Klaipėdos rajone kilęs gaisras nemenkai išgąsdino: drąsūs kaimynai darė ir dirbtinį kvėpavimą

Klaipėdos rajone Vilkių kaime kilęs gaisras vos nepareikalavo trijų aukų. Gyvybes išgelbėti padėjo drąsūs kaimynai. Kol vieni tolyn nuo liepsnų vedė vos paeinančią šimtametę, kiti darė dirbtinį kvėpavimą nuo išgąsčio nualpusiai kito vos nesupleškėjusio namo gyventojai.

Mažame Klaipėdos rajono Vilkių kaime degė medinis gyvenamasis namas. Darbuojasi net šešios ugniagesių komandos iš uostamiesčio ir Gargždų. Liepsnų apimtame name gyveno vyras su beveik šimtamete mama.

„Pradėjo šaudyti šiferis. Išėjau į lauką, žiūriu – Jėzus, dega. Išbėgau lauk basas, ką darysi dabar? Nieko nepadarysi“, – sako sudegusio namo gyventojas Vytautas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdos rajone kilęs gaisras vos nepareikalavo trijų aukų: padėjo drąsūs kaimynai

Vyras išsigelbėjo. Kaimynai pas save vedasi taip pat nenukentėjusią, vos paeinančią jo mamą. Kaimynai moterį rado lauke.

„O ta moteris išėjusi, įsirėmusi į kampą, drebėjo. Parsivedžiau pas save vargais negalais, nes nelabai pavaikšto. Galvojo, kad sūnus sudegė“, – pasakoja kaimynai Kęstas ir Roma.

„Pažiūrėjo, sakė, aš kai išėjau į koridorių, aš mačiau kaip viršuj viskas dega. Per kokias dešimt minučių visą trobą apsėmė. Aš buvau įėjęs, byra ant galvos. Svarbu namuose nebuvo žmonių“, – teigia Kęstas ir Roma.

Ugniagesiai iš namo išnešė 4 dujų balionus. Pastato išgelbėti nepavyko – medinis, spaliais apšiltintu stogu namas supleškėjo beveik visas.

„Atvykus namas degė atvira liepsna ir buvo už kelių šimtų metrų ugnis pagavusi antrąjį namą. Bet laiku sureaguota“, – kalbėjo operacijos vadovas Aurimas Zaboras.

Antrojo namo stoge matosi pradegusios skylės. Nuo supleškėjusio namo jį skiria dvi sodybos. Vienos jų gyventojai negali patikėti savo sėkme.

„Šiferio gabaliukai lėkė ir ten yra senos skiedros ant stogo vietom. Matyt, pagavo“, – sako kaimynai Vidmantas ir Vilma.

Vos neužsiliepsnojusiame name gyvena senutė, nuo patirto šoko moteris nualpo. Ją puolė gelbėti du jauni kaimo gyventojai.

REKLAMA

„Mes tą moterį išvedėm į lauką ir prikėlėm iš anapus pasaulio. Stengėmės prikelti. Moteriai buvo užkritęs liežuvis ant gerklės, tai negalėjo įkvėpti. Tai kai tai suvokiau, paguldėm ir pirmosios pagalbos veiksmai. Visą tą perėję, tai išgelbėjom, galim sakyti, moters gyvybę“, – pasakoja kaimynai Mantas ir Ignas.

Kodėl kilo vos trijų žmonių gyvybių nepareikalavęs gaisras, aiškinasi specialistai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų