suteikti daugiau spalvų. Taip užsinorėjo mano klientai“, – teigia jis. 

Menininko kūrinių kainos svyruoja nuo 130 iki 1300 Jungtinių Valstijų dolerių. Viskas priklauso nuo dydžio ir sudėtingumo. Ir jie išties paklausūs. Štai vien Lagoso valstijos kokosų tarnybos, atsakingos už kokosų gamybos ir perdirbimo skatinimą, pirmininkas įsigijo daugiau nei 20 Nathanielio kūrinių – keletą galima išvysti ir jo kabinete.

„Tai labai išradinga. Todėl šie meno kūriniai yra unikalūs, skirtingai nuo mūsų akiai įprastų. O štai šie yra įstabūs – juk įprastai kokosų lukštus mes tiesiog išmestume“, – kalba Lagoso valstijos kokosų tarnybos pirmininkas Dapo Olakulehin.

Dabar Nathanielis kas keletą mėnesį rengia mokymus meno mėgėjams ir entuziastams, kad šie išmoktų kūrybiškų kokoso lukštų naudojimo būdų.

Menininko kūrinius galite išvysti TV3 Žinių reportaže. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų