Kurlianskis rėmė, nes tikėjo: Masiulį įsivaizdavo net Lietuvos prezidentu

Atsinaujinusiuose garsiosios „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos posėdžiuose išmušė pagrindinių kaltinamųjų – Eligijaus Masiulio ir Raimondo Kurlianskio – valanda. Duodamas parodymus Masiulis prabilo apie dar negirdėtus 50 tūkstančių eurų, kuriuos verslininkas esą buvo pasiūlęs Liberalų sąjūdžiui. O štai pats Kurlianskis teismui pareiškė, kad 90 tūkstančių eurų, kuriuos Masiulis vadina paskola, buvo skirti… pastarojo politinei veiklai. Kurlianskis tikina Masiulį įsivaizdavęs net ir kaip būsimą prezidentą.

Vilniaus apygardos teismas Eligijaus Masiulio ir koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos vingrybes narplioja jau beveik trejus metus. O vienas pagrindinių kaltinamųjų, Raimondas Kurlianskis, apie kurį ir sukasi visa bylos ašis, parodymus duoti stoja paskutinis iš visų. Kaltinamasis neslepia, kad savąją tiesos versiją teisėjams aiškins ilgai – prisirašė daug puslapių. Ir išties – parodymus buvęs verslininkas pradėjo filosofine tirada, esą politikų ir verslo atstovų bendravimas yra savaime suprantamas. Visgi Kurlianskis prabilo ir apie naują vadinamosios paskolos Masiuliui versiją.

„Taip, aš skyriau tuos 90 tūkst. jo politinei kampanijai ir veiklai finansuoti, tačiau, kadangi liko neišnagrinėtas išsamiai tas epizodas, aš šį kartą pasakysiu tiek“, – sako kaltinamasis Raimondas Kurlianskis.

Tiesa, bylos pradžioje Kurlianskis yra sakęs, kad jam nerūpėjo, kur Masiulis išleis pinigus. 90-ies tūkstančių eurų Kurlianskis Masiuliui perdavė alkoholio dėžutėje automobilyje. Dar 16 tūkstančių per kratą pareigūnai aptiko tuomečio politiko namuose. Masiulis iki dabar kartoja, kad vadinamosios paskolos iš verslininko prašė nekilnojamajam turtui Nidoje pirkti.

„Aš paprašiau, kad man būtų suteikta paskola ir ji buvo suteikta metams už 3 procentų palūkanas. Tai Kurlianskis dar ir uždirbo iš manęs, nes atidaviau paskolą su palūkanomis. Tiesiog, turtingas žmogus, man tuo metu reikėjo pasiskolinti pinigų, paprašiau ir paskolino“, – pasakoja kaltinamasis Eligijus Masiulis.

Ką tiksliai turi omenyje sakydamas, kad solidžią sumą skyrė Masiulio politinei kampanijai ir veiklai finansuoti, Kurlianskis tikina teismui paaiškinsiantis vėliau. Bet pirkinys Nidoje kažkaip neva irgi įeina į šį paketą. Masiulis dar nežino, kaip tai pakomentuoti.

REKLAMA

„Teismo posėdyje paminėjau, kad šitas mano teiginys neišeliminuoja nekilnojamojo turto. Bet detaliai turbūt turėčiau visų pirma teismui paaiškinti“, – teigia R. Kurlianskis.

„Kai bus pilnas jo parodymas teisme, tada aš pakomentuosiu. Dabar man sunku žinoti, ką dar Kurlianskis pasakys“, – kalbėjo E. Masiulis. 

Kaip ir anksčiau, teismui Kurlianskis aiškino liberalus rėmęs, nes sutapo vertybės. Masiulį ateityje jis aiškina įsivaizdavęs ir premjeru ir net Lietuvos prezidentu.

„Premjeru mačiau kaip minimum. Ir mačiau lydere partiją Liberalų sąjūdį“, – sako R. Kurlianskis.

O štai parodymus jau baigęs duoti Masiulis teismui pasipasakojo apie dar pusę šimto tūkstančių eurų, kuriuos Kurlianskis prieš 2016-ųjų Seimo rinkimus esą siūlėsi skirti Liberalų sąjūdžio atstovams.

„Galėtume skirti jūsų veiklai 50 tūkst. eurų“. Supratau kaip pasiūlymą teisėtai finansuoti atskirų partijos kandidatų į vienmandates apygardas rinkimų kampaniją. Bet jokių detalių neaptarinėjom su Kurlianskiu ir tų pinigų niekas taip ir neskyrė“, – pasakoja E. Masiulis.

Prokurorai byloje minimus 106 tūkstančius eurų vadina jokia ne paskola, o galimu kyšiu mainais į Seime bandytus prastumti verslui naudingus įstatymus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų