Mitybos specialistas įspėja: žaliųjų kokteilių poveikis – mitas, kuris gali pakenkti sveikatai

Žalieji kokteiliai – dažnai girdima priemonė skirta detoksikuoti organizmą. Daugelis interneto erdvėje teigia, kad tai sveika, todėl skatina rytais gerti būtent žaliuosius kokteilius. Tačiau TV3 laidai „Pasaulis pagal moteris“ sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas atskleidė, kad žaliųjų kokteilių poveikis – mitas.

Detoksikuojančių dietų ir žaliųjų kokteilių poveikis, pasak Artūro Sujetos, yra mokslu nepagrįsti faktai. 

„Detoksikuojančias dietas ir žaliuosius kokteilius aš priskirčiau prie mitų. Kiekvienas medikas pasakytų tą patį, kiekvienas biomedicinos mokslų daktaras turėtų pasakyti tą patį, mes turime kepenis, inkstus – buferinius organus, kurie atlieka detoksikacijos funkciją kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką. 

Ir jei žmonės galvoja, ar marketingas sujaukia jiems protą, kad gerai yra ilgai vartoti žaliuosius kokteilius, tai priešingai – jie gali sau pakenkti“, – TV3 laidai „Pasaulis pagal moteris“ sakė A. Sujeta.

Žaliuosiuose kokteiliuose dažnai naudojamuose ingredientuose – špinatuose, salieruose – yra oksalatų druskos, kurios perteklinis kiekis gali paveikti inkstų funkcijas. 

„Kai kuriais atvejais žmonėms netgi prireikia inkstų dializės ir tai yra aprašyti medicininiai atvejai. Tokie du pasaulyje buvo 2017 metais.

Aišku, mažai surastumei žmonių, kurie tikėtų tokiomis konspiracinėmis teorijomis ir vartotų tik salierus ir špinatus 4 savaites, tačiau tokių yra“, – teigė mitybos specialistas.

Daugiau informacijos apie žaliuosius kokteilius ir jų ingredientus ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Pasaulis pagal moteris“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 10:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Pasaulis pagal moteris“. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų