Paryžiaus restorane – virš 100 žmonių: už karantino pažeidimus policija visiems skyrė baudas

Paryžiaus policija vėlai penktadienį skyrė baudas daugiau nei 100 žmonių, vakarieniavusių suvaržymų dėl koronaviruso nepaisiusiame pogrindiniame restorane, taip pat sulaikė šios veiklos organizatorių.

Tokių veiksmų imtasi prieš savaitę pirmąkart nuskambėjus kaltinimams, kad kai kurie šalies ministrai yra dalyvavę panašiuose taisykles pažeidžiančiuose renginiuose.

Pareigūnai „buvo iškviesti dėl pernelyg didelio triukšmo restorane“ ir „nutraukė daugiau nei 110 žmonių susibūrimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė Prancūzijos sostinės policija.

„Svečiams skirtos baudos už sveikatos apsaugos normų nesilaikymą. Organizatorius ir vadybininkas yra sulaikyti“, – priduriama žinutėje.

Prancūzijos laikraščiai šią savaitę rašo apie pogrindinius restoranus, siūlančius turtuoliams priešpandeminę valgymo patirtį.

Praėjusią savaitę privati televizija M6 parodė reportažą, paruoštą naudojant paslėptos kameros medžiagą, esą nufilmuotą Paryžiaus prabangiame rajone esančiame slaptame restorane, kur nei darbuotojai, nei klientai nedėvėjo apsauginių kaukių.

Dalyviai buvo vaišinami ikrais ir šampanu per renginį, atsiėjusį kiekvienam asmeniui po 220 eurų.

Prancūzijoje pastaraisiais penkiais mėnesiais draudžiama valgyti restoranų ir kavinių viduje. Šalyje šią savaitę buvo įvestas naujas dalinis karantinas, siekiant suvaldyti prastėjančią epidemiologinę padėtį.

Penktadienį policija trumpai sulaikė ir apklausė vieną iš M6 parodytos vakarienės organizatorių – verslininką ir kolekcionierių Pierre'ą-Jean Chalenconą, taip pat vyriausiąjį virėją Christophe'ą Leroy.

P.-J. Chalenconas pareiškė surengęs keletą vakarienių savo prabangioje pokulių salėje „Palais Vivienne“ Paryžiaus centre, kur esą buvo susirinkę ir keli ministrai.

„Šiame tyrimo etape nėra jokių įrodymų, rodančių, kad vyriausybės nariai dalyvavo tyrimo objektu tapusiose vakarienėse“, – nurodė verslininką apklausę prokurorai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų