naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šventos Kūčios ir Kalėdos toli gražu ne visiems lietuviams praėjo šventai ir taikiai. Dėl smurto artimoje aplinkoje bei avarijų policijos komisariatuose aidėjo dvigubai daugiau skambučių nei įprastomis dienomis. O medikai sako, kad greitosios pagalbos automobiliai jau nuo Kūčių dienos masiškai veža padauginusius ir apsinuodijusius alkoholiu arba maistu.

Šventos Kūčios ir Kalėdos toli gražu ne visiems lietuviams praėjo šventai ir taikiai. Dėl smurto artimoje aplinkoje bei avarijų policijos komisariatuose aidėjo dvigubai daugiau skambučių nei įprastomis dienomis. O medikai sako, kad greitosios pagalbos automobiliai jau nuo Kūčių dienos masiškai veža padauginusius ir apsinuodijusius alkoholiu arba maistu.

REKLAMA

Plačiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.

Pasibaigus šventėms su maistu nukrautais stalais ir neskaičiuojamomis alkoholio taurėmis neretam pasekmes tenka srėbti šiomis dienomis. Štai Vilniaus universitetinės ligoninės skubios pagalbos skyriuje – didžiulės eilės žmonių.

Kam sustreikavo skrandis, kas pergėrė, kas tiesiog griuvo ant slidaus ledo, TV3 žinioms pasakojo patys pacientai:

„Ai, skrandis kažko sustreikavo. – Kaip galvojat, kodėl? – Pas mane pankreatitas buvo anksčiau, dabar galvoju gal vėl atsinaujino.“

REKLAMA

„Gal maisto buvo per daug truputį. – O alkoholio ar gėrėt? – Nelabai aš mėgėjas, išgėriau truputį, bet nedaug.“

„Kas atsitiko? – Nieko gero. – Dėl alkoholio? – Taip. – Per daug išgėrėt? – Kad labai ilgai... Labai ilgai, ir prasidėjo drebėsėliai. – Kai nustojot gerti? – Taip.“

REKLAMA

„Namuose atsikėliau naktį ir parkritau ant grindų visu ūgiu. <...> Tiesiog kojos linko ir pargriuvau visu ūgiu va šitaip.“

„Taip, aš Naujoje Vilnioje gyvenu, sniegas truputį iškrito, po apačia ledas, paslydau ir štai.“

„Griuvau. Nežinau dar nieko, laukiu.“

„Vakar ėjau, jaučiausi saugiau, kadangi sniego buvo daug. O po sniegu – ledas, paslydau ir nukritau. Gipsuosim.“

Šios ligoninės skubios pagalbos skyriaus vedėjas sako, kad per šias 4 dienas, pradedant šeštadieniu ir Šv. Kūčių švente, besikreipiančiųjų pacientų kasdien vis daugėjo, bendras naujų pacientų skaičius siekė 900-us.

REKLAMA

Iš jų – 300 patyrė traumas, kiti atvyko su pilvo skausmais nuo persivalgymo, buvo ir apsinuodijusių alkoholiu, ir tiesiog girtų, kurie, anot gydytojo, į ligoninę atvažiuoja išsiblaivyti.

„Girtumas nėra apsinuodijimas, ir tas betikslis važiavimas į skubiąją pagalbą – beprasmis“, – teigė skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas.

O iš apsinuodijusių alkoholiu, anot gydytojo, buvo ir rekordininkų, su itin retai pasitaikančiu pripučiamų promilių skaičiumi.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra įvairūs simptomai, kurie pasireiškia kaip sunki priklausomybės išraiška, ar sunki abstinencija, ar mišinys vaistų, vartotų kartu su alkoholiu, sunkus girtumas, kai girtumas siekia 6-7 promiles. Šį kartą, man atrodo, buvo virš 7 promilių“, – pasakojo gydytojas P. Uksas.

Gydytojas mini ir itin sunkias traumas. Kai kuriems lietuviams nepasisekė, ir teko amputuoti galūnes.

„Sudėtingiausios traumos buvo tos, kurių traumos mechanizmas buvo sudėtingiausias – visi eismo įvykiai, labai įvairios traumos – dubens lūžiai, galūnių amputacijos, tai tokių, kurių kiekvieną dieną nepasitaiko“, – tikino P. Uksas.

REKLAMA

Sostinės greitosios medicinos pagalbos atstovas sako, kad iškvietimų švenčių dienomis daugėjo maždaug keliomis dešimtimis kas dieną. Kai įprastą dieną jų būna apie pusketvirto šimto, pirmąją Kūčių dieną jų buvo 381, per Kalėdas – 419, o antrąją Kalėdų dieną – 440.

„Deja, švęsti nemokam, visko padauginam tradiciškai, paskui nerimas kamuoja, kumščiai niežti, buvo ir šaltų ginklų griebtasi, ir autoįvykių nemalonių buvo. Bėda ta, kad paūmėja visos lėtinės ligos nuo to nesusilaikymo. Jeigu kas turėjo kokią bėdelė, tai kai ji viršija galimybes silkės ir alkoholio, tos nedidelės bėdelės tampa problema“, – teigė Greitosios medicinos pagalbos atstovas Mindaugas Kliukas.

REKLAMA

Be poilsio triūsė ne tik medikai, bet ir pareigūnai. Anot policijos atstovo Ramūno Matonio, iškvietimų dėl avarijų ir smurto artimoje aplinkoje švenčių dienomis – dvigubai daugiau nei įprastomis. Ypač antrąją Kalėdų dieną.

„Analizuojant tuos smurtinius įvykius, matosi kad žmonės kartu švenčia Kalėdas, vartoja alkoholinius gėrimus, paskui įvyksta kažkoks konfliktas, ir griebiamasi bet ko, kas pasitaiko ant stalo – peiliai, šakutės, kirviai, ir panašiai“, – teigė Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Matonio, vienoje šeimoje sutuoktinis verdančiu vandeniu apipylė savo žmoną, o ji griūdama dar ir susipjaustė kojas. Tiesa, medikų pagalbos atsisakė ir gydosi namie.

Lėbavimu ir buitiniais konfliktais pasižymėjo ir marijampoliečiai. Per visą šventinį savaitgalį Marijampolės apskrities policija gavo 274 iškvietimus, pradėti 33 ikiteisminiai tyrimai, iš jų – 19 dėl smurto artimoje aplinkoje. Anot policijos atstovės – tai – 4 kartus daugiau nei įprastai.

REKLAMA

„Papratai per savaitgalį būna iki 5, jei taip jau intensyviau. O šį kartą turim keturgubai daugiau. Smurtaujant ne tik nukenčia moterys, bet šį kartą ir vyrai nukentėjo nuo antrųjų pusių. <...> Turim 4 ikiteisminius, kur įtariamosios yra moterys“, – pasakojo policijos atstovė Ieva Rinkevičiūtė.

Neapsieita ir be kuriozų. Antradienį po vidurnakčio Kėdainių rajone ugniagesiai skubėjo į neįprastą iškvietimą. Du vyrai susirakino antrankiais, esą norėdami pajuokauti. Tačiau rakto jų atsirakinti neturėjo. Ugniagesiai skelbia, kad antrankius galiausiai nupjovė kampiniu šlifuokliu, ir vyrai buvo išlaisvinti.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

ne ne ne,lietuviai negeria,o kas netki,tas kremleus agentas
Ismokit gert. Tie kur absoliučiai negeria, arba žino, kad negali gert, tai sakyčiau irgi kažkiek nėra normalus psichiškai. Tie kur ilgą laiką negeria, paskui užpila cainykus be saiko, tai va, matot, rašo kas atsitinka:)))))
Besaikis gėrimas irgi nėra gerai.
Pažiūrėkit į komentatorių Blaivininka, akivaizdžiai smegenėles prapiltos.
manau kad uz kacapus sioje srityje kietesniu nera
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų