Minimalizmo prinicipai, padedantys sutaupyti: vilnietė papasakojo, kokių laikosi taisyklių

Kiekvieno mūsų namuose yra daiktų, kurie neliečiami ištisus metus kaupia dulkes ar tik užpildo tuštumą. TV3 laidai „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ tvarios gyvensenos mieste puoselėtoja Miglė Makuškaitė papasakojo, kaip sukūrė verslą, kuris padeda miesto žmonėms gyventi sąmoningiau ir atsakingiau bei skatina būti tolerantiškus gamtai. 

Prekinį ženklą „Urban Earth Lovers” sukūrusi Miglė rūpinasi, kad jos internetinės parduotuvės asortimente būtų vien ekologiškos ir draugiškos aplinkai prekės.

„Net ir pats tas gyvenimo būdas minimalistinis, tai kažkaip skamba, kad minimaliai visko vartoji, tai reiškia, kad neišleidi daug pinigų šiaip kažkokiems pirkiniams, kurių tau nereikia. Žinant, ko tau iš tikrųjų reikia, susidedant planą, net ir finansiškai kiek tau reikia pinigų tam, žymiai labiau susitaupo, negu išleidžiant juos kokiems emociniams pirkiniams ir jų atsisakius susitaupo pinigų“, – teigė tvaraus prekės ženklo įkūrėja. 

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Leonardas Pobedonoscevas: „Laikas išsikuopti savo namus nuo nereikalingų daiktų!“

Savo namuose minimalizmo principų besilakanti Miglė pasakoja, kad labai pakeitė požiūrį ne tik į parduotuvėje perkamą maistą, kosmetiką, bet pertvarkė ir savo rūbų spintą.

„Bent aš jau turiu tokį naują įprotį, kad reikia būti kantriam, išnaudoti, ką turi ir tik tada pirkti. Čia dažnai taip būna su kosmetikos priemonėmis, įvairiais šampūnais, nes taip dažniausiai ir prisikaupia visokių buteliukų, kremukų ir panašiai. Tada pamatai parduotuvėje, kad tau kažko kito reikia, tave bando reklamos įtikinti ir tai tarsi užburtas ratas, kad taip ir prisikaupia visko. Su maistu irgi bandau išsiugdyti kantrybę ir tokį įgūdį, kad pirmiau pabaigčiau, ką turiu, ir tik tada pirkčiau kažką naujo“, – teigė laidos pašnekovė. 

Anot Miglės, šaldytuvo namuose visada galima rasti užklijuotą lapuką, kuriame surašyta, koks maistas bus valgomas kiekvieną dieną. Ji pasakoja, kad tokia strategija padeda neapkrauti minčių, ką valgyti kiekvieną dieną, o ir planuotis pirkinius tampa lengviau.

Daugiau patarimų, kaip laikytis minimalizmo principų savo buityje žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų