Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Baltarusijos–Lenkijos pasienyje aštrėja migrantų krizė. Negalėdami kirsti sienos migrantai bando išgriauti ją saugančias užtvaras. Lenkijos pasieniečiai skelbia, kad Minsko rėžimas jau ne pirmą kartą bando suorganizuoti masinį prasiveržimą per sieną.

Baltarusijos–Lenkijos pasienyje aštrėja migrantų krizė. Negalėdami kirsti sienos migrantai bando išgriauti ją saugančias užtvaras. Lenkijos pasieniečiai skelbia, kad Minsko rėžimas jau ne pirmą kartą bando suorganizuoti masinį prasiveržimą per sieną.

Reaguodama į prastėjančią situaciją, prie sienos papildomas pajėgas siunčia ir Lietuva. Tuo metu Varšuvoje surengta demonstracija raginanti migrantus įsileisti.

REKLAMA
REKLAMA

Ištraukę spygliuotą koncertiną laikančius stulpus iš žemės ir atsinešę pagalius iš miško grupė migrantų griauna Baltarusiją ir Lenkiją skiriančią užtvarą. Kitoje pusėje stovintys Lenkijos kariškiai ir pasieniečiai ją bando atstatyti, tačiau jėgos akivaizdžiai nelygios. Vos atrėmus migrantus vienoje vietoje, jie stulpais ir pagaliais ima ją talžyti kitoje.

Pastaruoju metu migrantų krizė prie Lenkijos sienos tik gilėja. Pareigūnai per parą vidutiniškai sienos kirsti neleidžia maždaug pusei tūkstančio nelegalų. Nuo metų pradžios neteisėtai kirsti sieną bandyta jau 20 tūkst. kartų. Pasak lenkų pareigūnų, baltarusių pasieniečiai jau bent keletą kartų organizavo masinius bandymus prasiveržti per sieną. Daugėjant bandančių patekti ir į Lietuvą mūsų vyriausybė į pasienį siunčia papildomų kariuomenės pajėgų.

REKLAMA
REKLAMA

„Matome, kad nors ir stabiliau yra mūsų pasienyje, bet tai kas vyksta pasienyje su Lenkija tai rodo, kad srautai tikrai yra nemaži neteisėtų migrantų ir bandymų kirsti neteisėtais būdais sieną“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Sienos apsaugos tarnyba yra identifikavusi poreikį Pietiniame ruože padidinti pajėgumus. Todėl 64 kariai su atitinkamu transportu – visureigiais jie yra siunčiami į tuos ruožus, kur sienos apsaugos tarnyba mato didžiausias rizikas“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Visgi Lenkijoje toli gražu ne visi palaiko valdžios poziciją neteisėtus migrantus stumti per sieną atgal.

Vakar Varšuvoje keli tūkstančiai žmonių išėjo į gatves protestuodami prieš esą brutalius valdžios veiksmus prieš migrantus. Demonstrantų plakatai skelbia: „Stop migrantų kankinimui prie sienos“, „Pabėgėliai laukiami“ ir valdžios retoriškai klausė, „kiek žmonių jau žuvo bandydami patekti į šalį?“ Pasieniečiai draudžia savanoriams padėti šąlantiems migrantams pasienyje, tačiau kai kurie lenkai juos kviečia į namus uždegdami žalią šviesą.

REKLAMA
REKLAMA

Žalia šviesa – signalas, kad šiuose namuose jie gali gauti šilto maisto, sušilti ir saugiai pernakvoti.

Liuksemburge vykstančiame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime. Ant stalo naujos sankcijos. Taikiklyje – tiek Baltarusijos „Belavia“, tiek kitos oro linijos, kuriomis A. Lukašenka į šalį skraidina migrantus.

„Lukašenka ne kas kitas, kaip valstybinio kontrabandininkų tinklo galva. Nebegalime toleruoti, kad yra tokių oro linijų, kurios uždirba gabendamos pabėgėlius į Vokietiją ir kitas šalis. Kalbėsime apie pasekmes šioms oro linijų bendrovėms“, – aiškina Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Mass.

Lukašenka šiandien pažėrė naujų kaltinimų Lietuvai ir Lenkijai. Esą kaimynės migrantus specialiai paleidžia iš stovyklų, kad jie keliautų į Vokietiją ir Prancūziją ir taip pažeidžia žmogaus teises ir neva eskaluoja krizę.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų