naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Raseinių konservatoriai, reklamuodamiesi prieš rinkimus, pažėrė kritikos savo pačių partijos viršūnėms. Jie rinkėjus agituoja, aiškindami, kad Raseinių konservatorių nederėtų tapatinti su Vilniaus ir Seimo konservatoriais, kurių liberalioms vertybėms jie nepritaria.

Raseinių konservatoriai, reklamuodamiesi prieš rinkimus, pažėrė kritikos savo pačių partijos viršūnėms. Jie rinkėjus agituoja, aiškindami, kad Raseinių konservatorių nederėtų tapatinti su Vilniaus ir Seimo konservatoriais, kurių liberalioms vertybėms jie nepritaria.

REKLAMA

Tokį viešą provincijos bendražygių atsiribojimą nuo partijos viršūnių, konservatorių vadai sutiko be šypsenų – sako, tai klaida ir pasiuntė žinutę kitiems partijos skyriams, kad viešai taip reklamuotis jie nedrįstų.

Nors konservatoriai prieš šiuos rinkimus kai kur žada, kad nebus jokių cirkų, bet panašu, kad cirkai vyksta ir jų partijoje. Štai Raseinių rajono skyrius, vietinėje spaudoje užsisakė reklamą ir pasiuntė aiškią žinutę rinkėjams: „Raseinių krašto rinkėjus kviečiu netapatinti Raseinių konservatorių su Vilniaus ar Seimo konservatoriais. Vilniaus liberalios konservatorių pažiūros nėra priimtinos Raseinių konservatoriams.“

„Jokio nei skilimo, nei išsižadėjimo, kaip bandoma interpretuoti, bet kadangi pas mus partijoje yra galimybė ir įvairovė dėl nuomonių išsakymo, tai mes girdėdami ir mūsų skyriuje tam tikrų žmonių pasisakymus ir nuomones, išreiškėme ir savo tam tikrą poziciją“, – teigia Raseinių konservatorių pirmininkas Andrius Bautronis.

REKLAMA

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis kalbėti nemalonia tema atsisako, bet partijos rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas tokia reklama neliko sužavėtas.

REKLAMA

„Kolegos tikrai galbūt pasirinko nelabai protingą reklamos būdą, šiuose rinkimuose yra ganėtinai daug emocijų ir galbūt tos emocijos kartais užkaitina kai kam galvas. Manau, kad tai yra tiesiog techninė rinkimų kampanijos agitacijos klaida“, – sako A. Vyšniauskas.

Konservatoriai jau seniai kritikuojami, kad nors turėtų būti konservatyvūs, bet Landsbergio ir jo bendražygių flangas partiją daro liberalia – pritaria gėjų partnerystei, narkotikų dekriminalizavimui.

REKLAMA

„Klaida, kad mes įtraukėm nacionalinės temos nuomonę į tą straipsnį, kas tikrai neįtakoja savivaldos gyvenimo. Tikrai mes nepakeisim savivaldos sprendimais nei narkotikų liberalizavimo, nei vienalyčių partnerystės įstatymo, bet tomis temomis pas mus skyriuje diskutuojama“, – kalba A. Bautronis.

„Jie, kaip suprantu, apeliuoja į savo rinkėją, savo Raseinių rinkėją, kuris, jie mano, kad yra konservatyvesnių pažiūrų ir tokiu būdu šiek tiek atsiribojo nuo Vilniaus ar centro pozicijų“, – teigia konservatorius, krikdemas Paulius Saudargas.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatorių bandymas būti ir konservatyviais ir liberaliais, proga pasityčioti opozicijai.

„Bent jau skyriai akivaizdžiai jaučia, kad tokia ideologinė linija, kurią paėmusi partijos vadovybė, tiesiog netelpa į jokius kritikos rėmus ir neatlaiko jokios politinės konkurencijos prieš artėjančius savivaldos rinkimus“, – tvirtina darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

„Taip, tai yra desperacija, tai yra tokia neviltis dėl to, kas vyksta ir dėl to nesusikalbėjimo pačioje partijoje“, – komentuoja politologas Bernaras Ivanovas.

REKLAMA

Vyšniauskas leidžia suprasti, kad jau spėjo pabendrauti su pačiu Bautroniu, bet pokalbio detalių neišduoda.

„Skambinot, sakėt, Andriau, kas čia per dalykai vyksta? — Su visais kandidatais bendraujame ir visas klaidas, kokių pasitaiko rinkimų kampanijose, įvairiose skyriuose, įvairiuose Lietuvos regionuose, stengiamės jas taisyti ir padėti kandidatams taisyti“, – kalba A. Vyšniauskas.

„Vadovybė yra ne velnių išrašytoja, o partneriai ir bendražygiai. Reiktų nemaišyti dviejų skirtingų dalykų. Mane auklėja tėvas ir mama, o ne partija“, – sako A. Bautronis.

REKLAMA

Su šypsena situaciją komentuoja krikdemų flangas – jie jau senokai garsiai reiškia nepritarimą liberaliojo partijos flango vertybėms.

„Jau ir visuomenė ir žiniasklaida priprato, kad mūsų partijoje ir frakcijoje yra skirtingų nuomonių ir niekas dėl to per daug nedramatizuoja“, – teigia P. Saudargas.

Bet dramos yra gerokai daugiau, nei bandoma pateikti. Kaip kadaise visi aptarinėjo bizūną Karbauskio rankose, taip dabar konservatorius Vyšniauskas perspėjo ir kitus skyrius, kad nesugalvotų nieko panašaus.

REKLAMA
REKLAMA

„Ar gali būti, kad jūs dabar tuo pačiu ir siunčiate žinutę kitiems konservatorių skyriams, kad taip nereikėtų reklamuotis? — Kai aš kalbu viešai, arba neviešai, aš visada siunčiu kam nors kokią nors žinutę“, – teigia A. Vyšniauskas.

Ir perspėjo nesikišti kur nereikia, ir kalbėti apie savo krašto reikalus.

„O nacionalinės temos tegul lieka nacionalinėm temom“, – sako A. Vyšniauskas.

Saudargas sako, kad dėl nepritarimo liberalioms vertybėms, konservatorių elitas anksčiau bandė auklėti ir krikdemų flangą. Bet nesėkmingai.

REKLAMA

„Čia reikia labai atsargiai bandyti ieškoti balanso, nes taip gal ir be skyrių likti, matėme precedentų iš anksčiau, kai kitos partijos irgi su skyriais kartais atsisveikindavo“, – teigia B. Ivanovas.

O Raseinių skyrius yra gana stiprus, Bautronis turi ir nemažai įtakos partijos viduje, tad partijos viršūnės turi su tuo skaitytis. Bet Mazuronis spėja, kad partija skyriui velnių vis tiek duos.

„Manau, kad duos, ir nemažai. Ta politinė drausmė ir politinė disciplina, kurią taip konservatoriai praeitoje kadencijoje kaltino ir peikė valstiečius ir tuo metu buvusią valdančią daugumą, akivaizdu, kad pačių konservatorių partijos gretose yra tikrai ne silpnesnė, o tam tikrais atvejais net ir ženkliai stipresnė“, – kalba A. Mazuronis.

„Jie mažai kuo skiriasi nuo Karbauskio, požiūris, politinė kultūra, santykis su regionais, su kitais, jis ne horizontalus, o vertikalus“, – tvirtina B. Ivanovas.

Savivaldos rinkimai vyks jau kovo mėnesį.

Pagarba Raseiniams, gėda liberkonservatorastams seimūnams ir Vilniaus liberkonservatorastams
Jokia cia ,,virsune,,. Tai MESLINO TVARTELIO SUTVE !!!
DVOKIANTI--SUTVE!!!
Konservai - bjaurus apgavikai, ar jie prieš rinkimus žadėjo vienalytes santuokas, narkotikų legalizavimą ir pan? Šaunuoliai, raseiniškiai, tauta bunda.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų