• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Virš Lietuvos jau kelias paras karaliauja, o trečiadienį ir piką pasiekė ypač aukštas atmosferos slėgis, o tai, pasak mokslininkų ir gydytojų, daugybei žmonių išprovokavo įvairius sveikatos sutrikimus. Mat jautresnių žmonių grupei priklausantys senjorai ir dalis bet kokio amžiaus moterų skundėsi galvos skausmais, svaigimu, dusuliu.

Virš Lietuvos jau kelias paras karaliauja, o trečiadienį ir piką pasiekė ypač aukštas atmosferos slėgis, o tai, pasak mokslininkų ir gydytojų, daugybei žmonių išprovokavo įvairius sveikatos sutrikimus. Mat jautresnių žmonių grupei priklausantys senjorai ir dalis bet kokio amžiaus moterų skundėsi galvos skausmais, svaigimu, dusuliu.

REKLAMA

Sinoptikai ramina, rekordo nepasiekęs, bet gana aukštas atmosferos slėgis iki savaitgalio turėtų normalizuotis.

Į Šeškinės polikliniką skubančiųjų skųstis vienu ar kitu negalavimu, kaip pastebi gydytojai, šiandien – kaip niekada daug. Mokslininkai išduoda: dėl dalies skundų, kaltas gerokai padidėjęs, šįryt piką pasiekęs, atmosferos slėgis.

Pusė vienuolikos ryto telefone esanti programėlė rodo – šiuo metu esantis atmosferos slėgis – 1044 hektopaskaliai. Kai kurie mokslininkai sako, kad kad toks atsmoferos slėgis gali kenkti kai kurių žmonių sveikatai. Kas gi kankina žmones?

REKLAMA
REKLAMA

Toli ieškoti nereikia – vizito pas gydytoją pasiprašė senjorė Anna. Moteris įsitikinusi – padidėjęs atmosferos slėgis jai kirto per sveikatą.

REKLAMA

„Aš labai seniai, labai jautri esu, labai reaguoju į permainas. – Į oro permainas? – Taip. Svaigimas galvos, pas mane ir širdelę spaudžia, negalėjau paeiti“, – kalba pacientė Anna.

Pasimatavusi savo spaudimą, aparate moteris išvydo didesnius skaičius, nei įprastai.

„170. – O paprastai kiek rodo? – Na, paprastai pas mane... Na, kontroliuoju. Na, 140 man geras“, – sako Anna.

Prastesne savijauta jau šeimos gydytojai pasiskundžia ir Zita, šįryt taip pat pasijutusi prasčiau nei ankstesniais rytais. Pasimatavusi spaudimą moteris taip pat išvydo pavojingai didelius skaičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Matavau kažkur apie devintą. – Ir kiek buvo? – 200 ant 105. Šiandien buvo kažkodėl labai didelis“, – sako Zita.

O jau išgėrus vaistų, spaudimas kiek normalizavosi. Šeimos gydytoja tokių pacientų šiandien sulaukė kelis kartus daugiau nei įprastai.

„Žmonės, turintys problemų su kraujotaka, turintys jautresnius kvėpavimo takus, jie labai jautriai reaguoja į kraujagyslių tonuso pasikeitimą. Tai reiškia, kad jiems automatiškai gali pakilti kraujo spaudimas, atsirasti stipresni, kurie gali būti lydimi ir mirgėjimo akyse“, – teigia šeimos gydytoja Rasa Remeikytė-Ruibienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja priduria, kad tokiomis dienomis kaip šiandien – kai atmosferos slėgis labai aukštas – gali ir kvėpavimas pablogėti.

„Tai reiškia padidėja dusulys, paintensyvėja kosulys“, – sako R. Remeikytė-Ruibienė.

Ir dažniausiai tokių nusiskundimų esant aukštam atmosferos slėgiui turi vyresnio amžiaus žmonės, jie, pasak medikų, jautresni. Po jų rikiuojasi, kaip sako gydytoja, bet kokio amžiaus moterys, esančios taip pat jautresnės nei vyrai. Specialistai žeria patarimų – tokią dieną, kaip šiandien, reikėtų apsieiti be kavos, energetinių gėrimų, daugiau gerti vandens.

REKLAMA

Jie pataria intensyviai nesportuoti, vengti didesnio fizinio krūvio. O Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai paaiškina, kas vyksta atmosferoje. Jie fiksuoja net vienu hektopaskaliu aukštesnį slėgį, nei mums parodė telefono programėlė.

„Šiuo metu toks yra stiprus anticiklonas mūsų regione, jis piečiau Lietuvos, jo centras. Tai slėgis šiuo metu 1045 hektopaskaliai, kai normalus yra, toks vidutinis, normaliu laikomas 1013. Didelė oro masė, tokia su žemineigiais srautais... aukštesniu atmosferos sluoksniu keliauja žemyn, ir gaunasi toks kaip spaudimas“, – aiškina sinoptikas Tadas Kantautas.

REKLAMA

Atsikvėpti žmonės galės jau rytoj, slėgis nukris 10 hektopaskalių žemiau – bus apie 1030. O jau savaitgalį, kaip sako sinoptikas, atmosferos slėgis turėtų pasiekti vidutinę normą – tūkstantį tryliką.

Žmonės galės pasijusti geriau. Kiek kartų per metus susiformuoja tokie stiprūs anticiklonai niekas suprognozuoti, kaip aiškina specialistas, negali. Kartais nebūna jų visai, o kartais ir kelis sykius per metus. Tiesa, dar piktintis šios dienos aukštu atmosferos slėgiu neturėtume, mat rekordo, kuris buvo pasiektas prieš šimtą metų, kai atmosferos slėgis buvo pakilęs net iki 1058 hektopaskalių nepasiektas.

Tuomet atmosferos slėgis buvo net 45 hektopaskaliais didesnis nei vidutinė norma. Bet iki jo šiandien mums trūksta nedaug – 13 hektopaskalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų