Internete žmonės ieško ne tik rimtų santykių: siūlo ir tryse, ir pikantiškus nuotykius

Internetas negrįžtamai pakeitė net ir žmonių poravimosi įpročius. Tačiau suderinti lūkesčius dabar – be galo sudėtinga. Apklausos atskleidžia, kad moterys tokiose pažinčių programėlėse kaip Tinder" dažniausiai ieško rimtų santykių, o štai vyrams visgi įdomiau vienos nakties nuotykiai. Atlikto tyrimo metu TV3 Žinių žurnalistei Tinderyje buvo siūlomas ir seksas trise, ir sadomazochistinės bausmės, ir kai kas pikantiškesnio nuotaikai pakelti. Kaip to išvengti? Ieškantiems meilės psichoterapeutai pataria nusistatyti griežtus kriterijus ir susitikinėti tik su tais, kurie bent iš virtualaus žvilgsnio juos ir atitinka.

Štai, ką sako sutikti žmonės:

„Ta prasme, vienos nakties nuotykių kitaip sakant. Tinderis labiau tam ir yra skirtas. Ta prasme… Ir moterys taip pat. Ieško tokių pačių pažinčių per ten.“

„Tiek vyrai, tiek moterys gali ten ieškoti tų vienos nakties nuotykių.“

„Galima ten ieškoti kažko rimtesnio, arba galima ten ieškoti kažko trumpalaikio ir paviršutiniško.“

„Atsisiunčiau ir gal buvau kokius 4-3 mėnesius Tinderyje ir susiradau tiesiog. Pradėjom bendrauti.“

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tinderis

Pamirškite kiną, teatrą ar naktinį klubą, tai darosi atgyvena – virtualios pažinčių svetainės visame pasaulyje negrįžtamai pakeitė antrosios pusės medžiojimo ypatumus. Leidinio „Sunday Times“ šiemet atlikta apklausa atskleidžia, kad daugiau nei pusė respondentų – net 56 procentai – meilės ieško internete. Viena iš populiariausių pažinčių svetainių – Tinderis. Ši programėlė itin didelio susidomėjimo sulaukia ir Lietuvoje.

Tačiau psichologai ragina nepakliūti į virtualių santykių spąstus. Svarbu nepamiršti, kad internetas – tik priemonė susitikimams realybėje organizuoti.

„Tai įžanga, įėjimas į artimesnį bendravimą, jeigu jis to neatlieka, tai reiškia mes sustojame padarę pusę žingsnio, pakėlę koją, bet nežengę. Nėra svarbu gauti begalę pažinčių, begalę pasiūlymų, yra svarbu gauti tokius pasiūlymus, iš kurių galima rinktis“, – sako psichoterapeutas Gediminas Navaitis.

REKLAMA

Iš Jungtinėje Karalystėje atliktos apklausos matyti, kad net 68 procentai vyrų internete ieško lengvabūdiškų santykių. To paties ieškančių moterų – kelis kartus mažiau, beveik penktadalis. Įsijungus Tinderį matyti, kad vienanaktės aistros medžiotojų daugybė ir mūsų šalyje. Štai, pavyzdžiui, 29 metų Darius savo anketoje rašo:

„Man svarbiausia, kol neturiu panos, atkalti tiek mergų, kad, kai turėsiu, nenorėčiau kitų.“

Kitas vyriškis Tinderio anketoje nedaugžodžiauja, nuotrauka – rimta. Jaunuolis su TV3 žurnaliste pirmiausia pasisveikina, o po kiek laiko, užklaustas apie tai, ko ieško Tinderyje, žodžių į vatą nevynioja:

„Žiūrėk, aš paprastai taip nesielgiu, bet buvo labai bloga diena šiandien man. Gal nori padarysiu tau kunilingą? Esi graži mergina, atrodai tvarkinga, davai padarykim nuotaikos pakėlimui. Tau bus malonu ir man bus gerai.“

Tinderyje matyti daug itin seksualiai save pateikiančių vyrų, kurie demonstruoja ir raumenis, o kartais net ir kai ką daugiau.

Pasak psichoterapeuto, žmogui ieškančiai rimtų santykių būtina tokius ženklus pastebėti ir tinkamai įvertinti.

„Būtų keista ieškoti ten, kur pastovumas, vieno vakaro nuotykių, arba ten, kur siūlomas greitas seksas, ieškoti šeimos ir ištikimybės. Moteris nori pasidemonstruoti savo figūrą su bikiniu, tai čia veikiausiai ji nori ją ir parodyti. Vadinasi, bendravime ji tai laiko kaip ir svarbiausiu bendravimo elementu“, – pasakoja G. Navaitis.

Pasak psichoterapeuto, nusistatyti kriterijus būsimam partneriui būtina. Svarbiausi – išsilavinimas, gyvenamoji vieta, išvaizda, pomėgiai. Tuomet pasufleruoti, ar partneris juos atitinka gali ir daugelis pateiktų aprašymų. Štai keletas programėlėje matytų prisistatymo pavyzdžių:

„Kojinių nemėtau, klozeto dangtį nuleidžiu. Nesu tobulas, bet bent jau dėl to namie kivirčų nebus.“

„Nešu laimę. Po manęs iš karto visos susiranda vyrą.“

„Šiaip A...jenas čiuvakas, vairuoju BMW, sportuoju. Ieškau katytės. Mėgstu juodą humorą.“

„Sunday Times“ apklausa atskleidžia – vyrų ir moterų lūkesčiai internete smarkiai skiriasi, tačiau rimtų santykių nori abi lytys. Susirasti rimtus santykius internete ketina 74 procentai moterų, norinčių įsipareigoti vyrų – 65 procentai.

REKLAMA

Vyrai daug mieliau nei moterys susitikinėtų su daugiau nei dešimčia metų jaunesne partnere, kuri uždirba mažiau ar išvis neturi darbo. Moterys daug mieliau nei vyrai renkasi partnerius su vaikais. Tiesa, psichoterapeutas perspėja apie vieną klaidą, kuri dažnai pakiša koją meilės ieškančiai moteriai.

„Ji bando įvertinti, ar su šituo žmogumi galėtų gyventi šeimoje ir susilaukti poros vaikų. Tai, kas atsitinka? Pasimatymas tampa kažkokiu įtemptu darbu. Jai reikėtų įvertinti, ar ji maloniai leidžia laiką ir ar norėtų vėl susitikti“, – teigia G. Navaitis.

Tinderyje apstu ir tų, kurie bando patenkinti netradicinius seksualinius poreikius. Štai vyras, pasivadinęs lordu, eina iš karto prie reikalo:

„Labas. Patinka BDSM? Nori Šeimininko? Esi paklusni? Griežtumu, kalbėjimu, bausmėmis. Diržas? Spjūvis? Vergavimas?“

Kitas vyras neslepia – Tinderyje ieško tik sekso, nes prieš savaitę išsiskyrė su antrąja puse po septynerių metų draugystės. Tinderis populiarus ir tarp ekstremalaus sekso mėgėjų. Nemažai porų ieško trečio partnerio aistringiems žaidimams:

„Nesam rimta pora, tiesiog porą metų susitikinėjam, galima sakyti pastoviai. Partnerių nekaitaliojam. Bet norisi kažko jau įdomesnio.“

Yra ir sėkmės istorijų – 28 metų vilnietė Beatričė Paškevičiūtė antrąją pusę internete susirado po dešimties aklų pasimatymų. Tiesa, truko net metus, kol poros santykiai tapo rimti.

„Tikrai labai daug ir plačiai kalbėdavomės apie viską. Susitikom pirmus kartus ir kaip ir buvo tas cinkelis, bet jo nebuvo iki galo, kad užsimegztų draugystė. Po metų tik tai laiko, kažkas cinktelėjo susitikus, ir va dabar jau nuo to laiko, neišsiskiriam nė dienai“, – kalbėjo blogerė Beatričė Paškevičiūtė.

Psichologai perspėja ir vyrus – norėdami išvengti barakudų, pirmajam pasimatymui pakvieskite savo simpatiją pasivaikščioti miške ar parke. Besivaikančios pinigų greičiausiai tokio pasimatymo atsisakys.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2020-02-22 21:32:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man 70 metu jieskau bendrame tęs moters susitikti laukiu ,,,,
Atsakyti
-2

J
Jojo
2020-02-22 23:26:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką reiškia trYse
Atsakyti
0

A
Anda
2020-02-23 11:37:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis. Aš truputį jaunesnė, taip pat norėčiau draugystės su rimtu žmogumi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų