Italija skelbia apie naują susirgimų protrūkį – šalis gali skelbti trečią visuotinį karantiną

Nepaisant lėtų skiepijimo apsukų, karantino suvaržymai Vokietijoje lengvinami. Į mokyklas mokiniai grįžta ir Didžiojoje Britanijoje. Tačiau Italija skelbia, apie naują susirgimų protrūkį – šalis jau netrukus gali skelbti trečią visuotinį karantiną.

Paryžiaus rotušė – vienas iš 20-ties šiomis dienomis duris atvėrusių naujų vakcinavimo centrų. Nuo pat ryto driekiasi pasiskiepyti nuo koronaviruso skubančių senjorų eilės. Prancūzija kiek įmanydama bando didinti vakcinavo apsukas. Iš 67 milijonų šalies gyventojų paskiepijo vos daugiau nei 3,5 mln.

„Turėjau ilgai laukti, kol kas nors man praneš ar paskirs laiką skiepytis“, – sako 87 pensininkė Lucette Ugolini.

Tačiau ne tik Prancūzijos, bet ir kitų Europos Sąjungos šalių vakcinavimo centrai viliasi jau artimiausiu metu paspartinti skiepijimo programas. Europos Komisija praneša, kad nuo balandžio iš gamintojų gaunamos vakcinos kiekis turi padvigubėti. Antrą metų ketvirtį per mėnesį eurobloko nares kas mėnesį turi pasiekti 100 mln. vakcinos dozių. Iki birželio pabaigos viso žadama gauti 300 mln dozių.

„Galbūt yra vilties, kad epidemijos plitimas sulėtės, nesustos, bet sulėtės. Manau, tai suteikia krislelį vilties“, – pasakoja 78 senjoras Renee Miki.

Kitoje Lamanšo sąsiaurio pusėje Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas džiaugiasi, kad šalyje, bent pirmą skiepą gavo jau beveik 23 mln. žmonių. Šalies mokyklos šiandien pirmą kartą nuo sausio pradžios vėl atveria savo duris moksleiviams. Pasak ministro pirmininko, tai pirmas žingsnis iki birželio antros pusės galutinai grįžti prie įprasto gyvenimo.

„Manau, mes pasiruošę. Manau, žmonės nori sugrįžti, manau jie tai jaučia, jaučia tam poreikį. Jūs klausiate apie riziką? Manau, rizika kils jeigu mokyklos neatsidarys“, – teigia JK premjeras Borisas Johnsonas.

REKLAMA

Vokietija irgi bando grįžti prie įprasto gyvenimo. Šalies vakaruose esančiame Erdingeno mieste žmonės pirmą kartą nuo gruodžio vidurio traukia į parduotuves. Atsidaryti leista knygynams, gėlių ir sodo prekių parduotuvėms ir vairavimo mokykloms. Nedideliems lankytojų skaičiams bus leista eiti į muziejus ir galerijas. Jeigu susirgimų nedaugės po dviejų savaičių suvaržymus planuojama palaipsniui mažinti ir toliau.

O Italijoje Neapolio mieste įvestas itin griežtas karantinas Šis pietų Italijos miestas ir jo apylinkės vienas iš trijų regionų, kur įvesti itin griežti judėjimo ribojimai. Per pastarąsias penkias dienas naujų infekcijų skaičius, palyginus su tokiu pat laikotarpiu praėjusią savaitę — padaugėjo 23 proc. Manoma, kad šiandien koronaviruso mirčių skaičius šioje šalyje perkops 100 000. Jeigu situacija negerės jau trečią kartą užsidaryti namuose Italija žada jau nuo kovo vidurio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų