Latvija negali pasigirti Covid-19 atvejų mažėjimu: daugiausiai serga 20-30 metų gyventojai

Po sėkmingos skiepijimo kampanijos Jungtinėje Karalystėje – ilgai lauktas atsivėrimas. Nuo balandžio 12 d. Anglijoje ir Velse atsidaro barų ir restoranų terasos, parduotuvės, grožio salonai, sporto klubai. Dalis britų į barus pakelti bokalo alaus išskubėjo iškart po vidurnakčio.

„Tai – pirmoji pinta“, – išdidžiai sako barmenas, o ją iš visų pusių fotografuoja ir žurnalistai, ir baro klientai.

Į Anglijos barus linksmybių juose išsiilgę žmonės plūsti ėmė iškart po vidurnakčio. Fotografas įamžino ir dvi merginas, kurios alaus bokalus baro terasoje kelia pirmosios.

„Po tokio ilgo laukimo – tai tiesiog nuostabu“, – sako baro lankytoja Harriet Simpson.

„Po keturiolikos mėnesių, per kuriuos nesilankėme niekur, išskyrus laidotuves, tai – didelė pramoga. Taip, tikrai šaunu“, – džiaugėsi baro lankytojas Chris Marsden.

Jungtinėje Karalystėje trečiąjį karantiną valdžia įvedė dar sausio pradžioje. Tačiau nuo balandžio 12 d. žmonės gali lengviau atsipūsti – Anglijoje ir Velse duris atveria ne tik barų, bet ir restoranų terasos, taip pat nebūtinų prekių parduotuvės, grožio salonai, sporto klubai, zoologijos sodai.

Škotijoje ir Velse – moksleiviai grįžta į mokyklų suolus. Visgi britų premjeras Borisas Johnsonas prašo elgtis atsakingai ir laikytis visų saugumo reikalavimų, kad neatsakingai pasidžiaugus laisve netektų vėl grįžti prie karantino. Jis ir pats, žadėjo balandžio 12 d. traukti į barą alaus, tačiau šios minties atsisakė dėl šalyje paskelbto gedulo po princo Filipo mirties, tad britai siunčia premjerui linkėjimus.

Jungtinė Karalystė atsidaro po sėkmingos vakcinacijos kampanijos. Pirmąjį skiepą gavo jau daugiau nei 32 milijonai žmonių. Šalies epidemiologai skelbia, kad dėl sparčiai vykstančios vakcinacijos mirčių skaičius sumažėjo daugiau nei 95-iais procentais, o naujų atvejų – daugiau nei 90.

Savo ruožtu mūsų kaimynė Latvija atvejų mažėjimu pasigirti negali ir skelbia, kad daugiau nei 70 procentų latvių užsikrečia britiškąja koronaviruso atmaina. Dažniausiai ją pasigauna jauni – 20-30 metų latviai. Be to, šalies vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Uga Dumpis pabrėžia, kad ligoninėse atsiduria vis daugiau jaunų – nė 40-ies nesulaukusių žmonių, kurie serga sunkia COVID-19 forma.

REKLAMA

O Paryžiuje du aktoriai parduotuvės vitrinoje surengė nuotaikingą performansą. Pora maudosi ir filosofiniais klausimais diskutuoja vonioje, o smalsuoliai žiūri į juos pro langą.

„Norime pasakyti, kad kad vaidinti galime bet kur. Norime parodyti valdžiai, kad žmonės mūsų išsiilgę, visi išsiilgę meno ir teatro“, – teigia aktorė Isabelle Cagnat.

Teatrai, meno galerijos ir kitos kultūros vietos Prancūzijoje užsidarė dar spalį. Šie pasirodymų išsiilgę aktoriai sako kalbantys visų meno atstovų vardu ir tvirtina, kad Prancūzijai jau laikas pradėti galvoti apie atsivėrimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų