Moksleivio iš Kretingos kūrinys pelnė pasaulinę šlovę Lietuvai

Moksleivis iš Kretingos sukūrė kovinį robotą, kuris tarptautinėse šių mechanizmų kovose pelnė Lietuvai šlovę. Robotas, ginkluotas aštriu tarsi skustuvas peiliu nugalėjo lenkų kurinį ir triumfavo Japonijoje. Moksleivio sukurtas robotas nors nedidelis, tačiau toks galingas, kad iš padų sugeba išversti net suaugusį vyrą.

Kretingiškis moksleivis Justas lituoja dirbtuvėse. Vaikinas kuria robotus. Ne, jie nevaikšto ir nepadeda buityje, o kovoja. Justas, nors dar moksleivis, tačiau jau yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje kovinių robotų kūrėjų.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Moksleivio iš Kretingos kūrinys pelnė pasaulinę šlovę Lietuvai

„Sudėtingiausia yra suprojektuoti patį naują robotą ir suderinti kaip viskas vyksta. Taip pat sunki dalis yra suprogramuoti bei mechaniškai tiksliai surinkti, kad nebūtų neatitikimų“, – sako robotų kūrėjas Justas Ubartas.

Tai batų dėžės dydžio įrenginys, kurio priekyje Justas sumontavo peilį. Jaunuolio mokytojas rodo, kaip išgaląstas pagrindinis šio roboto ginklas – popieriumi jis slysta tarsi sviestu. Smogiamoji galia dar įspūdingesnė.

„Mes vieną kartą testuojant bandėm paleisti robotą. Aš stovėjau ir nespėjau nė sumirksėti, kai atsidūriau ant to metalinio ringo. Keturiom gulėjau“, – pasakoja robotikos mokytojas Vismantas Masiokas.

Tokius robotus jaunuolis ir jo mokytojas kuria ne šiaip sau. Pasaulyje yra organizuojamos šių mechanizmų kovos.

„Vienu metu robotai padedami ant ringo. Ant ringo yra dvi juostos į kurias turi robotai patekti. Ir tuomet robotai yra paleidžiami teisėjo ir ten veikia principas – geriausias iš trijų kovų“, – teigia J. Ubartas.

Kaip šios kovos atrodo, Justas ir jo mokytojas demonstruoja. Robotai padėti ant ringo, lazeriu pasiunčiama komanda ir mechanizmai puola vienas kitą. Ypač svarbi ne tik roboto jėga ar ginklai, o ir smegenys, nes buvo, kad gerokai stipresnis robotas kovoja su gerokai silpnesniu, akivaizdžiai matosi iš išorės. Ir tas stipresni robotas ar suprogramuotas, ar palikta klaidų, jis pats išvažiuoja ir laimi tas visiškai silpnas“, – kalbėjo robotikos mokytojas Vismantas Masiokas.

REKLAMA

Moksleivis ir jo mokytojas šį mėnesį atstovavo Lietuvą tarptautinėse robotų kovose Japonijoje. 

Lietuviškas robotas triumfuoja. Justas ir jo mokytojas bei jų robotas – stipriausių pasaulyje penkiasdešimtuke. Tačiau čia tik pradžia – pirmų vietų laureatai robotus kuria jau dvidešimt ar trisdešimt metų, o Justas – tik keletą. Jo mokytojas neabejoja – moksleivis ir jo robotas vieną dieną nuskins pirmąją vietą pasaulyje.

 


Rašyti komentarą...
s
senis
2020-01-01 23:38:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
kai lituoji dekis akinius ir kitiem pasakyk - gal taip senatvei neapaksi.
Atsakyti
0

P
Pagarba
2020-01-02 02:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kurwa, kurwa lenką nugalėjo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų