Medikų išvada: du sieną kirtę mažamečiai vaikai buvo apsvaiginti psichotropiniais vaistais

Du mažamečiai, sieną su Baltarusija Varėnos rajone kirtusių migrantų vaikai, išvežti į Alytaus reanimaciją. Vaikų tėvai pasieniečiams sakė, kad mažamečiams kaukėti vedliai dar Baltarusijoje davė tablečių, kad šie būtų ramesni. Pasak ligoninės medikų, vaikai buvo apsvaiginti psichotropiniais vaistais.

Šįryt prie sienos su Baltarusija Varėnos rajone pareigūnai sulaikė 11 Irako ir keturis čečėnų tautybės Rusijos piliečius bandančius neteisėtai pereiti Lietuvos pasienį. Tačiau jau greitai į Kabelių užkardą teko skubėti medikams. Du mažamečiai vaikai išvežti tiesiai į reanimaciją Alytaus ligoninėje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis tvirtina: „Kai tuoj pat juos pristatė į užkardą tėvai pasiskundė, pranešė pasieniečiams, kad jų vaikai blogai jaučiasi. Tai kai pasieniečiai pamatė tuos vaikus iškart iškvietė greitąją, kuri išvežė juos į ligoninę ir mūsų duomenimis jie buvo patekę į reanimaciją.“

„Atrodė jie prislopinti, su tokia ne visai pilna sąmone, pasyvūs, vangūs“, – sako Alytaus ligoninės pavaduotojas Dmitrij Kačiurin.

Mažamečių tėvai aiškina, kad kaukėti vedliai, lydėję juos dar Baltarusijoje, davė vaikams tablečių, kad šie būtų ramesni.

„Tėvai vėliau papasakojo, kad prieš pereinant sieną Baltarusijos pusėje prie sienos atvedę juos keli kaukėti asmenys vaikams davė esą tablečių, kad perėjimas būtų sklandesnis, ramesnis“, – sako G. Mišutis.

Mažamečiams migrantams atlikus tyrimus paaiškėjo, kad tai gali būti raminamieji vaistai arba narkotinės medžiagos.

„Psichotropinį poveikį turintys vaistai“, – teigia D. Kačiurin.

Pasak mažamečių tėvų, kaukėti asmenys tėvams darė dar vieną tabletę, jei jos vėliau prireiktų judant Lietuvos gilumoje. Pasak Alytaus ligoninės atstovų, vienas vaikas vienerių metų ir 6 mėnesių, kitas – 6-erių. Mama prisistatė Irako piliete, tėvas sakė esąs čečėnu.

Spėjama, kad tai dvi skirtingos šeimos. Vaikų būklė šiuo metu yra stabili. Juos prižiūri Alytaus ligoninės personalas. Nei tėvų, nei pareigūnų ligoninėje nėra.


Rašyti komentarą...
K
Konstanta
2021-07-22 20:52:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie migrantai labai į vaidinimus ir apgavystes linkę, kad tik pasiektų savo. Seka pasakas, kabina makaronus, o mūsų valdininkai tiki ir tūpčioja aplink. Tuos vaikus, ko gero, patys prigirdė tabletėmis. Melagiai jie ir nusikaltėliai.
Atsakyti
-2

M
Mmm
2021-07-23 09:40:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Landsbergi lauk su visais migrantais ...atsimenu vaikyste kai senelis ziuredavo panorama ir psmatydavo sukriosusi dabartini landsbergi , tai nenustodavo keiktis , nors esam grynu gryniausia lietuviu seima , bet ta brudiska pavarde jau 30 metu eda valstybe
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų