Kelyje vairuotojų gali tykoti pavojus: pataria, kaip išvengti nelaimės

Vairuotojų ir pėsčiųjų laukia išbandymų metas. Dėl staigaus temperatūros šuolio, sniego krituliams keičiantis, į lietų Lietuvoje gali susidaryti itin pavojingas žiemos reiškinys – lijundra.

Greitis, viena menkutė klaidelė ir mašina staiga gali virsti tikra „ožka ant ledo“. Sinoptikai prognozuoja staigų orų atšilimą, Lietuvoje susidarys itin pavojingas žiemos reiškinys – lijundra.

Lijundra – tai lietui, rūko lašeliams ar dulksnai pasiekus žemės paviršių susidarantis ledo sluoksnis, kurio temperatūra siekia 0 ar mažiau laipsnių. Esant lijundrai, specialistai perspėja – vairuotojų ir pėsčiųjų laukia tikras išbandymų metas. Keliai bus apledėję ir slidūs.

„Susideda visi minusiniai faktoriai, minuso temperatūra, įšalas, krituliai ir ant kelio dangos visur susidarys ledas. O jam susidarius susidaro pati sudėtingiausia vairuotojams vairavimo vieta“, – sako autodromo vairavimo vadovas Kęstutis Pukas.

Vyraujant lijundrai, nepaprastai apsunkinamas kelininkų darbas – išbarstyta druska dėl į balas virstančio sniego nuplaunama. Naudingi keli patarimai profesionalių vairuotojų, kaip tokiu oru elgtis ir vairuoti.

„Pirmas dalykas, ar būtina kelionė, jei būtina, tada, aišku, žiūrėti į oro sąlygas, jeigu turime snygį, lijundrą, mums reikia važiuoti pagrindiniais keliais, kurie nuvalyti, pabarstyti, pasirinkti saugų greitį“, – pasakoja ralio lenktynininkas Justas Tamašauskas.

„Tokiomis oro sąlygomis greitis turi būti tikrai mažesnis negu, kad yra leistinas“, – teigia K. Pukas.

Nesant būtinybei, vairuotojai raginami atidėti keliones ir nevairuoti, o jei to padaryti neišeina, švelninti ne tik greitį, bet ir vairavimo manevrus, kelyje laikytis didesnio atstumo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų