• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno rajono gyventojai, išgirdę įspėjimus, intensyviai ruošiasi galimam potvyniui. Žmonės vertingesnius daiktus iš rūsių ir garažų tempia į palėpes. Kiti ir automobilius jau stato tolėliau. Neryje technika traiško ledą, o pavojingiausiame ruože sumontuota įranga, kuri kylant vandeniui praneš apie pavojų.

Kauno rajono gyventojai, išgirdę įspėjimus, intensyviai ruošiasi galimam potvyniui. Žmonės vertingesnius daiktus iš rūsių ir garažų tempia į palėpes. Kiti ir automobilius jau stato tolėliau. Neryje technika traiško ledą, o pavojingiausiame ruože sumontuota įranga, kuri kylant vandeniui praneš apie pavojų.

REKLAMA

Nijolė iš Radikių vertingesnius daiktus – elektrinius prietaisus, įrankius ar drabužius – krauna į krepšius ir iš garažo neša į palėpę, kur jau sudėtos kelios dėžės. Sutuoktiniai Nijolė ir Vaclovas ruošiasi galimam potvyniui. Vyras ketina ir baldus tvirtinti prie sienų.

„Ten yra sekcija viduje ir reikia ją prie sienos pritvirtinti, kad pakels, nes aną kartą viską išvartė. Taip buvome susitvarkę. Ir rašomas stalas, ten su dokumentais, jis sodo pirmininkas buvo – viską iškėlė, potvynis iki pat lubų buvo“, – sako Radikių gyventojas Vaclovas ir Nijolė.

REKLAMA
REKLAMA

Pakaunės gyventojai su siaubu pamena 2010 metų pavasarį, kai vanduo akimirksniu užliejo paupyje įsikūrusių žmonių sodybas. Paskendo sutuoktinių garažas ir rūsys su visais jame buvusiais buities prietaisais.

REKLAMA

„Skalbimo mašina, šaldiklis su mėsom su uogom – visa technika. Labai daug turėjom rūsy“, – pasakoja Nijolė.

Ant Neries kranto gyvenantis Rokas pamena, kad anąkart skalijantis šuo pranešė apie prasidėjusį potvynį, vanduo žaibiškai ėmė veržtis į namus. Dabar šeima jau kurį laiką automobilius palieka atokiau.

„Automobiliai ant kalniuko suvaryti į miškelį, nes gali nespėti jų išvaryti, kaip ir praeitą sykį nespėjom, nes dingo elektra ir neatsidarė garažas, tai vienas automobilis paskendo“, – teigia Radikių gyventojas Rokas Satkus.

REKLAMA
REKLAMA

Kasdien į Nerį nerimastingai žvalgosi ir čia šunelį vedžiojanti Eglė. Sako, jau suplanavusi, ką užkels į antrą aukštą.

„Skalbimo mašiną, džiovykles, pirtelę elektrinę – visus prietaisus, kuriuos galėtų sugadinti. Galvojam kiekvieną dieną, ar šiandien jau reikia, ar dar palaukti, tai iš tikrųjų nejauku“, – kalbėjo Radikių gyventoja Eglė Michnevičienė.

O pavojingiausioje zonoje, ties Radikių kaimu, Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos specialistai ir seniūnija jau įrenginėja vandens lygio matavimo sistemą. Į Neries dugną kalamas puspenkto metro ilgio buomas. Jam pildantis vandeniu viduje įtaisytas daviklis iš karto skleis signalą apie artėjantį pavojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Principas paprastas – išgręžtos skylės, per kurias pateks vanduo ir tas daviklis matuos ir duos įspėjamą signalą dėl potvynio gyventojams. Savivaldybės darbuotojams priešgaisrinei saugai“, – sako Priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys.

Jie kaip mat skubės į vietovę, gyventojai kilus pavojui paraginti palikti namus. Tiesa, kol kas apgyvendinimo paslaugų neprašė nė vienas, jei bėda, glausis pas gimines. O nusprendusiems likti savuose namuose reikia turėti maisto ir geriamo vandens atsargų porai dienų. Vien Domeikavos seniūnė sako aplankiusi pustrečio šimto namų ūkių Radikiuose, arčiau Neries, dalino lankstinukus ir įspėjo. Informacija bus ir švieslentėse.

REKLAMA

„Yra nerimaujančių, skambina ir klausia, seniūne, ar man jau kraustytis, ar aš galiu dar būti…tai sakau, jūs patys priimkit sprendimą, kada jau baisu, tai ir nebūkit“, – pasakoja Domeikavos seniūnė Lina Mišeikienė.

O kiek žemiau Neryje daugiafunkcė žemkasė ekskavatoriaus kaušu traiško ledą, kad nesusidarytų lyčių sangrūdos.

„Mūsų tikslas yra išlaužyti ledą iki posūkio prieš Radikius, bet tai priklausys nuo gamtinių sąlygų. Jeigu bus intensyvi teigiama temperatūra, tada gali būti taip, kad mums teks nutraukti darbus, nes pajudės ledai“, – teigia „Hidrum“ gamybos direktorius Darius Šapkauskas.

Baiminantis itin didelio potvynio, pasiruošimą stichijai su prie upių plytinčių savivaldybių atstovais aptarė ir Vidaus reikalų ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų