REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaunas praskleidžia paslapties šydą ir atskleidžia, kokia miesto Kalėdų eglė ir šventiniai papuošimai džiugins miestiečius ir svečius Rotušės aikštėje šiemet.

Kaunas praskleidžia paslapties šydą ir atskleidžia, kokia miesto Kalėdų eglė ir šventiniai papuošimai džiugins miestiečius ir svečius Rotušės aikštėje šiemet.

REKLAMA

Jau įrenginėjamas „Stebuklingas Kalėdų sodas“, kuriame bus daug baltos ir smaragdinės spalvos, supsis smilgos vėjyje ir skraidys margaspalviai drugeliai. Miesto gatvėse, parkuose ir ant tiltų jau kabinamos dekoracijos, o Rotušės aikštėje statoma kalėdų senelio rezidencija.

Kaunas atveria kalėdinių dirbtuvių duris ir kviečia pasižiūrėti, kokia gi smilgų pieva užaugs Rotušės aikštėje ir kokie papuošimai dabins Kauno žaliaskarę.

Kuriamas „Stebuklingas Kalėdų sodas“, kuris su pagrindine Kauno eglute įsižiebs lapkričio 27-ąją. Kaip sako menininkė Jolanta Šmidtienė, jis švies smaragdine ir balta spalvomis, o visur vėjo siūbuojamos linguos smilgos.

REKLAMA
REKLAMA

„Norisi tos šilumos, šviesos, ir pažadėti, kad ta vasara ir vėl ateis. Norisi, kad šviestų, norisi, kad būtų puošnu. Pasirinkau vieną motyvą – smilgą, kuri kurs kompoziciją pačios eglės ir aplink eglę“, – pasakoja Kauno eglutės kūrėja J. Šmidtienė.

REKLAMA

O smilgos gimsta iš tos pačios medžiagos, naudotos ir pernai Rotušės aikštės žaliaskarės papuošimui – izolono, primenančio sniegą.

„Mes kaitinimo principu dedame, dedame viena ant kitos, ir limpa kaip tas sniegas… panašiai gaunasi, atrodo, kaip apsnigtos“, – sako kurianti dekoracijas Aurelija.

„Todėl ir smagu, ir įdomu dalyvauti ir padėti, nes vis nauja, ir tos idėjos tokios originalios, nuėjus prie eglutės labai džiugina“, – sako kurianti dekoracijas Sandra.

REKLAMA
REKLAMA

O kokia gi stebuklinga pieva be margaspalvių drugelių. Jie nutūpę ir ant smilgų, ir ant eglutės, svajose nukels į vasarą.

„Man tai, kai įkrenti į pievą ir tos smilgos virš tavęs ir pamatai ar pajauti praskrendantį drugelį, tarsi tas angelo sparno prabangavimas pro tave“, – sako J. Šmidtienė.

O pagrindinė miesto eglė, suformuota iš natūralių eglišakių, stiebsis į 24 metrų aukštį ir spindės tūkstančiais švieselių.

„Ta žemė iš kosmoso yra žalia žalia, ir kaip tas brangakmenis, o koks žalias – juk smaragdas, tai tarsi ta aliuzija į tai, kad eglę padaryti be galo žalią, apsuptą pievos ir drugelių“, – kalba eglutės kūrėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, šiemet į eglutės vidų užeiti nepavyks, dėl saugumo ir vis dar besitęsiančios pandemijos, kad žmonės kuo mažiau būriuotųsi. Bet atrakcijų bus gausu visoje Rotušės aikštėje. O čia jau irgi verda intensyvūs darbas.

Kyla skaidrūs kupolai. Jų bus 10, o čia vyks įvairiausi užsiėmimai, įsikurs ir Kalėdų senelio rezidencija.

„Kalėdiniu laikotarpiu jie taps kalėdine muge, o pasibaigus – bus kitoms veikloms, ir ne paslaptis, kad Kaunas – kultūros sostinė, tai jie bus naudingi visus metus“, – teigia kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

REKLAMA

Kauniečiai smalsiai apžiūrinėja naujoves ir atvirauja – laukia ir Kalėdų, ir to reginio, kuriuo nustebins šiųmetę miesto eglutę kurianti menininkė:

„Pieva, kaip fainai su drugeliais, tai bus vasara, ne Kalėdos... Kad sniego būtų toje pievoje – būtų labai smagu.“

„Sugeba tikrai stebint visus kauniečius ir ne tik, bet ir visą Lietuvą, ir užsienį.“

„Žalios, visada žalios, visada puošnios, va, atrodo sniegas, pribarstyta kažkas tokio, lauksime labai.“

REKLAMA

„Išskirtinai, ne standartas, niekur taip Europoje nebūna, vien dėl to Kaunas vertas geriausios eglutės.“

O Įmonės „Kauno gatvių apšvietimo“ darbininkai pasklidę po visą miestą jau dabina tiltus, įkalnes ir gatves.

Kaunas šiemet neišlaidauja, daugiausia naudojamos jau kelis metus šventiniu laikotarpiu tarnaujančios dekoracijos. Tiesa, bus ir naujai papuoštų vietų ir naujų pirkinių.

„Jos yra restauruojamos, atnaujinamos, atrodo gražiai mieste. Truputėlį kreipiame dėmesį į rekonstruotas miesto erdves. Didžiausią dėmesį atkreipiame rekonstruotai Daukanto gatvei, tada natūraliai Daukanto tilto dekoracijas norime atnaujinti, atnaujinsime Vilijampolės tilto, Vileišio tilto dekoracijas“, – sako A. Augonė.

O kai kurios dekoracijos, kaip lemputėmis apšviesti Laisvės alėjos medžiai, džiugina ištisus metus. Kauno eglutės ir visos Rotušės aikštės puošyba miestui atsieis apie 160 tūkstančių eurų, dar 85 tūkstančiai bus išleisti šventiniam apšvietimui. Kiek kainuos pagrindinės žaliaskarės įžiebimo renginys ir visos kalėdinio ciklo pramogos – sąmata dar tikslinama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų