Katalikų pasaulis pradeda gavėnią: šiais metais pelenų ritualas – kitoks

Eilė tikinčiųjų nusidriekė Filipinų sostinėje. Jie čia susirinko į pamaldas ir tradicinį pelenų patepimo ritualą. Taip pažymima Pelenų diena – gavėnios pradžia.

Pelenai barstomi tiesiai ant žmonių galvų. Anksčiau pelenai būdavo trinami į kaktą, tačiau dėl COVID-19 grėsmės jie barstomi ant galvos – taip išlaikomas saugus atstumas.

„Šiandien dalyvavau mišių maldoje ir prašiau, kad baigtųsi pandemija, taip pat už mus visus, kurie kentėjome“, – sako pamaldose dalyvavęs tikintysis Gener Lacerna.

Apie 80 proc. Filipinų gyventojų yra Romos katalikai.

Gavėnią pradeda ir visas katalikų pasaulis. Štai popiežius šį šventą laikotarpį pradeda procesija Šv. Petro bazilikoje. Įprastai procesija vykdavo lauke, tačiau šįkart dėl koronaviruso grėsmės ji vyko viduje, su vos 120 tikinčiųjų atėjusių į mišias.

 Gavėnios metu krikščionys kviečiami pasninkauti, atlikti daugiau gerų darbų, duoti išmaldos prašantiems, būti arčiau vargstančių, kenčiančių. Taip pat ko nors atsisakyti – pavyzdžiui, saldumynų. Šis laikotarpis baigiasi per Velykas.

Laikydamas mišias Popiežius taip pat atliko pelenų ritualą. Tiesa, jis pelenus barstė kunigams ant galvų, tariadamas: „Prisimink, kad esi dulkė ir dulke vėl pavirsi“.

Įprastai prieš prasidedant šventam ramybės laikotarpiui, trankiai atšvenčiamos Užgavėnės. 

Bene trankiausias Užgavėnių festivalis vykdavo Naujajame Orleane. Anksčiau tokiu metu žmonės šėldavo baruose, Burbono gatvėje, puošdavosi spalvingomis kaukėmis.

O šiais metais Burbono gatvėje dėl COVID-19 ramu. Nors viešbučiai ir restoranai atviri, barai visame mieste – uždaryti.

„Užgavėnės visiškai kitokios, nei tos, kurias mačiau anksčiau. Ir aš buvau čia po uragano „Katrina“. Šiandien gatvės tuštesnės, nei buvo tada. Toks vaizdas yra surealus“, – sako Naujojo Orleano gyventojas J. P. Phillips.

Tačiau gyventojai nenuleidžia rankų – jie vis tiek puošia namus ir mėgaujasi šventiniu vakaru namuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų