Lietuvos įkalinimo įstaigomis dėl Covid-19 plitimo domisi Pasaulio sveikatos organizacija

Susirgimai koronavirusu Lietuvos įkalinimo įstaigose kelia susirūpinimą Pasaulio sveikatos organizacijai. Kalėjimų vadovybė sako nustačiusi gausybę ribojimų, tad situacija valdoma, o visi kaliniai serga lengva forma. Tačiau užtikrinti susirgimų kontrolę sunku, mat nuteistieji gyvena po kelis ar net keliasdešimt vienose patalpose.

Susirgimų koronavirusu statistikai mušant rekordus šalyje, po keliolika naujų pavojingos infekcijos atvejų per dieną fiksuojama ir nuteistiesiems.

Lietuvos įkalinimo įstaigose serga apie 120 nuteistųjų, ir 170 darbuotojų. Šia situacija susidomėjo ir Pasaulio sveikatos organizacija. Pasak Kalėjimų departamento vadovybės, patalpų tipas įstaigose itin palankus virusui plisti.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Covid-19 įkalinimo įstaigose kelia susirūpinimą: sunku užtikrinti kontrolę

„Turime patalpų, kur nuteistieji atlieka bausmę ir šeši, ir penki, ir dešimt. Pas mus vyrauja bendrabutinis tipas. Yra net patalpų, kur yra iki 40 žmonių, tai įsivaizduokit ten patenkančią infekcija, tai žaibiškas plitimas garantuotas“, – sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Susirgus vienam nuteistajam tenka karantinuoti keletą ar keliolika su juo bendravusiųjų.

„Mes turime 680 izoliuotų ir karantinuotų asmenų. Tai jeigu iš 5000, tai beveik 20 proc. – tai labai nemažas skaičius“, – pasakoja V. Kulikauskas.

Labiausiai esą neramu dėl kalinčiųjų Alytuje, mat ten kaliniai turi daug gretutinių ligų. O štai Pravieniškių pataisos namuose sergančiųjų apie pusšimtis. Kadangi per karantiną visi pasimatymai uždrausti, tose patalpose dabar glaudžiasi sergantieji. O kai kur izoliuoti ištisi kambariai.

„Visi izoliuoti atskirai, mes išnaudojame kaip ir kitos įstaigos, pasimatymų patalpas sergantiems. Karantinuojami arba atskirose patalpose, arba būriuose, nes dauguma gyvena bendrabutinio tipo patalpose, tai tiesiog karantinuojami tose patalpose“, – teigia Pravieniškių pataisos namų direktorius Dainius Sušinskas.

REKLAMA

Kad neplistų virusas įkalinimo įstaigose, uždrausti susitikimai su artimaisiais, jie pakeisti telefoniniais ar vaizdo skambučiais. Visi naujai atvežti nuteistieji karantinuojami, tiriami dėl Covid-19, o iš įstaigos į įstaigą pervežimai vyksta tik išimties tvarka. Esama ir daugiau ribojimų.

„Esam apriboję patekimą ir tų pačių visuomenininkų, yra apribojimas gyvo kontakto ir tiems patiems tyrėjams, prokurorams, advokatams, deja, situacija tą verčia“, – kalbėjo V. Kulikauskas.

Nuo koronaviruso besisaugantys nuteistieji visur su kaukėmis, o esą vienintelis prasiblaškymas likusios tik įvairios veiklos, kurių, deja, irgi mažiau.

„Tas užimtumas, laikas, atsipalaiduoji nuo visokių minčių“, – sako nuteistasis Oleg.

„Kaip ne vienas, tai po dvi valandas praleidžiam. Užimtumas, užimtumas“, – pasakoja nuteistasis Ričardas.

„Kadangi turime maldos būrelį, susirenkam, pasimeldžiam, paskaitom žodį“, – teigia nuteistasis Remigijus.

Retkarčiais aplanko kunigas, tiesa, ir tokie dvasiniai pokalbiai labai ribojami, nors jų pageidaujančiųjų dabar gerokai daugiau

„Kadangi šiuo metu karantinas tai sudėtingesnis lankymas, nes reikia suprasti ir šią uždarą bendruomenę, kur virusas labai greitai gali plisti, tačiau stengiamės kiek įmanoma patenkinti visų poreikius“, – kalbėjo Rumšiškių parapijos klebonas Gintas Rumševičius.

Iki šiol visi nuteistieji Pravieniškėse, kaip ir kituose pataisos namuose, serga lengva forma.

„Ne. Yra karščiuojančių, turinčių temperatūros, bet sunkios formos ar vidutinės formos neturime“, – sako D. Sušinskas.

Mirusiųjų nuo koronaviruso nuteistųjų nėra, tiesa, vienam jis nustatytas po mirties, bet mirties priežastis kitos gretutinės ligos. Per pirmą koronaviruso bangą pavasarį nebuvo nė vieno kalinio sirgusio šia pavojinga infekcija, darbuotojų tąkart sirgo 4.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2021-01-11 14:11:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaliniams apriboti pasimatymai jau metus laiko bet jie vistiek užkrėsti virusų kuri atnešė pareigūnai
O jei ir būtų jie kamerose po vieną patalpinti vistiek būtų laikas per kurį visi gali susitikt ir vistiek plistu virusas žaibiškai
Atsakyti
0

G
Geriau
2021-01-11 14:12:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
galėtų pasidomėt normalių,niekad nenusikaltusių,bet skurdžiai gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygomis,užuot norėję nusikaltėliams suteikt gyvenimą kaip sanatorijoje,uū gerus darbus ten nepapuola
Atsakyti
-7

A
Aleksas
2021-01-11 14:34:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vat kada tave ispys gerai ir gyva uzkapos , tada suprasi...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų