Įspūdingas archeologų radinys Egipte: karstai ir mumijos išsilaikiusios puikiai

Egipto archeologams šiemet išties sekasi: prieš kiek daugiau nei mėnesį jie pasauliui parodė daugiau nei pusšimtį įspūdingų sarkofagų, o dabar rado dar daugiau nei šimtą. Paskutinis archeologų radinys įspūdingesnis ne tik skaičiumi, bet ir kokybe – karstai ir mumijos puikiai išsilaikiusios, priklausė prieš 2,5 tūkst. metų turtingai gyvenusiems egiptiečiams.

Senovės Egipto laidojimo apeigos, matyt, dar ilgus metus stebins pasaulį. Ir darbo mokslininkams, tiriant įmantrius sarkofagus ir juose paslėptas mumijas – artimiausiu metu tikrai netrūks.

Egipto Sakaroje kasinėjantys šalies archeologai pasauliui demonstruoja naujausią savo radinį.

„Šiandien skelbiame apie daugiau nei 100-tą užplombuotų, išdažytų ir puikai išsilaikiusių žmonių sarkofagų. Visi jie atkeliavo iš vietos, esančios vos už kelių šimtų metrų nuo čia. Dar radome per 40 laidojimo kaukių, ąsočių su vidaus organais, ir nuostabią privačią medinę statulą“, – sako turizmo ir senienų ministras Khaled Al Anany.

Kai kurios sarkofaguose rastos mumijos išties stebina. Čia matyti ir įmantri kūno įvyniojimo technika, ir auksuoti puošybos elementai. Viso radinio amžius, anot archeologų, apie 2500 metų. Mumijos priklauso 26-osios Egipto dinastijos gyventojams.

„Šis radinys ypatingas tuo, kad sarkofagų būklė yra neįtikėtina, ji kur kas geresnė nei tų 59-ių, kuriuos radome spalį. Taigi jie yra aukštesnio rango, aukštesnės klasės. Tai ypatingas radinys“, – pasakoja Aukščiausiosios senienų tarybos atstovas Mostafa Waziri.

Archeologai sarkofagus su mumijomis aptiko Sakaros Nekropolyje, kuriame šiemet rado ir daugiau įspūdingų radinių. Iškasenos keliaus į Didįjį Egipto muziejų, kuris duris lankytojams turėtų praverti kitąmet.


Rašyti komentarą...
c
cha cha cha
2020-11-17 23:13:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu, kiek dar aptiks? Siuo karantino laikotarpiu?
P.S. Kiek zinau, tai cia tiek tiesos, kaip ir baideno laimejime...
Reikia, tik pamastyti, kodel, dabar pradejo atkasineti mumijas?
Atsakyti
-3

E
ERIKAS
2020-11-18 00:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
TEN 2000 , SEIME 20. VIENODAI PUIKIAI...
Atsakyti
0

x
xxL
2020-11-18 11:03:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turtuoliai net ir mirę ramybės neturi - iškasė, išlukšteno, paguldys į muziejų...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų