REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per karantiną autobusų stotyse išretėjus maršrutams, verda tikros dramos. Žmonės skundžiasi nepasiekiantys didmiesčiuose medikų, nes prireikus nebelieka autobusų bilietų, o internetinė prekyba jais senukams tiesiog neįveikiama.

Per karantiną autobusų stotyse išretėjus maršrutams, verda tikros dramos. Žmonės skundžiasi nepasiekiantys didmiesčiuose medikų, nes prireikus nebelieka autobusų bilietų, o internetinė prekyba jais senukams tiesiog neįveikiama.

REKLAMA

Tačiau tuščiai stoviniuoti stotyse tenka ir kaimo žmonėms, prispirtiems neatidėliotinų reikalų mieste. Vėliau jiems belieka melstis, kad gautų atgalinį bilietą.

„O reikia grįžti, va, prašau, neparduoda, nueikit į kasą nuspirkit bilietą, 10 val. nuėjau nusipirkti bilieto, neparduoda, sako, prašom vairuotojo prašyt, o vairuotojas pasakė: „bilietų neturi“, – toks nemenkas sąmyšis kilo priešpriet Panevėžio autobusų stotyje, kai keleiviams, neįsigijusiems bilietų iš anksto internetu, nebeliko vietų.

Net šešiems į stotį atskubėjusiems keleiviams autobusas užtrenkė prieš pat nosį duris.

„Ir kaip man pareiti, dabar stovėsim, atsiprašant, kaip durneliai, oi, nebegaliu, kaip susinervavau, dar vaikai maži laukia, o kaip parvažiuoti?“ – klausia Iveta.

REKLAMA
REKLAMA

„Bus 6 žmonės ir netilpsim, viskas, pilnas autobusas. O po pietų valdžiai sakiau dar į darbą pasirodysiu, su reikalais važiavau pas notarus ir baigėsi viskas tuo“, – sako Darius.

REKLAMA

„Viskas paskaičiuota, kiek žmonių, ir netelpam, man į Kėdainius reikia grįžti ir niekaip. Laukiam kito, o bilietų neparduoda. Niekaip“, – pasakoja Andrėjus.

Iveta skundžiasi, kad per karantiną tenka „žvejoti“ ne tik tarpmiestinius autobusus. Nėra ir kaimo autobusų maršrutų. Tad kaip jai reiks grįžti į Linkaučius, nežino.

„Iš mūsų kaimo visus autobusus „nuėmė“, tik vienintelis autobusas pirmadieniais ir tik ryte, viskas, o su kuo parvažiuoti? Va, pas daktarus reikia nuvažiuot, nėra su kuo. O niekas nebenori vežti, visi bijo.“

REKLAMA
REKLAMA

Iš ligoninės po operacijos ką tik paleistas Juozas Panevėžio autobusų stotyje taip pat dairosi maršruto į kaimą. Vyras viliasi nelikti nieko nepešęs, tad mėgins laukti ir įsėsti į bet kurį kitą autobusą, galintį jį pavėžėti.

„Sumažino. Anksčiau važiuodavo kas 20–30 min., o dabar per dieną 1 arba 2 autobusai tevažiuoja. Va ir dabar galvoju, noriu parvažiuoti ir klausimas, ar veš, ar ne.“

Pensininkei Veronikai niekaip nesiseka grįžti namo į Ukmergę. Panevėžio stotyje senutė įstrigo, mat nusipirkti bilieto internetu nemoka, o kasoje bilietų paprasčiausiai nebegauna. Ir tokių keleivių stotyje pastarosiomis savaitėmis vis daugiau. Kita bėda, jei į vieną autobusą žmogus ir pakliūva, tai dar nereiškia, kad sėkmingai ras, su kuo grįžti namo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šita pandemija žmogų smaugia, dar ir kelionės be proto sunku. <...> Nežinau, ką daryti. Aš pas dantistę atvažiavau ir iš Ukmergės pirmas 15.40 autobusas, o čia tik iki 17 val. dirba, nespėju, atvažiavau iš vakaro, nakvojau“, – pasakoja Veronika.

„Į Kupiškį, man vakare reikia atgal, o nėra, kaip važiuoti, reikia ieškoti savo transporto“, – teigia Galina.

„Dažnai nebelieka vietų, jeigu internetu neužsisakai iš anksto, tai dažnai nebebūna vietų į Vilnių. Atvažiavau vėliau, o paskutiniame autobuse nebebuvo vietų, visos užsakytos“, – kalbėjo Emilis.

Visoje Lietuvoje per karantiną galioja  tvarka, kad autobuse galima užimti tik pusę sėdimų vietų, o keleiviai sodinami šachmatų tvarka, kad būtų išlaikyti reikalaujami atstumai. Jeigu vietų nebėra, keleivių niekas nepriima. Dėl to dalis vežėjų leido kursuoti nedidelius autobusus. Dabar, šiek tiek pradėjus laisvinti ribojimus, didinamas ir vietų skaičių, grąžinami tarpmiestiniai reisai.

REKLAMA

Štai „Kautros" vežėjas skelbia, kad nuo ketvirtadienio atnaujins net 12 reisų tarp Kauno, Alytaus, Druskininkų, Šilalės ir Vištyčio. Panevėžio autobusų vadovas taip pat teigia, kad bendrovė atnaujino keletą reisų sostinės kryptimi iš Panevėžio.

„Paleido didesnį autobusą 56 vietų, o kur būdavo 36 – nebetelpa“, – sako vairuotojas Jonas Jonuška.

„Dabar atidarėme į Vilnių kelis maršrutus. Šiuo metu yra pakankamai didelis nepatogumas, tačiau žmonės turėtų būti supratingi, kadangi turim karantininę situaciją, iš anksto reikia planuotis keliones ir bilietus įsigyti internetu“, – pasakoja Panevėžio autobusų bendrovės direktorius Arnoldas Gražys.

REKLAMA

Vis tik vežėjai skundžiasi, kad per karantiną nuostolių patyrė ir jie.

„Praeitais metais mūsų Panevėžio rajono savivaldybė turėjo sumokėti vežėjam kaip kompensaciją daugiau kaip 780  tūkstančių eurų, už tai, ko jie negavo, teikdami paslaugą, pavėžėdami mūsų rajono gyventojus“, – teigia Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Vežėjai primena, norint išvengti nepatogumų stotyse, geriau kelionės bilietus nusipirkti iš anksto internetu. Tik bėda, kad senukai dėl karantino atskirti ir nuo savo artimųjų, tad kaip, pavyzdžiui, nupirktus bilietus reiktų perduoti, nežinia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų