Miunchene – ateities automobilių paroda: prognozuoja, kad jie pakeis taršiuosius

Miunchene – ateities automobilių paroda. Akį traukiantys prabangūs, šimtus tūkstančių kainuojantys ir… elektriniai. Anot automobilių gamintojų, būtent elektriniai automobiliai – mūsų visų ateitis. 

Ištisus dešimtmečius vykdavusi Frankfurte, šįkart tarptautinė įspūdingų automobilių paroda šurmuliuoja Miunchene. Ir ji – pirmoji po pandemijos, tad tikrai netrūksta lankytojų.

O paganyti akis jie tiktai turi į ką. Didieji automobilių gamintojai pristato naujausius ateities automobilių modelius. Tačiau bene labiausiai lankytojų akį traukia tos mašinos, kurioms daugeliui žmonių įsigyti neužtektų viso gyvenimo santaupų.

Vienas jų – elektrinis „Mercedes-Maybach EQS“. Bendrovė jau nuo antradienio priima šių automobilių užsakymus. Tereikia banko sąskaitoje turėti mažiausiai 100 tūkstančių eurų.

„Progresyvi prabanga – tai žodžiai, apibūdinantys „Maybachą“. Tai – aukščiausios technologijos ir nauja, estetiška išvaizda“, – sako „Mercedes“ dizainerė Hanne Ruoff.

Ne ką mažiau dėmesio sulaukia ir „AUDI Grandsphere“. Daugiau nei penkių metrų ilgio sedanas jungia privačių skrydžių prabangą ir kelionių elektriniu automobiliu patirtį. Kai vairuoti nereikia, gali su keleiviais pramogauti, ar, užsidaręs savame kupole, ilsėtis. Tačiau ir toks automobilis atsieis apie 100 tūkstančių eurų.

Visiškai elektrinį automobilį pristato ir „Porche“, kuri net prognozuoja, kad ateityje sportinių variklių gausmą įvairiose lenktynėse pakeis vos girdimas elektrinių variklių dūzgesys.

„Automobilių pramonė visiškai transformuojasi. Atsisakome kuro, renkamės elektrą ir skaitmenines technologijas. Matome tame neaprėpiamas galimybes ir ne tiek daug iššūkių“, – teigia „Daimler AG“ atstovas Ola Kaellenius.

Tiesa, šių metų automobilių paroda kuklesnė nei įprastai. Joje neva dėl pandemijos sunkumų dalyvauti atsisakė tokie garsūs vardai kaip „Ferrari“, „Aston Martin“, „Bentley“ ir „McLaren“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų