Į teismą sugrįžo žiauriai merginą sumušęs jurbarkietis: pripažino visus kaltinimus

Į Klaipėdos teismą sugrįžo išžaginti nepilnametę pasikėsinusio, o šiai pasipriešinus, merginą žiauriai sumušusio kovinio sporto medalininko iš Jurbarko byla. Teismas apklaus lemtingojo vakarėlio liudininkus, o kaltinamasis jau pripažįsta ir visus jam pareikštus kaltinimus. Vaikino advokatas sako, kad jaunuolis nusikaltimą įvykdė dėl gamtos šauksmo. 

Per neoficialų išleistuvių vakarėlį nepilnametę jurbarkietę pasikėsinęs išžaginti, o jai pasipriešinus, merginą žiauriai sumušęs kovinio sporto medalininkas vėl žingsniuoja į Klaipėdos teismą. Byla buvo nukeliavusi iki Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, tačiau šis paskelbė, kad procese buvo padarytą klaidų, todėl byla nagrinėjama iš naujo uostamiestyje. Realios, o ne lygtinės bausmės siekiantis merginos advokatas, tokį Aukščiausiojo teismo sprendimą sveikina. 

„Negaliu nesidžiaugti, nes mūsų skundas tenkintas, nes visada norėjom, kad procesas būtų toks, koks turi būti ir visų pirma – teisingas. Ne skubotas, ne greitas, o aiškus, teisingas. Na, galų gale manau, kad to pasiekėme Aukščiausiojo teismo pagalba“, – sako merginos advokatas Mindaugas Vasiliaukas.

Anot advokato, po šio sprendimo, teismais pradeda pasitikėti ir merginos šeima: „Faktas, kad pasidžiaugė ir kuo aš bandžiaus įtikinti viso proceso metu, manau, kad pradės tikėti teisingumo galia ir kad tokį galima surasti.“ 

Tiesa, kiek užtruks bylos nagrinėjimas niekas prognozuoti nesiryžta. Planuojama apklausti lemtingojo vakarėlio dalyvius, daugumai jų dabar mokyklos baigimo egzaminų sesija, tad jaunuolių apklausos gali užtrukti. 

„Na, liudytojai, tai visi ten dalyvavę. Kelios dešimtys, per dvi dešimtis vaikų ir kitų susijusių ten – savininkų tos įstaigos, kurioje buvo ir taip toliau“, – sako prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

Merginos skriaudiką gina naujas advokatas. Jis nesupranta kam reikia apklausti vakarėlio dalyvius. Vaikino gynyba dabar keičia poziciją. Esą jurbarkietis jau pripažįsta visus jam pareikštus kaltinimus, tame tarpe ir pasikėsinimą išžaginti. Mat anksčiau kaltinamoji pusė teigė, kad už pasikėsinimą išžaginti teisti jaunuolio nereikia, nes jis, esą, šio nusikaltimo nebaigė savo noru. 

REKLAMA

Kaltinamojo advokatas Osvaldas Martinkus sako: „Kai mes su Mantu išsiaiškinom ką jis turėjo galvoje, kodėl jis keitė vieną poziciją su kita, tom pozom, tai matyt, nukentėjusios elgesys. Jei nukentėjusioji priešinosi, tada kaltininkas irgi į tai reaguoja ir jei neišeina taip, tai kitaip daro, trečiaip daro ir mano galva tai teisiškai reiškia, kad tai nėra atsisakymas nusikaltimo, tad mes tai ir atšaukėm.“

Kaltinamoji pusė keičia ir dar vieną taktiką. Ankstesnysis jaunuolio advokatas su žiniasklaida bendrauti griežtai atsisakydavo, argumentuodamas, kad kaltinamosios pusės komentarai visuomenės požiūrio nepakeis. Naujasis advokatas mano priešingai ir noriai su žurnalistais bendrauja bei aiškina nusikaltimo motyvus. Tiesa, pats merginos skriaudikas vis dar teismo salėje tyli. 

„Aš jau seniai savo klientų neklausiu kodėl jie taip padarė. Nes aš ir pats suprantu, kodėl žmonės taip padaro. Kodėl žmogus gi, o todėl, kad gamta šaukia. Tai vieni į tuos dalykus vienaip reaguoja, kiti kitaip reaguoja. Vieni susitvardo, kiti nesusitvardo“, – sako O. Martinkus. 

Vis tik advokatas sako, kad kaltinamajam sieks kiek įmanoma švelnesnės bausmės. Nors jo ginamasis pasipriešinusią merginą sumušė taip, kad jai lūžo žandikaulis. 

„Gydymas tęsiamas, ir jis bus dar tęsiamas. Dabar žandikaulis ir danties implantas atstatytas buvo tą pačią dieną, kai buvo tenkintas skundas. Malonus sutapimas. Sveiksta“, – sako advokatas M. Vasiliauskas.

Kitas šios bylos posėdis įvyks tik rudenį. Jame bus apklausiami pirmieji liudytojai.


Rašyti komentarą...
V
Valys
2021-06-11 21:36:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neabejotinai merginai išsivystė potrauminio streso sutrikimas, o TAI reiškia, kad jai sugadintas visas gyvenimas. Taigi, išgama, su tokiais pat išgamomis tėvais, privalo nukentėjusiajai visą gyvenimą mokėti rentą .
Atsakyti
-3

J
Jonas
2021-06-11 20:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ta isgama sodinti desimciai metu vaika suluosino visam gyvenimuiIr kas per teisejai kad negali nuteisti reiskiasi korumpuoti
Atsakyti
-3

N
Nezonoma
2021-06-11 21:47:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagal advoka galima daryti jei gamta sauke.. taip iseina jei advokatui ir gamta sauke ir prievartauja moteris .kas cia per teisejai ir advokatas.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų