• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kupiškio rajone esančio nedidelio miestelio moterys pagrindinę eglę papuošė neišleisdamos nė cento. Tiesa, darbo ir kruopštumo prireikė – kone 5 metrų žaliaskarę moterys padabino šiaudiniais žaisliukais. Visi jie vienetiniai, rankų darbo.

Kupiškio rajone esančio nedidelio miestelio moterys pagrindinę eglę papuošė neišleisdamos nė cento. Tiesa, darbo ir kruopštumo prireikė – kone 5 metrų žaliaskarę moterys padabino šiaudiniais žaisliukais. Visi jie vienetiniai, rankų darbo.

REKLAMA

Papuošti beveik penkių metrų žaliaskarę po bažnyčios skliautais – nemenkas iššūkis: „Va, vieną kabini, kitas nukrenta.“

Salamiesčio moterims sumanumo netrūksta. Jei reikia, pasilipa, o kad pasiektų kone bažnyčios lubas siekiančios eglės viršų dar ir šluotą pasičiumpa.

„Žinokit, širdis dainuoja, ne vargas, džiaugsmas yra šita puošyba, aišku, pasilipti reikia“, – pasakoja Kupiškio rajono gyventoja Dalia.

Jau ne vienerius metus nedidelio Kupiškio rajono miestelio eglę bažnyčioje vietinės moterys puošia išskirtiniais – rankų darbo šiaudiniais žaisliukais.

REKLAMA
REKLAMA

O visas šis grožis – auksaranke vietinių vadinamos tautodailininkės, žinomos šiaudinių sodų rišėjos Danutės darbas.

Visi žaisliukai – skirtingi

Moteris juokauja, kad jau tikrai nebeskaičiuojanti, kiek šiaudinių dekoracijų yra pagaminusi. Vien aukštaūgei žaliaskarei prireikė gerokai daugiau nei 100 žaisliukų. Ir, beje, vienodų čia nerasi.

REKLAMA

„Vieno vienodo nenoriu gamint, kiekvieną vakarą sėdžiu prie televizoriaus, ypač nuo 16:30, prasideda „TV Pagalba“ ir tuo pačiu mano darbas“, – atvirauja šiaudinių žaisliukų kūrėja Danutė.

Per vakarą moteris kartais pagamina 7 ar 10 žaisliukų. Nors įgudusioms rankoms šiaudas greitai paklūsta, tačiau reikia darbo ir kruopštumo – šiaudą paruošti, išlyginti, o tada jau prasideda kūryba. Ir šiaudo lazdelės virsta snaigėmis, angeliukais ar paukšteliais.

REKLAMA
REKLAMA

„Močiutė taip darė, mamytė taip darė ir aš taip darau“, – sako šiaudinių žaisliukų kūrėja Danutė.

„Aš pabandžiau kartu su Danute padaryti kelias snieguoles, aš vieną snieguolę dariau valandą, tai čia yra tiek darbo“, – teigia seniūnaitė Rima.

Gyventojai neslepia džiaugsmo

Tad vietiniai neslepia džiaugsmo ir pasididžiavimo puošdami eglę vienetiniais rankų darbo žaisliukais.

„Mes džiaugiamės, kad turim savo, tikrą ir, manyčiau, kad nelabai pakartojamą. Nebus kaip tos lemputės, kurias gali nusipirkti ir kiekvienas kiemas pasikabinti vienodas“, – džiaugiasi Kupiškio rajono gyventoja Dalia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moterys sako, kad jos išlaiko tradiciją žaliaskarę puošti likus kelioms dienoms iki švenčių. Skirtingai nei didmiesčiai, kur eglės sužimba kone prieš mėnesį.

„Man, pavyzdžiui, kai per anksti pradeda švęsti, nepatinka, bet va, paskutinėm dienom kažkaip gera ant dūšios“, – atvirauja Kupiškio rajono gyventoja Aldona.

Ir, kaip juokauja salamiestietės, didžiausioms metų šventėms jos pasiruošė neišleisdamos nė cento.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Kokia grazi eglute,o kokie zaisliukai,cia matau siaudiniai...nuostabu. Su ateinanciom Sv.Kaledom ir ateinanciais Naujaisiais Metais..Sveikatos geros sveikatos ir ilgu gyvenimo metu ,bukite sveikos ir laimingos.
Net susigraudinau.. Kokios nuostabios močiūtėlės, kokios darbštuolės ir suprantančios, kad gražu yra savų rankų darbo žaisliukai. Tikrai labai gražu ir gera. Reikėjo dar eglutės nuotrauką įdėti.. Joms gerumu kvepiančių švenčių, daug sveikatos, džiaugsmo! Su Šv. Kalėdom ir artėjančiais Naujaisiais. O jūsų darbas įeis į Lietuvos istoriją, nes tai unikalu. Apkabinu!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų