Į laisvę paleisti dramatišką istoriją išgyvenusi orangutangų porelė: buvo nelegalių prekeivių grobis

Indonezioje į laisvę ruošiamasi paleisti tris metus nelaisvėje laikytą orangutangų porelę. Šiuos sparčiai nykstančios rūšies gyvūnus nelegalūs prekeiviai grobia ir parduoda kaip augintinius tradicinei medicinai ar net maistui.

Porelė retų ir sparčiai nykstančių orangutangų vardu Ung Aing ir Natalee narvo grotas bando Indonezijoje esančiame Pratab Chango laukinių gyvūnų veisimo centre Ratchaburio provincijoje.

Didžiulio dėmesio sulaukusių gyvūnų istorija išties dramatiška. Tris metus jie laukinių gyvūnų kontrabandininkų buvo laikomi Tailande. Tik po sėkmingos abiejų šalių teisėsaugos pareigūnų operacijos porelė buvo išvaduota, o gyvūnus nelegaliai laikę nusikaltėliai suimti bei nuteisti.

Oranguntai iš Indonezijos miškų grobiami maistui, juos nelegaliai veisti ir pardavinėti kaip augintinius bei tradicinei medicinai gaminti. Laisvėje tėra likę pusaštunto tūkstančio sumatrinių orangutangų ir apie 100 000  borneo orangutangų. Jų sparčiai mažėja ne tik dėl pasipelnyti bandančių gyvūnų prekeivių, bet ir sparčiai kertamų miškų, kuriuose jie gyvena.

Į Indonezija sėkmingai grąžinta porelei dabar bus atlikti įvairus medicininiai patikrinimai įskaitant koronaviruso testus. Stebimas jų judėjimas, elgsena ir galimybės išgyventi laisvėje. Tuomet jie bus paleisti atgal į gimtuosius miškus, kur galės mėgautis laisve. Viso nuo 2006 metų iš Tailando į Indoneziją grąžinta 71-nas orangutangas.


Rašyti komentarą...
P
Pamokos
2020-12-25 03:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pandemija turi savo teigiamą pusę - kol žmonės sėdi uždaryti, Žemė, gyvūnai ir gamta ilsisi nuo amoralų ir grobuoniškų vartotojiškos žmonijos išpuolių. Atėjo laikas susimąstyti apie savo misiją šioje Žemėje dėl jos išsaugojimo, klimato kaitos sustabdymo. Dabar pati gamta atsigręžė prieš žmoniją.
Atsakyti
0

K
Kaimynė
2020-12-23 13:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiose šalyse tai normalu. Valgo, naudoja mokslui. Tik saujelė galvoja apie laisvėje gyvenančias bezdžiones. Sunku šiems žmonėms.
Atsakyti
0

.
....
2020-12-25 21:34:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiskai sutinku, turim ir mes susimoketi uz savo nuzmogejima, tik gaila, kad nukencia ir geri zmones,kurie rupinasi bejegiais gyvunais, bet kai pagalvoji, jog gyvunai visi nekalti, o taip kencia, tai supranti jog tai kas vyksta zmonijai yra teisinga ir pelnyta. Virusas dar ne viskas, dar bus ne tokiu bausmiu mums patiems uz musu ziauruma
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų