Kuzminskas apie atmosferą komandoje: „Mums čia yra visiškos šiltnamio sąlygos"

Antradienį Kaune prasideda olimpinis krepšinio atrankos turnyras. Vienas rinktinės senbuvių Mindaugas Kuzminskas sako, kad nors komanda kartu aikštelėje prabuvo nedaug, tačiau tai nesutrukdys siekti užsibrėžto tikslo – kelialiapio į Tokiją.

Apie atmosferą aikštelėje ir už jos ribų krepšininkas papasakojo TV3 žinių „Dienos komentare“.

Vos už kelių valandų prasidės varžybos. Kaip jūs jaučiatės? Galbūt su kolegomis, komandos draugais kalbėjot?

Ačiū, neblogai. Su komandos draugais, tai normalu, kad treniruojamės ir bendraujam nuolat. Visi nekantriai laukiame šių rungtynių, nes visuomet vasarą taip būna, kad šiek tiek pabosta treniruotis ir žaisti draugiškas rungtynes, norisi greičiau oficialių, norisi daugiau sirgalių rungtynėse ir norisi greičiau siekti savo tikslų.

Dabar visi suvažiavote ir gal ne tiek daug laiko turėjote kartu pažaisti. Ar manote, kad komanda jau pakankamai susistygavusi?

Aš manau, kad rinktinėje to laiko beveik niekados neužtenka, jo visą laiką maža. Ypatingai ši vasara išskirtinė, nes turėjome vos keletą treniruočių ir tik tris kontrolines rungtynes, tad to laiko visąlaik nedaug. Bet sąlygos visiems vienodos, reikia eiti ir kovoti. Turime gerą komandą, tik reikia tai įrodyti ir aikštelėje.

Daug kas Lietuvoje labai abejojo ar gali Sabonis ir Valančiūnas kartu žaisti aikštelėje. Kaip jūs pats vertinate, ar tai įmanoma, ar tai galėtų veikti?

Aš manau, kad visi varžovai yra skirtingi, prie jų kažkiek reikės taikytis, galbūt kai kuriems varžovams reikės labiau prie mūsų taikytis. Treneriai tikrai turi begalę statistikos, didelę patirtį ir aš manau, kad padarys taip kaip geriausia mums. Aš esu tik žaidėjas ir mes, žaidėjai, vykdome trenerių užduotis, tad kaip jau treneriai čia nuspręs, taip ir bus.

Mano nuomone, jeigu kažkas paklaustų, galbūt jie yra šiek tiek efektyvesni rungtyniaujant atskirai, bet manau, kad tikrai bus tarpų, kai mes puikiai galime išnaudoti tokią jėgą ir kartu.

REKLAMA

Vienaip ar kitaip, dabar jūsų laukia visas būrys varžovų, bet tikriausiai visas dėmesys krypsta į Slovėnus, tai gal turite kažkokį specialių planą kaip su jais kovosite?

Ne, negaliu taip pasakyti. Pirmosios rungtynės yra su Venesuelos komanda, ruošiamės rungtyniauti būtent prieš juos ir tiek video, tiek treniruotės, visi akcentai yra dedami apie juos. Tuomet bus sekančios rungtynės su Korėja, žiūrėsime kas mūsų lauks pusfinalyje ir, duok Dieve, kad kas nors lauktų mūsų finale, kad eitume iki ten. Nešokame per griovį anksčiau laiko.

Daug kas sako, kad mūsų rinktinei specialiai įkurtos šiltnamio sąlygos – esate Lietuvoje, sienos savos, sirgaliai savi. Kaip jūs patys jaučiatės? Galbūt yra ir kažkoks spaudimas – jeigu jau čia esate, tai ir privalote laimėti?

Vienareikšmiškai. Jūs labai teisingai pasakėte. Mums čia yra visiškos šiltnamio sąlygos, kadangi galėjome ruoštis Lietuvoje, čia turėjome kontrolines rungtynes, turėsime visą atranką, gyvename beveik namuose, tai iš tos pusės federacija yra padariusi absoliučiai viską, kad mes jaustumėmės maksimaliai komfortabiliai.

Kitas klausimas – taip, yra šioks toks spaudimas, kad mes privalome laimėti, tačiau aš manau, kad Lietuva yra krepšinio šalis ir nesvarbu, kur vyktų ta atranka, mes vis tiek privalėtume ją laimėti. Mes tokius tikslus esame išsikėlę patys. Manau, kad turime užtektinai patirties ir labai tikiu, kad nenuvilsime sirgalių, nenuvilsime savęs ir tuos tikslus įgyvendinsime.

O kaip atmosfera pačioje komandoje? Dažnai suvažiuoja visos žvaigždės ir visi yra tokie dideli, kad nesusikalba. Kaip jūs tarpusavyje bendraujate?

Aš manau, kad mes turime tik porą tokių žvaigždžių, o kiti yra tik mažiukai šviesulėliai.

Ir kaip tie šviesulėliai jaučiasi prie tokių žvaigždžių?

Lietuvos rinktinėje niekada nėra buvę problemų su atmosfera, ne išimtis ir dabar. Priešingai – visi yra labai žemiški, visi puikiai sutariame ir tas yra labai svarbu, nes atmosfera, kuri yra sukuriama už aikštelės ribų, dažnai atsispindi ir aikštelėje.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų