naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva ne be pykčių ir nuoskaudų išsirinko, kas šalį atstovaus „Eurovizijos“ dainų konkurse. Nugalėtoja Monika Linkytė bandys apžavėti Europą liaudiškų sutartinių garsais, supintais su angliška jausminga daina.

Lietuva ne be pykčių ir nuoskaudų išsirinko, kas šalį atstovaus „Eurovizijos“ dainų konkurse. Nugalėtoja Monika Linkytė bandys apžavėti Europą liaudiškų sutartinių garsais, supintais su angliška jausminga daina.

REKLAMA

Nors lažybininkų prognozės atlikėjai stebuklų nežada, „Eurovizijos“ apžvalgininkai tiki, kad Lietuvos kūrinys pakankamai stiprus: gali šiemet peržengti pusfinalio barjerą.

Atlikėja Monika Linkytė antrą kartą mėgins užkariauti senąjį žemyną „Eurovizijos“ dainų konkurse. Linkytė įveikė nacionalinės atrankos etapą ir bandys europiečių širdis sušildyti su daina „Stay“, lietuviškai: „Pasilik“.

„Atstovauti Lietuvai jausmas yra labai geras, tikiuosi, kad ta trispalvė suskambės dainos motyvais per „čiūto tūto“ Vis kartojamą frazę“, – kalba M. Linkytė.

REKLAMA

Sutartinių motyvą „čiūto tūto“ atlikėja sako pasirinkusi neatsitiktinai. Tai frazė, užkalbėjimas, kuriam kartojantis atlikėja kviečia klausytis savęs.

REKLAMA

„Šita daina apie lietuviškus burtažodžius ir apie kvietimą sugrįžti į save ir išgirsti savo širdį“, – sako M. Linkytė.

Štai, ką apie dainą sako TV3 Žinių kalbinti gyventojai:

„Aš balsavau už kitą, už antrą vietą, kur laimėjo. Nu, linksma, gal tokia nieko, pusė bėdos, bet kad ji laimėtų, tai netikiu.“

„Tiesiog džiaugiuosi, kad negėda, kad pasirodys.“

„Aš buvau labiau už Beatrich „Movie“, bet gera ir šita daina, tokia užkabina po kelių kartų.“

REKLAMA

„Visai neblogai, man patiko ta Rūta Mur, bet šita pasistengus, labai gražiai.“

„Man labai tinkama, labai, labai, labai tinkama.“

„Tikrai išskirtinis Monikos numeris, turi santykį su paveldu, liaudies dainomis išskirtinėmis. Pats geriausias variantas, kokį esame kažkada matę.“

„Labai gražus pasirodymas. Šį kartą aš daugiau tikiuosi, su gražiomis damomis šalia.“

„Man geriau būtų buvę, kad berniokas koks būtų buvęs.“

„Monika pasistengė finalui ir tikrai pasikeitė ta jos daina, ji tikrai gera.“

„Žinau, kad šita. atranka sukėlė labai daug diskusijų, atsiprašau žmonių, kam sukėliau neigiamų emocijų, taisykles sugalvojau ne aš, bet ką galiu pažadėti ir ko tikiuosi, kad tas „čiūto, tūto“ vienys mūsų tautą“, – sako M. Linkytė. 

REKLAMA
REKLAMA

Linkytė kalba apie interneto komentarų skiltyse užvirusias aistras po nacionalinio finalo. Mat Monika Linkytė žiūrovų balsavimę surinko 147 balsais mažiau nei „Rūta Mur“, tačiau nugalėtoją nulėmė komisijos balsavimas.

„Labai daug kilo pasipiktinimo, kodėl komisijos balai nusvėrė žiūrovų balsų rezultatus šiais metais, galiu štai taip pasakyti, netrukus bus savivaldybės rinkimai ir ten galėsit balsuoti be komisijos. Aš esu garantuotas, esu ramus, kad man nebus gėda. Man nėra gėda ir man nebus gėda dėl Linkytės. Man labiausiai patinka dainos lietuviškumas, tarp tų visų angliškų reikalų ji įpynė tikrą lietuvišką sutartinę“, – teigia prodiuseris, komisijos narys Stanislavas Stavickis-Stano.

REKLAMA

„Manau, tokia „Eurovizinė“ daina. Visiškai pagal formatą. Aplamai, manau, tų folk elementų daugėja „Eurovizijoje“, tai gal ir visai gerai. Mes dabar išsirinkom savo atstovą, turėtumėm stovėti už jos ir linkėti kuo geriausio, kad geriausiai pasirodytų“, – kalba atlikėjas Viktoras Diawara.

Belieka tikėtis, kad „čiūto tūto“ garsų sąskambis sužavės europiečių ausis ir jie šiemet neliks abejingi mūsų šaliai. Lietuva ne vienintelė naudoja folkloro elementus dainoje. Jų šiemet ypač daug Ispanijos atlikėjos kūrinyje. 

REKLAMA

Dar ne visos valstybės išrinko geriausias savo dainas, ankstyvos lažybininkų prognozės ypatingai aukštos vietos Lietuvai nežada.

„Jeigu žiūrėtumėm į tai, kaip reaguoja užsienis, visų reakcijos yra daugiau mažiau panašios. Ok, ne nugalėtojas, bet ir tikrai ne kažkokia paskutinė vieta, ne daina, kuri neturėtų šansų patekti į finalą. Vertinimai yra vidutiniškai neblogi į šiek tiek geresnę pusę“, – tvirtina LRT radijo žurnalistas Justas Buivydas.

REKLAMA
REKLAMA

O varžytis bus prieš ką. Viena iš favoričių jau dabar laikoma atlikėja iš Norvegijos.

„Norvegija irgi, nuostabi vikingė, puiki daina, visiškas šablonas klišinis, bet taip profesionaliai, taip gražiai“, – tikina S. Stavickis-Stano.

Lažybininkų nuomone, šiais metais daugiausiai šansų laimėti turi Ukraina.

„Labai įdomus duetas su be galo stipria daina, aišku, dar politinis kontekstas“, – teigia S. Stavickis-Stano.

Staigmeną gali pateikti ir suomiai, kurie dar dainos neišsirinko, bet ištikimiausi „Eurovizijos“ fanai kūriniui jau klijuoja konkurso lyderio etiketę.

„Ten ne visai metalas, toks techno reivas, pop, nesuprasi, bet tai yra kažkas, ko „Eurovizijoje“ aš nesu girdėjęs“, – sako J. Buivydas. 

Monika Linkytė pirmą kartą Eurovizijoje dalyvavo 2015-aisiais, tada atlikėją į sceną žengė kartu su dainininku Vaidu Baumila.

Nemačiau, neziūrėjau nei vienos laidos, neklausiau nei vienos dainos, pastaruoju metu tapo neįmanoma stebėti panašių projektų per visas TV dėl banalių komisijos narių išsidirbinėjimų, tuštybes, sapalionių, jie savo buvimu užgožia projektų dalyvius, nes visa savo banalia tuštybe skverbiasi į pirmą planą, ko neturėtų būti, todėl užkerta kelią stebėti laidas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų