Jonaviškių šeima prašo padėti surasti pabėgusį šunį: už keturkojį siūlo solidų atlygį

Jonaviškių šeima jau savaitę ieško pradingusio įspūdingo augintinio. Ilgaplaukis vokiečių aviganis paspruko pasivaikščiojimo metu. Šuo kilmingas ir parodose nuskynęs ne vieną titulą. Už grąžintą keturkojį šeima siūlo ir solidų atlygį.

Jonavietė Zinaida Orlova vos tramdo ašaras. Jos mylimas augintinis – ilgaplaukis vokiečių aviganis Karatas – dingęs jau beveik savaitę. 

„Aš jau visas akis praverkiau. Džiaugiuosi, kad dar galiu dirbti“, – sako šuns šeimininkė Zinaida Orlova.

Pusketvirtų metų šuo ištrūko popietę, kai šeimininkė su juo tradiciškai leidosi į 5 kilometrų trasą mišku Jonavos pašonėje Gulbiniškių kaime. 

„Jau netoli namų, gal kilometras… Ant pavadėlio jisai tempia labai, aš norėjau pataisyti, kad jam būtų normaliai, kad jis pakelta galva bėgtų ir nusprūdo jisai man nuo to pavadėlio“, – pasakoja Zinaida.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jonaviškių šeima prašo padėti surasti pabėgusį už šunį: už keturkojį siūlo solidų atlygį

Kažką užuodęs šuo tarsi kulka šovė gilyn į mišką. Šeima išvažinėjo miško takelius vis jį šaukdama, klausinėjo vietinių gyventojų, apžiūrėjo apleistus namus, visur kabino skelbimus: „Apsibrėžėm žemėlapyje 20 kilometrų spindulį ir visur, kur galėjom, ir panašių, ir spalvotų, ir didesnių.“

Apie prapuolusį  augintinį paskelbė ir vietinėje žiniasklaidoje, ir socialiniuose tinkluose. Čia mirgėte mirga jų pranešimų. Žmonės nuolat jiems skambina, kur pamatę į vilkšunį panašų keturkojį. Deja, kol kas gerų žinių apie savą kilmingą augintinį nesulaukia.

„Karatas mielas, geras, ramus šuo, jis prieis, prisiglaus, pasiprašys, kad tu jį paglostyk… Jei dirbsi su kompiuteriu, galvą padės, kad užtenka jau, aš noriu dėmesio. Toks kaip pliušinis meškiukas“, – sako šuns šeimininkės dukra Irina Orlova. 

Nevilties apimta ir šeima, ir šuns tėvas Ekstrymas, su kuriuo jie nuolat būdavo kartu: „Liūdnas, nevalgo… ant palangės atsistoja kojom priekinėm ir žiūri pro langą.“ 

Jonaviškė rodo ir antkaklį, kokį segėjo Karatas – abiem augintiniams buvo pirkti panašūs: „Ant Karato buvo toks pats antkaklis, tik be kilpos…“ 

Moterys rikiuoja ant stalo Karato ir jo tėvo Ekstrymo apdovanojimus. Abu jie čempionai, Karatas buvo itin perspektyvus, sėkmingai skynė laurus įvairiose parodose, jo sąskaitoje ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių čempiono titulai. 

„Sportiniai pasiekimai, išlaikėm egzaminus, aišku, dresūra. Ilgaplaukių vokiečių aviganių klasėje jis pasižymėjęs ir jį žino ir Latvijoj, ir Estijoj tą šunį žino, mes lankome parodas, ir darbinėje klasėje, specialistai šitoje srityje jį žino“, – tikina šuns šeimininkė. 

REKLAMA

Karatą dvejus metus dresuojanti Rita pasakoja, kad į tituluoto keturkojo paieškas leidosi ir Antano Butkaus dresūros aikštelės kolegos.

„Kas laisvas, kas nedirba, visi jungėmės – vežėmės ir rujojančias kalytes, ir su garsiakalbiu, išsileidome savus šunis, stengėmės, kad šuniukai lotų, sukelti triukšmo, kad taip prisikviestume Karatą“, – pasakoja šuns dresuotoja Rita Lysiakovienė. 

Šukavo aplinkinius miškus, net droną su termovizoriumi kėlė, bet šuo dingo lyg į vandenį. Specialistai sako, kad per toli nuklydęs ir neberandantis kelio namo Karatas tikrai keliautų prie žmonių, tad įtaria, kad įspūdingai atrodantį, prižiūrėtą keturkojį kažkas tiesiog „priglaudė“ ir laiko uždarę. 

„Kiek važinėjome, rodėme nuotraukas šuniuko, tai ne vienas sakė, kad jei atklystų toks šuo, tai aš pasilikčiau sau, tai baiminamės, kad nebūtų pasisavintas šuniukas“, – tikina šuns dresuotoja. 

Šeima siūlo ir solidų atlygį tam, kas grąžins šunį ar suteiks naudingos informacijos. 

„Jeigu žmonės laukia išpirkos, mes pasiūlėm 1000 eurų, tikrai sumokėsime tuos pinigus, kas pristatys tą šunį“, – pažada šuns šeimininkė. 

Apie šuns dingimą pranešė ir policijai, pareigūnai apžiūrėjo vietovę. Kadangi šuo pabėgo pats, tyrimo nepradėjo.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Vilė
2021-10-07 08:41:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gaila kad j ui jūsų gražuolis dingo ir dar nerastas tikėkimės kad grąžins aš pati turiu šuniuką ir suprantu kaip jums skaudu
Atsakyti
0

V
Vilė
2021-10-07 08:43:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš suprantu kaip jums skaudu šuniuko dar nerado mačiau per žinias jūsų gražuolį gal atsiras tikėkimės aš turiu ir šuniuką mirtute aš labai myliu šuniukus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų