Iš pašalpų gyvenanti 5 vaikų mama gautą būstą apleido: dovanotą šiltnamį pavertė tualetu

Pasikeitus valdžiai imta kalbėti, kad naujoji Vyriausybė nustos mokėti vaiko pinigus pasiturinčioms šeimoms. Tačiau pinigai ne tik liko, bet ir paaugo. Vienam vaikui per mėnesį dabar skiriama 70 eurų, o su priedu – 111 eurų. Šias išmokas iš viso gauna virš pusė milijono vaikų visoje Lietuvoje, tačiau neretai jomis piktnaudžiaujama.

TV3 televizijos laidos „Karštai su tv3.lt“ kalbinta daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ direktorė Jurgita Pocienė negailėjo valdžiai padėkų.

„Šiais metais gausime 111 eurų už vaiką, tai mano šeimoje auga šeši vaikai, tai reiškia 666 eurai bus už vaikus. Bet nereikia skaičiuoti taip primityviai, tie pinigai nėra skirti tik maistui, o ir už darželį susimokėti, už būrelius sumokėti“, – kalbėjo moteris.

Gyvena tik iš pašalpų

Tačiau neretai vaiko pinigai atitenka ne vaikui, o finansiškai neraštingiems tėvams ir jų žalingų poreikių tenkinimui. Alytaus rajone gyvenanti ir penkis vaikus auginanti Evelina eilę metų gauna valstybės paramą įvairiausiomis formomis, savivaldybė moteriai suteikė ir būstą, tačiau šį ji apleido, o vaikų dienos centro dovanotą šiltnamį pavertė lauko tualetu.

„Žinokit, netvarkinga. Skalbdavo jai už dyką bendruomeniniuose namuose, bet vis tiek reikia ir praustis vaikams, nes tas kvapas toks nemalonus įėjus būdavo“, – apie prastą Evelinos ir jos šeimos higieną pasakojo socialinė darbuotoja Stasė Tarasevičienė.

Nepaisant to, moters šeimai skubos tvarka ir be eilės buvo skirtas puikiai įrengtas trijų kambarių butas.

„Ne mes vieni čia visokias pašalpas taikome, nes visada už tų nelabai atsakingų tėvų stovi visa krūva vaikų. Tai jeigu nesirūpini tėvais, tai reiškia apleidi ir vaikus. Ir čia yra dilema“, – kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Per mėnesį visokeriopai valstybės išlaikoma Evelina gauna 900 eurų. Moteris per savo gyvenimą nėra niekur dirbusi ir gyvena tik iš socialinių pašalpų. Naujausia parama – apmokėti vairuotojo mokymosi kursai.

REKLAMA

„Karantinas, kur dabar darbo rast?“, – prieš užtrenkdama buto duris laidos žurnalistei tepasakė Evelina.

Nenoras padėti skurdina žmones

Buvusio socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio manymu, Evelina taip gyvena dėl vidinės logikos ir finansinio neraštingumo.

„Mes nežinome jos praeities, iš kur ji atėjo. <...> Gali būti, kad tas palydėjimas į kitokį elgesį užtruks daug ilgiau, bet jis yra būtinas. Viena dalis, kurios trūksta sistemoje, kalbant apie pagalbą šeimoms, yra tai, ką padarė latviai ir mes irgi norėjome įvesti ir tikėkimės, kad įves. Latviai turi šeimos asistentus, kurie ateina ir ugdomuoju būdu būna šeimoje“, – kalbėjo politikas.

Laidos „Karštai su tv3.lt“ vedėjui Artūrui Anužiui pastebėjus, kad taip socialinei rūpybai bus išleidžiama dar daugiau mokesčių mokėtojų pinigų, politikas atsakė, kad būtent toks žmonių nenoras padėti ir skurdina tokius žmones kaip Evelina.

„Mes nebeturime teisės taip elgtis, kai galime pasiūlyti kompetentingą pagalbą. <...> Jūs, augdamas vaikų namuose, taip nekalbėtumėte. Išėję iš vaikų namų nežino, kaip atrodo kiaušinis parduotuvėje. Jei statome žmogų, kuris nuveda į parduotuvę ir kiaušinį parodo, jūs sakysite, kad mes apkrauname socialinę paramą ir vėl toliau juos aptarnaujame. Čia yra mūsų mąstymo problema. Esame skirtingose startinėse pozicijose“, – sakė L. Kukuraitis.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2021-03-06 16:26:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pripratinote duoti dykai pašalpas, tokios pasekmės yra, tokie žmonės niekada nedirbs, jie tik gatava duok ant lėkštutės, o vaikus gimdyt mokslo nereikia
Atsakyti
-16

n
nu
2021-03-06 17:03:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kur šitų vaikų tėvai,juk jie dar turi mokėt alimentus,tai viską sudėjus pajamos gana padorios gaunasi,kita šeima normaliai už minimumus dirbdama tiek negauna
Atsakyti
-12

I
Irena
2021-03-06 16:16:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kur tos žadėtos valstybinių antrojo laipsnio išmokų didinimas , kam meluoti ir žadėti , o gavo ,,ta,, kuri 30 m sėdėjo seime , gauna senatvės pensija neaišku kokio dydžio turi turto , o mes , gal be visos išsidirbę stažus po 40 m , dirbom nsktinėse pamainose ,šventom dienom ir mūsų išmoka liko 116 eurų , o p Degutienė nežinia už ką gauna 232 eurus , kaip suprasti šią neteisybę
Atsakyti
-25

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų