Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujų  koronaviruso atvejų per parą vėl kone pusseptinto tūkstančio. Daugėjant susirgimų koronavirusu dalis mokyklų vėl pereina prie nuotolinio ugdymo. Karantinas nuo šiandien paskelbtas Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje.

Naujų  koronaviruso atvejų per parą vėl kone pusseptinto tūkstančio. Daugėjant susirgimų koronavirusu dalis mokyklų vėl pereina prie nuotolinio ugdymo. Karantinas nuo šiandien paskelbtas Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje.

REKLAMA

Akmenės rajonas nusprendė, kad nuo pirmadienio, bent savaitei, šešių mokyklų 5-12 klasių mokiniai pereina prie nuotolinio ugdymo. Laikinai užsidaro ir kai kurie darželiai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu nuotoliniu būdu mokosi daugiau kaip 100 klasių visoje šalyje.

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos 10 klasės mokiniai chemijos pamokoje atlieka eksperimentą. Tačiau tokias praktines užduotis gimnazistams kurį laiką teks pamiršti. Nuo pirmadienio visų Akmenės rajono mokyklų 5 – 12 klasių mokiniai mokysis nuotoliniu būdu.

„Kadangi tai yra pusmečio galas, tai nesmagu, nes visi atsiskaitymai, dar neaišku, kaip bus su atsiskaitymais, man labiau gyvas kontaktas patinka“, – sako gimnazistė Vidmantė.

REKLAMA

„Namuose patogiau, sėdi savoj aplinkoj, niekas netrukdo, jeigu nori, gali mokintis, pasiek tą patį, jeigu nori“, – kalba gimnazistas Ričardas.

„Nuotoliniu būdu gal daugiau darbo pačiam, turi pats pasėdėti prie tų pamokų, o mokykloje vis tiek mokytojas išaiškina, bet jei mokaisi tiesioginiu būdu, tai mokysies ir nuotoliniu“, – tikina gimnazistė Kamilė.

Mokytojai viliasi, kad nuotolinis ugdymas neužsitęs.

„Reikia daryti daug praktinės veiklos, daug bandymų, tiek patiems mokiniams laboratorinius darbus ir tai yra didžiulis trukdis, mokiniai labai daug praranda“, – teigia chemijos mokytoja Vaidilutė.

„Man baisu, žinokit, pastebėjau devintokai atėjo aštuntoj klasėj kaip ir nebuvę, dauguma“, – kalba matematikos mokytoja Vita.

Naujosios  Akmenės Ramučių gimnazijos direktorius sako, kad šiuo metu iš 250 mokinių 12 serga, dar 8 izoliuojasi. Planuojama, kad į pamokas mokykloje 5-12  klasių mokiniai grįš po savaitės.

REKLAMA
REKLAMA

„Patirtis rodo, kad nuotolinis tikrai ne ko mes pageidaujame, ko mes norime, ugdymo kokybei tikrai šiek tiek kenkia, visa didelė viltis į tai, kad sergamumas sumažės“, – teigia Ramučių gimnazijos direktorius Darius Kazlauskas.

Akmenės rajono meras teigia, kad sprendimą pereiti prie nuotolinio ugdymo savivaldybė priėmė todėl, kad susirgimų kovidu išaugo trečdaliu ir padaugėjo židinių ugdymo įstaigose. Taip taip tikimasi greičiau suvaldyti ligos plitimą.

„Vaikai mokosi, procesas vyksta, patirtis jau nuotolio yra. Buvo ir atvejis, kai susirgo beveik 30 vaikų prie 30 procentų testavimo, mes savaitei paprašėm dirbti nuotoliu, grįžus po savaitės visi vaikai buvo sveiki“, – kalba Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.

Nuo penktadienio tuščios klasės ir Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje. Anot direktorės, serga ir mokiniai, ir darbuotojai.

„Daugiau rūpesčių sukėlė kitų darbuotojų sirgimas dėl to, kad iš 4 valgyklos darbuotojų du serga, du saviizoliacijoj. Taigi, valgyklos darbas jau tapo negalimas“, – sako Rimanto Stankevičiaus progimnazijos direktorė Asta Skripkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Neslūgstant sergamumui visoje Lietuvoje, tikėtina, kad prie nuotolinio ugdymo pereis daugiau mokyklų. Tačiau anot švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kanclerio, pereiti prie visuotinio nuotolinio ugdymo neplanuojama.

„Jeigu mes matome, kad viename sraute yra didesnis užsikrėtimų skaičius, tai tas srautas ir gali iškeliauti tiktai į nuotolinį ugdymą, tuo tarpu kitas srautas, kuriame užsikrėtimų tiek nėra, gali sėkmingai mokytis kontaktiniu būdu“, – teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius.

Jau laikinai užsidaro ir kai kurie darželiai. Štai Panevėžio „Vaikystės“ lopšelis-darželis nedirbs iki sausio 26 dienos. Iš viso šalyje karantinuojasi per pusantro šimto grupių darželiuose. 

Kiekviena ugdymo įstaiga dėl nuotolinio ugdymo gali apsispręsti individualiai. Tačiau toks ugdymas galimas daugiausiai 2 savaites.

Blogėjant epidemiologinei situacijai, Klaipėdos, Akmenės rajonų savivaldybės nuo pirmadienio uždraudžia renginius uždarose patalpose. Išimtys bus taikomos tik aukšto meistriškumo varžyboms, tačiau jos vyks be žiūrovų. Ketvirtadienį renginius uždarose erdvėse uždraudė ir Mažeikiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų