Molėtų ūkininkai panikuoja: vilkai masiškai pjauna avis

Per naktį vienas ūkininkas neteko beveik visos bandos ėriukų – gyvi liko vos dešimt, keturiasdešimt penkis ėriukus ir dvi avis papjovė vilkai. Medžiotojai tik skėsčioja rankomis, esą kol nepaskelbtas vilkų medžioklės sezonas ūkininkams pagelbėti nėra jokių galimybių. Įspėjame, reportaže gali būti nemalonių vaizdų.

Nevilties apimtas ūkininkas Edvinas rodo vilkų aukas – naktį į pirmadienį sudraskytas ėriukų kūnus.

O ir likę, kaip sako Edvinas, išgąsdinti ir kai kurie su vilko dantų žymėmis. Vyras sako tai jau ketvirtas vilkų išpuolis šiemet jo valdose.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Molėtų ūkininkai – panikoje, rajone įsisukę vilkai masiškai puola avis

„Praeitą naktį budėjome ir girdėjome šunų lojimą. Atvažiavus su traktoriumi iš vieno lauko į kitą, galbūt tuos laikus nubaidėm, ar ką, nes ryte kai atėjom į ganyklą, radom kelias avytes negyvas. Nuvažiavus į kitą ganyklą kur ganosi ėriukai, ten radau tik… Buvo paprasčiau skaičiuoti gyvas negu negyvas. Radom tik gyvų dešimt“, – sako ūkininkas Edvinas Jurgelėnas.

Ūkininko kantrybė senka, mat kova su vilkais atrodo beviltiška. Mat po paros nuo kraujo praliejimo praėjusią naktį vilkai vėl grįžo į tą pačią vietą.

„Darbininkas pamatė akis ir tikrai ne lapės ir ne stirnos. Pašvietė su prožektoriumi, jis nesibaidė labai. Tada grįžo prie traktoriaus, ir nuvijo, galimai vilką. Saugom, budim ir mes naktimis. Šaudom petardas, kūrenam laužus, stovi ir traktorius ir mašinos su paleistomis uzikomis. Kad atbaidytume kažkiek, bet tas jau nebepadeda“, – pasakoja E. Jurgelėnas.

Bėda ne tik šiame ūkyje. Kitas avių augintojas Mindaugas sako šiemet turėjęs net aštuonis avių išpuolius. Neteko apie keturiasdešimt gyvūnų. Nuostoliai milžiniški, o jų niekas nekompensuoja. Valstybė esą apsaugai skiria po penkis tūkstančius eurų, pavyzdžiui, tvoroms, bet šios nuo vilkų neapsaugo.

„Po tokių išpuolių, kelk tų ją kiek nori, mūsų yra borderholiai, tai jie tą tvorą metro penkiasdešimt iš vietos peršoka. Tai įsivaizduokit, vilkas daug didesnis. Ir jo visai kita struktūra“, – teigia ūkininkas Mindaugas Bazys.

Vyras sako esą nuo tokių išpuolių ūkininkus apsaugotų tik įstatymų pakeitimai.

„Manau, kad reikia pakeisti vilko apsaugos įstatymą. Kad viskas prasidėtų bent jau nuo spalio pirmos dienos. Ir bet kuriuo sezono metu galima būtų šaudyti, na nešaudyti, saugotis nuo tų patekusių į aptvarus. Kad būtų leista medžiotojams budėt su termovizoriais. Su šautuvais“, – kalbėjo M. Bazys.

REKLAMA

Pasak Aplinkos ministro, jeigu vilkai kelia pavojų ir masiškai pjauna gyvulius, būtina kreiptis į savivaldybę, ir esą būtų duotas leidimas medžioti juos ne sezono metu.

„Jeigu tie atvejai kartojasi nuo rugpjūčio mėnesio, jeigu tie atvejai tokie gausūs. Panašu, kad toje teritorijoje yra ne vienas ir e du vilkai. Papjauti tokį kiekį avių būtų vienam neįmanoma. Manau, kad specialistų vertinimu, turi būti priimti sprendimai ir kai kuriais atvejais, ūkininkai turi kreiptis anksčiau ir tuos sprendimus galim priimti anksčiau, kad žala būtų kuo mažesnė“, – teigia aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Molėtų rajono medžiotojų būrelio pirmininkas tik nusijuokia – į savivaldybę leidimo buvo kreiptasi, bet išduotas jis buvo sumedžioti vos du vilkus.

„Kai medžiotojui rankos surištos, ir jis negali… ką gali pasiųsti kokį medžiotoją, į tuos plotus kur avys, jeigu baudos didžiulės. Neįsivaizduoju, nes mūsų vyriausybė, arba aplinkos ministerija, šituo dalyku, gal ir nebesidomi“, – kalbėjo „Suginčių medžiotojų“ pirmininkas Jonas Kraujelis.

Vilkų medžioklė prasideda spalio penkioliktąją. Šiemet bus leista sumedžioti šimtą septyniasdešimt penkis vilkus.


Rašyti komentarą...
R
Romas
2020-10-13 20:18:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu gyvunu miletojams svarbiausia yra VILKAI o i zmones jiems visiskai nusispjauti. Uz nepagarba darbo zmonems ir ukininkams siuos ligonius reikia arba gydyti ,arba sodinti i kalejima.
Atsakyti
-3

V
Viktoras.
2020-10-13 21:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uždrausti medžioti žvėris vilkai tures maisto. Vilkai badauja. Jai pardavinėja žverena.
Atsakyti
-2

N
Nijolė
2020-10-14 13:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs tur būt pas ūkininkus nebuves ,kaip galima suvaryti melis šimtus avių ,kelis kilometrus Čia ne šuniukas ant pavadėlio parsivest
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų