Kai kurie buriuotojai įstrigo ne tik Lietuvoje, bet ir salose už Atlanto: uraganų sezonas – vos už mėnesio

Koronaviruso pandemija neatpažįstamai pakeitė ir vandenų peizažą. Buriuotojai juokauja, kad laivai tiesiog užšalo. Užsitęsus karantinui Lietuvos buriuotojų sąjunga kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministerija ir prašo paaiškinti, ar galima buriuoti daugiau nei dviem asmenims, nes didesniems laivams dviejų žmonių įgulos nepakanka. Kokius galvosūkius sprendžia buriavimo profesionalai ir entuziastai?

Lygiai prieš metus štai lietuviškoji „Ambersail-2“ jachta skrodė bangas tropiniuose Karibuose. Vienoje seniausių Antigvos regatoje mūsų tautiečiai daugelį metų pradėdavo buriavimo sezoną. O šis dėl koronaviruso pandemijos virto tikru galvos skausmu ir nežinia.

Tūkstančiai laivų užstrigo įvairiuose pasaulio kampeliuose. Lietuvių jachta neprižiūrima prišvartuota Katalonijos sostinėje.

„Planavom, kad plauksime šitą visą pavasarį Barselonoje, bet visos varžybos Viduržemio jūroje buvo atšauktos, tai laivas liko ten ir su juo ten neliko joks žmogus, nes tame uoste, kur sėdim, negalima nei nardyt, nei kuo padėt. Uostas uždarytas“, – sako olimpietis Rokas Milevičius.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Buriuotojai sprendžia galvosūkius: kaip tinkamai treniruotis per karantiną

Pirmasis lietuvis, dalyvavęs „Volvo Ocean Race“ lenktynėse, Rokas Milevičius džiaugiasi, kad vienas iš aštuonių tokių laivų pasaulyje nėra toli nuo namų, nes už Atlanto įstrigusių kolegų padėtis daug blogesnė.

„Kai kurie laivai liko be įgulų, nes paprasčiausiai naujų žmonių neįleido skristi į šalį ir tiesiog laivas liko su dviem, trim žmonėmis saloje. O salos ten irgi, Karibai truputį laukiniai vakarai, tai buvo keletas salų, kurios visai uždarytos, netgi įvesta kariuomenė, kad užtikrintų tvarką, nes vogimai ir kita prasidėjo“, – pasakoja R. Milevičius.

„Laivai užšalę tenais, San Martine daugiausiai didelių laivų pilna negalinčių parplaukti į Europą. Sienos uždarytos, įgulos negali suskristi, uraganų sezonas prasidės už mėnesiuko, vėl bus įdomu, nes draudimai pradės nebegaliot ir taip toliau“, – teigia buriuotojas Simonas Steponavičius.

REKLAMA

Tuščios stovi ir jachtos Trakuose. Buriuotojai prašo Sveikatos apsaugos ministerijos leisti sėsti į laivą po keturis ar penkis asmenis. Mat veiksmas vyksta po atviru dangumi, kontakto tarp žmonių beveik nėra, todėl ir viruso grėsmė nebaisi. O kol kas Trakai ir visi uostai Lietuvoje neįprastai tylūs ir sustingę:

„Galima plaukti tik dviese laive arba su savo šeima, o varžybose reikia trijų keturių jau komandoje. Pakrantė ištuštėjo. Bendrąja prasme niekas neatgis jau gyvenime iki galo, bet kažkiek atgis viskas.“

„Labai pasiilgom ir klubai, ir bendruomenės pasiilgom. Tai va, po biškį pradedam ruoštis sezonui.“

„Buriavimo sezonas yra pakankamai trumpas, prasideda Balandžio pabaigoje ir jau spalio vidury, spalio pabaigoj baigiasi. Tai norėtųsi, kad jeigu ir negalim pačioj pradžioj, tai žinoti, kai kitos karantino sąlygos švelnesnės, nuo kada mes galėtume pradėti buriuoti“, – kalbėjo „Ambersail-2“ vadovas Raimundas Daubaras.

Geriausia Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė treniruotis taip pat negali: Kaune vanduo per šaltas, o į užsienį nėra galimybių išvykti. Dėl pandemijos griuvo daugybė jos planų: Europos čempionatas, Pasaulio buriavimo taurės finalas ir pats svarbiausias – debiutas Olimpinėse žaidynėse.

„Aš ilgai tų žaidynių laukiau. Tikrai ilgai. Kai nusprendžiau noriu, jau devyni metai praėjo ir teks dar metus plaukt. Ta prasme, metus palaukt? Čia dar niekas neaišku, gal jos ir neįvyks dar. Aš esu optimistė, bet visko čia dar gali būti“, – sako olimpietė Viktorija Andrulytė.

Kol laivai užšalę, olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė – Scheidt su šeima štai taip leidžia dienas viruso židiniu tapusioje Šiaurės Italijoje. Namų karantine jos vyras garsusis Brazilijos buriuotojas Robertas ruošiasi kitų metų olimpinėms žaidynėms. 

O karantinui besitęsiant buriavimas keliasi į virtualią erdvę, kur jau šią savaitę bus surengta elektroninė buriavimo regata.

REKLAMA

„Tie vaikai žaisdami, galėtų galų gale dalyvauti Lietuvos čempionate, tu ten gali išmokti taktikos, ir kitų dalykų. Plius įtraukti ir galbūt tai būtų nauja priemonė naujiem vaikams pabandyti buriavimą su laivu, kur per sportą gali išmokti ar suprasti apie buriavimą“, – pasakoja R. Milevičius. 

Koronaviruso taifūnas pristabdė mūsų šalies buriuotojus, bet ambicingiausias ir istorinis Lietuvai planas niekur nedingo – lietuvių „Ambersail-2“ komanda kitąmet turėtų startuoti pačioje prestižiškiausioje ir sunkiausioje regatoje aplink pasaulį „Volvo Ocean Race”.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų