Japonijoje pražydo sakuros: norinčių pasigrožėti netrūksta

Japonijoje pražydo sakuros. Ir nors šiemet dėl koronaviruso pandemijos sakurų stebėjimo šventės kuklesnės, pasigrožėti norinčių parkuose tikrai netrūksta.

Tokijuje jau skleidžiasi pirmieji sakurų žiedai, o šeštadienį skelbiama oficiali sakurų žydėjimo pradžia. Dėl šylančio klimato šiemet japoniškos vyšnios pražydo beveik dviem savaitėmis anksčiau nei įprasta. Japonams sakurų žydėjimas siejasi su trumpu žmogaus gyvenimu ir nauja pradžia. Koronaviruso apimtame pasaulyje šis japonų įsitikinimas kaip niekad simboliškas.

„Piknikų ir pasisėdėjimų rengti negalėsime. Žmonės susirūpinę. Šiemet sėkmė nuo mūsų nusisuko.“

Pagrindinės milijonus žmonių suburiančios sakurų žydėjimo šventės, vadinamos „hanami“, Japonijoje atšauktos, tačiau žmonės nedidelėmis grupelėmis galės pasivaikščioti japoniškų vyšnių žiedais apsipylusiuose parkuose. Nors tautą vienijančių tradicijų atsisakyti sunku, japonai puikiai supranta, kad viskas – dėl jų pačių saugumo. Šalyje virusas nustatytas daugiau nei 900-ams žmonių.

„Kol kas tikrai geriau susilaikyti nuo masinių susibūrimų, kad tik neplistų virusas. Žmones tai slegia, bet dabar turime daryti viską, kad sustabdytume virusą.“

Sakurų žydėjimu žmonės Japonijoje džiaugtis galės maždaug dvi savaites.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų