Kirpėjų pora neviltyje – artimieji ragina dirbti nelegaliai

Griežti karantino reikalavimai privertė savo duris lankytojams užverti ir šalies kirpyklas. Profesijos atstovai sako, kad jei valdžia tuoj pat neleis dirbti, jų laukia finansinis ir moralinis bankrotas.

Vilniečiai kirpėjai Jovita ir Paulius Markeliūnai laidoje „Karštai su tv3.lt“ teigė esantys visiškoje neviltyje. Sutuoktinių grožio salone be jų dirba dar septyni darbuotojai. Visi iki vieno – priverstinėje prastovoje.

„Mes abu šeimoje dirbame tą patį darbą, plius mes dar ir vadovai, turime įmonę, kurią turime išlaikyti ir kuri irgi eina į minusą. Tai mes ir asmeniškai einame į minusą, ir kaip įmonė einame į minusą. Turime iš kažkur susimokėti mokesčius, nuomą susimokėti ir dar pragyventi šitiek laiko“, – kalbėjo Jovita.

Šeima pripažino, kad yra artimųjų raginama spjauti į visus draudimus ir pradėti elgtis taip, kaip daro nemaža dalis kolegų, ir dirbti nelegaliai.

„Kai išgirsti, kad daug kolegų kituose miestuose dirba ir kai ateina gandai, kad salonai dirba, tiesiog užsidarę duris, užsitraukę užuolaidas, tada sėdi ir galvoji, ar tikrai aš čia protingai elgiuosi“, – sakė Jovita.

Iki uždarymo Jovita ir Paulius uždirbdavo ne po vieną tūkstantį eurų, iš kurių mokėjo paskolas, patalpų nuomą, išlaikė šeimą. Kirpėjai nesitikėjo, kad teks tiek ilgai nedirbti, todėl nori ne 257 eurų, o bent kelis kartus didesnės pagalbos iš valdžios.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Linas Slušnys laidoje tikino, kad bus peržvelgtos tiek paramos galimybės, tiek galimybė pradėti dirbti.

„Praeitą savaitę tai irgi buvo svarstoma. Čia yra datos klausimas, kada tai bus padaryta“, – teigė politikas.

Savo ruožtu buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kalbėjo, kad per du mėnesius, naujoji valdžia galėjo susidėlioti visas priemones griežto karantino įgyvendinimui.

„Buvo aišku, kad pinigai pasibaigs. <...> Verslininkai sako, kad jei reikės labai ilgai būti (karantine – red. past.), jie gali savo santaupas susiskaičiuoti ir pasakyti, ar išgyvens jų verslas, jeigu viskas tęsis, pavyzdžiui, iki balandžio, ar ne. Tai jeigu sakoma, kad taip bus iki balandžio arba liepos, kai kurie verslai tiesiog skelbia bankrotą ir taškas“, – kalbėjo politikas.

Aršią Lino Slušnio ir Aurelijaus Verygos diskusiją žiūrėkite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt” žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.


Rašyti komentarą...
N
Na taip
2021-02-09 20:35:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu sergančiųjų sąrašai klastojami, yra nelegalių sergančiųjų, vadinasi neteisingai, nelegaliai uždarytas verslas, tai manau ir dirbt reikia nelegaliai? Ar klystu?
Atsakyti
0

D
Dole
2021-02-09 21:10:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasakykite man neišgyvena žmonės kurie uždirbdavo tūkstančiais tai ką daryti tiems kurie gaudavo minimumą ir dabar darbo nėra bet tie vargo pelės tyli nesiskundžia
Atsakyti
0

g
gg
2021-02-09 18:24:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau mirus profesija netatidarius neisgyventumet. Pasaulis keicias per du metus ismoko laiko turejo zmones kuo namie uzsiimt patys.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų