REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau nuo ketverių metų vaikams pagal gyvenimo įgūdžių programą esą turi būti pateikiama informacija apie malonumą liečiant savo kūną ir masturbaciją ankstyvoje vaikystėje. Tokia informacija nuvilnijo per socialinius tinklus sukeldama tėvų pasipiktinimą. Tačiau švietimo, mokslo ir sporto ministerija tikina, kad tai – visiška melagiena.

Jau nuo ketverių metų vaikams pagal gyvenimo įgūdžių programą esą turi būti pateikiama informacija apie malonumą liečiant savo kūną ir masturbaciją ankstyvoje vaikystėje. Tokia informacija nuvilnijo per socialinius tinklus sukeldama tėvų pasipiktinimą. Tačiau švietimo, mokslo ir sporto ministerija tikina, kad tai – visiška melagiena.

REKLAMA

Plačiau apie atsako ministras Gintautas Jakštas.

Kaip yra iš tiesų?

Be abejo, tai yra dezinformacija. Apie tai išplatinome pranešimą, kad žmonės nepagalvotų, jog tai gali būti tiesa. Visa reikalinga informacija yra pateikiama emokykla.lt, kitą savaitę, rugsėjo 13 d., planuojame atvirą pokalbį su tėveliais, informuojant ir atsakant į visus rūpimus klausimus – jų dabar sulaukiame nemažai, tai pagal visus aktualius klausimus paruošime informaciją.

Galime ir ateityje tikėtis dezinformacijos, tai yra viena iš karo priemonių. Matome, kad įvairiose srityse dezinformacijos pasitaiko, tai reikia būti sąmoningiems, neužkibti, informaciją tikrinti, aklai nepasitikėti.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurios pedagogų profsąjungos planuoja streikuoti. Kiek mokytojų ketintų eiti streikuoti ir kada tai būtų?

Pagal įstatymus yra numatyta, kad yra svarbu užtikrinti ugdymo procesą ir streiko metu tai bus iššūkis ir pačioms mokykloms. Iššūkis ir tiems, kurie nestreikuos, o liks mokyti mokinius. Tačiau, manau, kad pavyks šį iššūkį įveikti. Kiek bus streikuojančių yra labai sunku pasakyti, tos informacijos neturime ir iš pačios profesinės sąjungos. Grubiai, kiek žinome, toje profesinėje sąjungoje, kuri priėmė sprendimą streikuoti ir rugsėjo 15 d. rengti įspėjamąjį [streiką], o mėnesio gale – neterminuotą – ten yra apie 4 tūkst. narių.

REKLAMA

Gal ministerija ketina patenkinti jų reikalavimus ir prašymus?

Praktiškai kiekvieną dieną kalbamės su profsąjungos atstovais. Yra galiojanti sutartis, pagal kurią laikomės įsipareigojimų, tačiau toje sutartyje, pavyzdžiui, apie kitus metus, yra užfiksuotas rodiklis siekti 130 proc. vidutinio mokytojo darbo užmokesčio santykyje su vidutiniu šalies darbo užmokesčiu. 

Tai yra toks neapčiuopiamas rodiklis, kur nežinome, kiek augs vidutiniškai, kokiu procentu, kiek nuo sausio mėnesio, tai profesinėms sąjungoms tas aiškumas yra reikalingas. Mes tikimės jį turėti šio mėnesio antroje pusėje, kai bus atnaujintos prognozės, kiek augs vidutinis darbo užmokestis kitais metais ir kokio augimo mums reikia, kad galėtume aplenkti jį numatytu procentu.

REKLAMA
REKLAMA

Jei streikai prasidės, ką ketinate daryti?

Kalbėsimės su mokyklomis, savivaldybėmis, ką reikėtų mums padaryti, kad nenukentėtų vaikai. O mes savo ruožtu nuolat kalbėsimės su profesinėmis sąjungomis, kokiu tai būtų formatu. Jei bus streikas, kalbėsimės taip, kaip ir dabar.

Kaip bus dėl nepateisintų pamokų mokyklose?

Su šiuo pakeitimu norime įvesti minimalų standartą. Daugelis mokyklų turi gerokai griežtesnes lankomumo tvarkas, bet matome ir tokių, kur praktiškai yra visos pamokos nepateisintos. Bendrai, nacionaliniu mastu, manau, kad pamokų praleidinėjimas yra didelė problema, apie 10 proc. visų pamokų yra praleidžiamos, tai vidutiniškai per 12 metų mokinys daugiau nei metus būna ne pamokose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip veikia naujoji tvarka?

Patys tėvai dėl ligos galės pateisinti 5 darbo dienas. <...> Jei dėl ligos praleidžiama daugiau, tai reikės parodyti mokyklai, kad buvo kreiptasi į kažkokią sveikatos priežiūros instituciją. Kaip tai parodyti? Nereikia prašyti jokių atskirų lapelių, gydytojai nerašys pažymų, tačiau galima paimti ir nufotografuoti iš esveikata.lt, kad tą dieną buvo lankytasi sveikatos priežiūros institucijoje. Bet pačios mokyklos nusistatys tvarką, kaip jos įsitikina, kad buvo kreiptasi.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Visokių asilų ir klounų prisižiūrėjau ir prisiklausiau per 45 darbo metus. Bet šitie visus pralenkė. Ne tik klounai, bet ir menkystos.
Arkliagalvė su Broileriu atneš mokytojams picų?
Idomu, o dabar Simonyte veš arbata ir picas streikuojamtiems?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų