naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina jau netrukus gaus daugiau amunicijos. Vien Jungtinės Valstijos įvairių šaudmenų gamybai skyrė daugiau nei 520 milijonų eurų. Tuo metu Zelenskis Briuselyje susitikusius NATO gynybos ministrus ragina nedelsti ir dėl oro gynybos bei kitos ginkluotės. Mat Rusija jau telkia prie Ukrainos sienos naikintuvus ir sraigtasparnius ir neva ruošiasi dideliam puolimui iš oro.

Ukraina jau netrukus gaus daugiau amunicijos. Vien Jungtinės Valstijos įvairių šaudmenų gamybai skyrė daugiau nei 520 milijonų eurų. Tuo metu Zelenskis Briuselyje susitikusius NATO gynybos ministrus ragina nedelsti ir dėl oro gynybos bei kitos ginkluotės. Mat Rusija jau telkia prie Ukrainos sienos naikintuvus ir sraigtasparnius ir neva ruošiasi dideliam puolimui iš oro.

REKLAMA

Pragaru virtusiame Bachmute ir toliau verda intensyvūs mūšiai. Ukrainos kariai šį miestą gina jau daugiau nei pusę metų. Ir apšaudo okupantų pozicijas. Mūšis dėl Bachmuto jau vadinamas kruviniausiu nuo karo pradžios.

„Tai tiesiogine prasme yra kova už kiekvieną Ukrainos žemės metrą. Turime suprasti šių mūšių reikšmę. Kiekvienas ten laimėtas metras yra visos mūsų šalies apsauga“, – teigia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Kariai fronte ties Bachmutu atlieka labai svarbų darbą – ne tik gina miestą, bet ir silpnina priešą. Ir, anot Ukrainos ginkluotųjų pajėgų, naikina ten mestus geriausius rusų dalinius. Visgi, karo analitikai pripažįsta – rusai pamažu stumiasi Bachmuto link.

REKLAMA

„Todėl greitis yra labai svarbus. Greitis visame kame. Priimant sprendimus. Įgyvendinant sprendimus. Tiekiant. Apmokant. Greitis gelbsti gyvybes, greitis grąžina saugumą“, – tikina V. Zelenskis.

REKLAMA

Kad Ukraina turi skubiai gauti to, ko jai reikia pergalei kare, sutaria ir susitikimą Briuselyje tęsiantys NATO šalių gynybos ministrai. Vienas prioritetų – amunicija.

Tad Jungtinės Valstijos, Prancūzija ir Aljansui nepriklausanti Australija skubiai didina 155 milimetrų artilerijos sviedinių gamybą. Vašingtonas tam skirs 520 milijonų dolerių ir pirmąją sviedinių siuntą į Ukrainą ketina pristatyti jau kovą.

„Ukraina kariauja jau metus, todėl ji išnaudojo daug artilerijos amunicijos. Darysime viską, ką galime, bendradarbiaudami su tarptautiniais partneriais, siekdami, kad kuo greičiau gautume jiems kuo daugiau amunicijos“, – kalba JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

REKLAMA

O Ukrainos gynybos ministras O. Reznikovas, patvirtinęs, kad net ir po pavaldinių korupcijos skandalo lieka savo poste asmeniškai to paprašytas V. Zelenskio, sako neabejojantis, kad Ukraina sulauks ir naikintuvų, ir kvietimo tapti NATO nare.

„Esu tuo tikras, nes tai atitinka NATO sąjungininkų interesus. Mes jau esame tapę NATO nare de facto, o po šio karo, po mūsų pergalės tapsime NATO nare ir de jure. Aš esu įsitikinęs“, – tvirtina Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Rusijos gynybos ministerija jau antrą dieną iš eilės dalijasi savo strateginių bombonešių vaizdais. Tai Maskva daro Vakarų žvalgybos pareigūnams skelbiant, kad netoli sienos su Ukraina Rusija pradėjo telkti naikintuvus ir sraigtasparnius.

Karo analitikai nuogąstauja, kad V. Putino karo vadai gali gerokai sustiprinti Ukrainos puolimą iš oro, nes Rusijos sausumos pajėgos yra išsekusios. Visgi būtent tai paskatino Vakarų sąjungininkų sprendimus Ukrainai kuo skubiau perduoti oro gynybos priemonių ir artilerijos šaudmenų.

REKLAMA

„Sveikinu naujus NATO sąjungininkų paramos įsipareigojimus, įskaitant daugiau sunkiosios ginkluotės ir karinių mokymų. Tai labai svarbu. Ukraina turi galimybę pakeisti pusiausvyrą, tik laikas yra labai svarbus“, – kalba NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„NATO ir ši koalicija niekada nebuvo stipresnė. Rusija dabar yra atstumtoji, o pasaulis tebėra įkvėptas ukrainiečių drąsos ir pasipriešinimo. Rusija pralaimėjo. Pralaimėjo strategiškai, operatyvine prasme ir taktiškai, o mūšio lauke ji moka milžinišką kainą“, – tikina JAV karinių pajėgų vadas Markas Milley.

REKLAMA

Ta kaina ne tik prarasti tūkstančiai karinės technikos vienetų kaip liepsnosvaidis prie Vuhledaro ar prie Avdijivkos liepsnojanti vikšrinė kovos mašina, bet ir milžiniškas aukų skaičius.

Kyjivo duomenimis, per beveik metus trunkantį Rusijos karą Ukrainoje, Rusija jau neteko maždaug 140-ies tūkstančių savo karių, o šiandien Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabas paskelbė, kad slėpdami didelius nuostolius, rusai okupuotame Kryme, Krasna Zorkos kaime, nuolat degina žuvusių karių kūnus. Ten prie krematoriumo esą nuolat driekiasi mažiausiai 10 karinių mašinų eilė. Rusija naudoja ir mobilius krematoriumus savo karių kūnams deginti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tai S. Lavrovas iš tribūnos Dūmoje svaidosi pareiškimais apie „supuvusius Vakarus“ ir aiškina, kad neva pavertę Ukrainą antirusišku, rusofobišku, kariniu placdarmu pasiekė dugną, iš kurio neva nebėra kelio atgal ir pranešė, kad nuo šiol Rusijos užsienio politikos siekis bus nutraukti Vakarų dominavimą tarptautinėje erdvėje.

Beje, Europos Komisija šiandien paskelbė apie 10-ąjį sankcijų paketą Rusijai. Į jį įtraukti 11-os milijardų eurų vertės eksporto draudimai svarbiausioms technologijoms ir komponentams, naudojamiems Rusijos ginklų pramonėje. Taip pat išplečiamas sąrašas pramoninių prekių, kurias bus draudžiama įvežti į Rusiją, o juodajame Bendrijos sąraše atsiras dar daugiau Rusijos piliečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų