Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija toliau žeria naujienų ir tikslina, kurių sričių darbuotojai nuo pirmadienio galėtų dirbti ir sergantys besimptome koronaviruso forma. Į tokius sąrašus papuola ne tik kariai, policija, medikai, ugniagesiai, pasieniečiai, bet ir paštininkai, elektros dujų dispečeriai, viešojo transporto darbuotojai ar šiukšles tvarkantys asmenys. 

Sveikatos apsaugos ministerija toliau žeria naujienų ir tikslina, kurių sričių darbuotojai nuo pirmadienio galėtų dirbti ir sergantys besimptome koronaviruso forma. Į tokius sąrašus papuola ne tik kariai, policija, medikai, ugniagesiai, pasieniečiai, bet ir paštininkai, elektros dujų dispečeriai, viešojo transporto darbuotojai ar šiukšles tvarkantys asmenys. 

REKLAMA

Tiesa, kai kurios įmonės jau tvirtina, kad nei darbuotojų, nei klientų sveikata nerizikuos ir besimptome forma sergančių asmenų nekvies į darbą. Darbuotojus atstovaujančios profsąjungos rėžia, kad sergantis žmogus turi pasilikti namuose ir tik išimtiniu atveju darbdavys gali tartis su darbuotoju dėl iškvietimo. 

Laiškininkė Birutė kasdien nešioja korespondenciją, sąskaitas, pensijas senjorams. Moteris aplanko ir sunkiai vaikštančius, prie ligos patalo prikaustytus žmones, kuriems koronavirusas išties pavojingas. Tad „Lietuvos paštas“ tikina, kad besimptome koronaviruso forma sergančių darbuotojų dirbti tikrai nekvies.

REKLAMA

„Vykdantys kritiškai svarbias funkcijas yra darbuotojai pristatantys ir išmokantys pensijas arba kitas išmokas. Jie labai dažnai dirba ir su pažeidžiamo amžiaus žmonėmis, vyresnio amžiaus, kuriems rizika susirgti ženkliai didesnė, todėl kol kas darbuotojų sergančių, bet neturinčių simptomų neplanuojame leisti“, – komentuoja klientų patirčių valdymo departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

O Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasirašė įsakymą, kuriuo izoliacija būtų neprivaloma kritinių sričių darbuotojams: viešojo transporto, energetikos, finansų, kelių ir susisiekimo, vidaus reikalų sistemos, viešojo saugumo, krašto bei socialinės apsaugos srityse dirbantiems žmonėms. Pagal ministro įsakymą, dirbti sergant besimptome koronaviruso forma galės „Ignitis grupės“ elektros ir dujų dispečeriai. „Klaipėdos naftos“ gamtinių dujų terminalo operatoriai, taip pat šilumos tiekimo įmonių darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, vairuotojai, sirgdami besimptome koronaviruso forma, galėtų dirbti ir toliau.

Gyventojai dvejoja dėl tokio sprendimo:

„Labai blogai, čia kiti žmonės gali susirgti.“

„Aišku, jei lengva forma, tai galima eiti.“

„Pas mus daug žmonių ima biuletenius, trūksta vairuotojų, žmonės turi grafikus, neišeina į darbą, turi kiti dirbti.“

Tiesa, darbuotojus atstovaujančios profsąjungos pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad besimptome koronaviruso forma sergantis asmuo gali dirbti tik tuo atveju, jei jis pats sutinka.

„Jeigu žmogus serga, jis turi pasilikti namuose ir sirgti. Čia bus greičiausiu atveju susitarimo reikalas tarp darbuotojo ir darbdavio. Nes tas įsakymas leidžia darbdaviui susitarti su šiais darbuotojais dirbti kitokiu režimu ir ištraukti juos iš izoliacijos“, – teigia profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Maža to, gyvybiškai svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai ir turintys kontaktą su trečiaisiais asmenimis privalės dėvėti respiratorius. FFP2 tipo respiratorius privalės dėvėti ir sergantys besimptome koronaviruso forma.

REKLAMA
REKLAMA

„Tas pasakymas, kad galbūt užteks užsidėti respiratorių – tai yra visiškai neatsakinga. Nes jei jau taip atsitiks ir teks darbuotojus siųsti išspręsti vieną ar kitą klausimą, kurie yra potencialiai nešiotojai – tai jie turi būti vienodo saugumo lygmens ir jokiu būdu su jais neturi maišytis sveiki darbuotojai“, – teigia I. Ruginienė.

Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiams pastarosiomis dienomis viršijus ir 7 tūkstančius, kol kas situacija ligoninėse išlieka stabili. Pacientų šuolio reanimacijos skyriuose taip pat nėra – čia vakar dienos duomenimis dėl gyvybės kovoja 91 pacientas.

O buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dabar jau žeria kritiką valdžiai dėl pernelyg griežto pandemijos valdymo.

„Turėjome pamatyti ligoninėse jau atkeliavusią pacientų bangą, dabar jos nėra. Tvirtinasi tie scenarijai, kad ta infekcija mažiau pavojinga. Tai ar reikia išskirti kažkokias profesijas, tai su tokia besimptome forma vargu, ar iš viso verta žmones riboti“, – sako A. Veryga.

Ministro įsakymas įsigalioja nuo pirmadienio ir dirbti besimptome forma sergančius asmenis žadama kviesti tuomet, jei situacija išties bus kritinė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų