Keturių vaikų mama Landsbergienė – kaip niekad atvira: gimiau keisti pasaulį, o ne sauskelnes Laida „Pasikalbėkim“

„Pasikalbėkim“ laidoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina dr. Austėją Landsbergienę. Privačių darželių ir mokyklų tinklo įkūrėja, knygų autorė, keturių vaikų mama iš pirmo žvilgsnio geba lengvai derinti karjerą bei motinystę. Tačiau ar tikrai jai viskas klostėsi taip paprastai?

Pati A. Landsbergienė tikina, kad kiekviena situacija priklauso nuo požiūrio, nusiteikimo ir susitarimo su gyvenimo partneriu. Būtent Gabrielius Landsbergis, pasak verslininkės, jai ypač padėjo realizuojant save po pirmojo sūnaus gimimo.

„Mūsų pirmagimis išvydo pasaulį prieš dvidešimt metų. Tada su vyru dar buvome labai jauni ir mūsų karjeros buvo tik spėjusios įsibėgėti. Abu turėjome profesinių ambicijų ir tikslų, tačiau man teko nuo visko atitrūkti. Pamenu, kai sūnui buvo trys su puse mėnesio, Gabrielius grįžo iš darbo ir rado mane verkiančią. Aš pasakiau, kad verkiu dėl to, jog gimiau keisti pasaulį, o dabar keičiu tik sauskelnes! Iškart po to jis sakė, kad greičiau grįžčiau į darbą.

Savo ruožtu vyras tapo vienu pirmųjų Lietuvoje, išėjusiu tėvystės atostogų. Tuo metu Užsienio reikalų ministerijoje net nežinojo, ar vyrai gali tokių eiti! O aš naktimis nusitraukinėdavau pieną, šaldydavau ir taip galėjau tęsti vaiko maitinimą“, – prisiminimais dalijasi A. Landsbergienė.

(32 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Austėjos Landsbergienės gyvenimo akimirkos

Moteris atvirai sako, kad ir anksčiau, ir dabar sulaukia įvairių replikų, esą jai svarbiau karjera, darbas, o ne vaikai. Tačiau verslininkė įsitikinusi, kad viskas yra suderinama, o santykis su savo vaikais yra tik jos asmeninis reikalas. Pasak A. Landsbergienės, ji tūkstantį kartų jautėsi geresne mama, kai galėjo dirbti mylimą darbą, o grįžusi namo skirti visą dėmesį tik vaikams.

„Aš ir pati labiau jų pasiilgdavau, ir jie manęs. Tos išsiskyrimo valandos pasitarnaudavo kartu leidžiant laiką, nes grįždavau visiškai nepavargusi, o atvirkščiai – dar labiau pasikrovusi energijos. Gal taip yra dėl to, kad visada dariau tai, kas man beprotiškai patinka, kam atidaviau širdį.

Dukra kartą net pasakė: „Žinai, mama, kiek mažai žmonių gali šitaip net drebėti iš laimės dėl savo darbo“. Aš labai norėčiau, kad ir mano vaikai rastų tokias veiklas, dirbtų tokius darbus, dėl kurių galėtų drebėti iš laimės“, – šypsodamasi sako verslininkė.

REKLAMA

O kaip pasikeitė Landsbergių gyvenimas Gabrieliui tapus užsienio reikalų ministru? Moteris tikina, kad dabar vyras daugiau keliauja, o ji mažiau, bet yra buvęs mėnuo, kai sutuoktiniai matėsi vos tris dienas. Ar tokie reti pasimatymai neįneša šaltuko į poros santykius?

„Tie ilgesni išsiskyrimai savotiškai naudingi – labiau pasiilgsti vienas kito ir dar labiau brangini laiką, leidžiamą kartu. Nėra kada nei pyktis, nei turėti „nekalbadienių“. Apskritai per tuos daugiau nei dvidešimt metų, kuriuos esame drauge, išmokome priimti vienas kito gyvenimo tempą. Aš žinau, kas svarbu mano vyrui, o jis žino, kas man“, – nuoširdžiai sako moteris.

O koks A. Landsbergienės santykis su savo mama? Ko ji prašytų mamos nedaryti, jei tik galėtų atsukti laiką atgal? Ir kodėl, pasak verslininkės, vaikai yra labai svarbūs, bet visgi nėra pasaulio centras?

Visą interviu su A. Landsbergiene žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.

„Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 17 val. portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą rasite ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.


Rašyti komentarą...
S
Senas dzukas
2021-05-02 17:25:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal jau ne keisk to pasaulio, yra čia tu bandančių keist, bet gal palik ramybėje ta pasaulį, pono dievo rankose visas pasaulis, geriau savo gabriuk nepamiršk pasodinti ant nusiraminimo kedutes
Atsakyti
-7

Z
Zita
2021-05-02 17:24:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lipdama per kitų galvas nieko gero nepadarysi.
Atsakyti
-13

P
Pensi inkas
2021-05-02 17:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu kada pamatysim broileriukus seime.
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų