• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant atostogų sezonui, dažnas jau pradeda dairytis kelionių pasiūlymų. O jos šiemet brangs. Jeigu pernai vidutinišką kelionę su viešbučiu ir „viskas įskaičiuota“ galėjome nusipirkti už maždaug 800 eurų, šiemet už tokią pačią paklosime maždaug 100 eurų brangiau.

Artėjant atostogų sezonui, dažnas jau pradeda dairytis kelionių pasiūlymų. O jos šiemet brangs. Jeigu pernai vidutinišką kelionę su viešbučiu ir „viskas įskaičiuota“ galėjome nusipirkti už maždaug 800 eurų, šiemet už tokią pačią paklosime maždaug 100 eurų brangiau.

REKLAMA

Tiesa, turizmo paslaugų teikėjai pastebi ir kad, nepaisant kylančių kainų, lietuviai netaupo – renkasi vis egzotiškesnes kryptis ir pirmiausiai išgraibsto kelialapius su geriausiai įvertintais viešbučiais.

Į Vilniaus oro uostą sutuoktiniai kauniečiai Saulius ir Žydrė atvyko plačiomis šypsenomis. Mat jau netrukus lips į lėktuvą ir iškeis niūrų Lietuvos orą į saulę ir palmes egzotiškame Balyje. Ten skrenda mėnesiui. Pora pasakoja, kad keliauja daug, tad puikiai žino, kad bilietus reikia pirkti gerokai iš anksto. Tad ir Balio kelione pasirūpino dar prieš 3 mėnesius.

„Seniai galvojom apie Balį, tik dabar išskrendam, o mokėjom, tai pirkom bilietus, o visą kitą patys organizuojamės. Už bilietus kiek mokėjom? – 1444 žmogui. Mes mėnesiui, tai ilgai, tai dar viešbučiai. Palyginus gan pigiai. Galvojam, kad po 3 tūkst. žmogui turėtų išeiti. Dar į salas plauksim“, – kalba Saulius ir Žydrė.

REKLAMA
REKLAMA

O ir daugelis pakalbintų oro uoste lietuvių sako, kad pavasario ir vasaros kelionėmis taip pat pasirūpino iš anksto arba kaip tik dabar renkasi kelionių kryptis:

REKLAMA

„Turbūt mums Ispanija, Italija, Graikija.“

„Kaip tik tas metas – Ispaniją ar Italiją renkamės.“

„Suplanavę į Turkiją su šeima.“

„Galbūt Madeira, visai patiko, šią žiemą buvau.“

„Pavasariui susiplanavom, į Šri Lanką važiuosim su žmona.“

Tautiečiai už keliones pasiruošę pakloti daugiau nei tūkstantį eurų:

„Savaitei arba 10 dienų, o biudžetas... Reik skaičiuot, kad pradžia bus nuo 1,5 tūkst. vienam žmogui.“

„Kaip žmogui reikėtų apie 1,5 – 1,8 tūkst.“

„5 asmenų šeima netoli 3 tūkst. eurų. Viskas įskaičiuota, lėktuvas, maitinimas.“

„Vienam žmogui iki 1,5 tūkst. – 10 dienų.“

„Pirkom prieš savaitę, su agentūra, bilietai tik 800 žmogui, bendrai žmogui gaunas apie 2 tūkst.“

REKLAMA
REKLAMA

Kad šiemet lietuviai kelionėmis susirūpino anksčiau ir jau ėmė graibstyti kelialapius pavasariui ir vasarai, pastebi ir vienos kelionių agentūros vadovas Rimvydas Širvinskas.

„Žmonės anksčiau bijojo pirkti keliones toli į priekį, tačiau šie metai rodo, kad keliautojai įsidrąsinę, keliones perka iš anksto“, – teigia „Makalius.lt“ vadovas Rimvydas Širvinskas.

Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė sako, kad lietuvių kelionių ritmas pradėjo įsibėgėti dar pernai. Nepaisant to, kad kelionės brango maždaug 20 proc. – žmonės keliavo ir vis daugiau rinkosi egzotiškesnes kryptis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išvykstamajam turizmui metai buvo tikrai geri, tiek vasaros sezonas, tiek žiemos sezonas. Pandemija pakeitė taip, kad tie, kurie atidėliojo keliones vėlesniam laikui, jie pradėjo keliauti dabar“, – tvirtina Ž. Gavelienė.

Anot Širvinsko, lietuviai renkasi vis tolimesnes, egzotiškesnes kryptis.

„Azija, JAV – didelis susidomėjimas, didelis, nepaisant stipriai išbrangusių bilietų“, – sako R. Širvinskas.

Tačiau iki priešpandeminio lygio – 2019-ųjų – keliaujančiųjų srautai dar neatsistatė.

„Bendras turistų skaičius iš Lietuvos sumažėjo 16 proc.“, – kalba Ž. Gavelienė.

Užtat beveik 40 proc. išaugo keliaujančiųjų per kelionių organizatorius skaičius.

Anot Gavelienės, šiemet vidutiniška kelionė savaitei brangs 10 procentų. Su viešbučiu, perkant ją maždaug mėnesį iki skrydžio, gali kainuoti apie 850–950 eurų, kai pernai būtume mokėję 100 eurų mažiau. Ir, anot Gavelienės, tiek kainos kils minimaliais skaičiavimais. Esą jos gali brangti dar labiau dėl dar vienos priežasties – aktyviau keliauti ir domėtis kelionėmis į populiariausias kryptis ėmė kinai.

REKLAMA

„Tai jei Kinijos turistai plūstels, kainų galima bus dar sulaukti aukštesnių, nes jie mėgsta atvykti į populiariausius kurortus, kaip ir mes. Tai dėl to paklausa bus didelė, o pasiūla nebespės atliepti, tai kainos augs“, – aiškina Ž. Gavelienė.

Tiesa, tie, kas paskubės ir pasirūpins kelione gerokai iš anksto – gali nemažai sutaupyti.

„Galima sutaupyti iki 20 proc. Už 750 grubiai“, – sako Ž. Gavelienė.

Gavelienė taip pataria stebėti specialiuosius kelionių pasiūlymus ir paskutinės minutės keliones. Taip galima ypač pigiai nusipirkti keliones į populiariausias kryptis – Turkija, Graikija, Bulgarija.

uzteks pi*t prota organztoriai,pilna tu kelioniu ir ne tik lituvoj galima pirktis ,reklama uzmete pulkit bekit kelioniu neliks labai branggs
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų