Lietuviai jau renkasi eglutes – siūloma vėliau atgauti ir dalį pinigų

Klaipėdiečiai jau renkasi eglutes Kalėdoms. Uostamiesčio botanikos sodas trečius metus siūlo unikalią galimybę – žaliaskarę vazone išsinuomoti, o po švenčių ją grąžinti. Tokio pasiūlymu susidomėjo daugybė klaipėdiečių. Apgultis ir pajūrio krašto girininkijose. Šeimos, įmonės ir net ištisi miestai jau rezervuojasi ar perka eglutes.

Klaipėdietė Viktorija su mažuoju jau renkasi eglutę uostamiesčio botanikos sode. Ir ne šiaip sau taip iš anksto – botanikos sode siūloma unikali galimybė eglutę vazone išsinuomoti sparčiai populiarėja. Tad jau dabar norintys gali atvykti į botanikos sodą, išsirinkti eglutę, sumokėti pinigus ir vežtis žaliaskarę namo arba pasiimti ją vėliau, o po švenčių grąžinti. Jei eglutė išgyvens Kalėdas, botanikos sodo darbuotojai grąžins pusę sumokėtos sumos. Eglučių nuomos kaina svyruoja nuo 12 iki 24 eurų.

„Dažniausiai atvežtą eglutę mes nešame pas save į medelyną ir jei yra blogesnis stovis, ją prižiūrime, bandome gydyti, reanimuoti, o jei geras stovis, ji laukia kitų metų“, –sako KU botanikos sodo direktorė Asta Klimienė. 

Klaipėdiečius toks pasiūlymas užbūrė ir jau per pirmas dienas žmonės rezervavo didžiąją dalį iš siūlomų 200 eglučių. Esant tokiam populiarumui, sodo darbuotojos planuoja pasiūlyti dar šimtą. Dažniausiai žaliaskares vazonuose renkasi įmonės ir jaunos šeimos su vaikais:

„Kadangi dirbtinės nelabai norisi su vaiku, kirsta nebuvo opcija, kad kirstą eglutę turėti, o su vazonu sudėtinga, kur ją gyvą po to padėti? O čia, va, galima grąžinti, o kitiems metams vėl pasiimti, tai šaunu ir įdomu, tokią ir imsim.“

„Visada statėmės plastikines, tam, kad nebūtų problemų su jų utilizavimu vėliau. O šiaip, aišku, žalia. Iš vaikystės – iki lubų, nusagstyta įvairiausiais žaisliukais. Tai tokia nostalgiška tradicija.“

Botanikos sode žmonės renkasi dygiąsias, sidabrines egles, kėnius ir net pušis. Tiesa, botanikos sodo darbuotojos sako sulaukiančios ir kritikos. Žmonėms neįtinka per dideli vazonai, kuriuose pasodintos nuomojamos eglutės.

REKLAMA

„Mes iš tiesų rūpinamės eglute, tai vazonas atsitinkamo dydžio. Mes negalime nukarpyti šaknų ir įdėti į gražų, dailų, mažutį vazoną. Eglės šakos yra plačios, todėl ir vazonai pritaikyti eglutėms“, – pasakoja A. Klimienė.

Pasitaiko ir kuriozų.

„Žmonės kažkur nusipirko eglę, atnešė mums, kad reabilituoti. Tai mes nieko negalėjom padaryti, nes buvo tiesiog kotas įkištas į žemes“, – kalbėjo dendrologė Kristina Baltaragienė.

Žmonių antplūdį pajuto ir girininkai. Nors dar lapkričio vidurys, štai ši žaliaskarė jau šiandien iškeliauja į Latviją. Eglėmis pasirūpino ir Nidos miestelis. Vos telpa į autobusiuką Klaipėdos dramos teatrui skirta eglė.

Girininkijose iki pusantro metro siekiančios eglės kainuoja apie 8 eurus, kėniai – apie 13. Galima žaliaskarių įsigyti ir vazonuose. Taip pasodinta iki pusantro metro siekianti eglė atsieis 11 eurų, kėniai – apie 20.

„Mėgsta dažniausiai, kaip čia matote, gražius, laisvos formos medelius, tai būtų pagrinde eglės, aišku, ir kėniai. Bet kėnių mes negalime daug pasiūlyti, tai būna įvežtiniai. Ir paprasta eglutė iš miško“, – teigia girininkas Tomas Zaleckis.

Dendrologai rekomenduoja laikytis senų tradicijų ir eglutes laikyti, puošti lauke. Deja, didmiesčių gyventojams tai sunku padaryti, todėl specialistė žeria patarimų:

„Reikia kuo trumpiau laikyti šildomose patalpose. Vis dėlto ji yra gyva ir paskui reiks išnešti į lauką, kad patirtų kuo mažiau streso. Kažkas klausė, ką pilti. Tai tik vandenį. Jokių burtų nereikia daryti, jokio cukraus ar dar kažko, ko žmonės prisigalvoja. Tik vanduo. Nereikia jokių trąšų“

O jei gyvą eglę planuojate grąžinti, bet laikėte ją bute, žaliaskarę prie lauko reikia pratinti pamažu – iš pradžių patartina išnešti į balkoną, rūsį ar kitą vėsią vietą.


Rašyti komentarą...
M
Mačiau
2019-11-24 12:07:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakar Vokietijoje per TV žinias apie tai pasakojo ir rodė reportažą iš Lietuvos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų