Gyventojai savaitgalį ieškojo pramogų: policija nubaudė 335 žmones

Pirmasis šiltas pavasario savaitgalis be judėjimo ribojimų darbingas tiek verslininkams, tiek policijai. Žmonės sugužėjo į kurortinius miestus, sodybas, organizavo nelegalius vakarėlius, būriavosi, bendravo su kitais šeimos ūkiais.

Policija patikrino apie 1100 populiarių pasilinksminimo ir poilsio vietų, per savaitgalį surašė 335 protokolus dėl karantino taisyklių nepaisymo. 

Palanga savaitgalį džiaugėsi ne tik šiltesniais orais, bet ir sutirštėjusiais turistų srautais. Nors pirmadienį popiet žmonių mažiau, šeštadienį, sekmadienį maistą išsinešti pardavinėjusios kavinės, restoranai klientų trūkumu nesiskundė.

„Šitas šeštadienis buvo geras, maža stintų šventė. Žmonių buvo daug, visi gerai nusiteikę šventiškai“, – sako restorano „Žuvinė“ savininkas Edmundas Sakalauskas.

O štai, ką sako sutikti žmonės Palangoje.

„Skuodas. Tik Palanga, daugiau niekur. Savaitgalį nevažiavom, visi sakė labai daug žmonių čia buvo, net kavos, kur užėjom, paklausėm. Sakė „uch“.

„Man vakar pagailo žmonių. Sėdi, stovi kur kavos pasiėmę. Jau užtenka, prisibijojome, dabar reikia susitaikyti.“

„Kadangi vakar atvažiavome, tai jau tikrai žmonių antplūdis sumažėjęs, žinojom, kad bus.“

Nors Palangoje atsidarė dar ne visi viešbučiai, tie, kurie savaitgalį veikė, buvo pilni.

„Viešbučiuose šeštadienį užimtumas siekė apie 100 procentų. Didžioji dauguma lietuviai, daugiau buvo šeimų su vaikučiais šį savaitgalį“, – pasakoja Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

Darbo pajūryje turi ir policija. Daugiau dėmesio pareigūnai skiria viešoms vietoms.

„Jau penktadienį žmonės stipriai važiavo iš kitų vietų – iš Kauno, Vilniaus ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų. Plūdo į Palangą, srautas buvo didelis. Pasitaikė pavieniai atvejai, kada nakties metu vieno ūkio šeimos nariai atsipalaidavę. Alkoholis savo duoda, trikdė kaimynų ramybę, teko reaguoti į keletą tokių įvykių, bet tai nebuvo sistemingi atvejai, pavieniai“, – teigia Palangos policijos atstovas Donatas Mockaitis.

REKLAMA

Lietuvos gyventojus traukia ne tik jūra – žmonių netrūko ir kituose kurortiniuose miestuose.

„Buvo parke, skulptūrų labai gražių matėm, pušys, mažiukui visokių aikštelių pridaryta, vienu žodžiu – linksma labai, oras geras.“

„Labai pasiilgę, matosi pagal mašinų kiekį, žmonių su dviračiais, su vaikais, su gyvūnais, labai smagu.“

„Dabar orai pagražėjo, tai ir juda žmonės.“

„Birštono policija pateikė įdomią statistiką. Jeigu ketvirtadienį fiksavo įvažiuojančių ir išvažiuojančių automobilių 2 tūkst., tai sekmadienį nuo 10 iki 18 valandos buvo užfiksuoti 7,9 tūkst.“, – kalbėjo Birštono turizmo informacijos centro vadovė Rūta Kapačinskaitė.

„Akivaizdžiai matėsi Druskininkuose, miestas užsipildė penktadienio popietę, jis nebuvo visiškai užpildytas, bet pokalbiuose su viešbučiais visai kita džiaugsmo gaida buvo balse. Užpildymas buvo 50 procentų ir daugiau. Dviračių takai buvo pilnutėliai, kolegos sakė: net sunku buvo prasilenkti“, – kalbėjo Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas Rimantas Palionis.

Per penktadienį, šeštadienį, sekmadienį policija užfiksavo 335 karantino pažeidimus, iš kurių liūto dalį sudaro būriavimosi taisyklių nepaisymas, kai žmonės bendrauja su kitais šeimos ūkiais. 13 teisenų pradėta dėl vakarėlių ir išgertuvių. Pareigūnai per savaitgalį taip pat patikrino daugiau nei 1,1 tūkst. sodybų, populiarių linksmybių ir poilsio vietų.

„Tos vietos yra nuolat įtrauktos į pareigūnų patruliavimo maršrutus. Savaitgalį skiriama papildomai pajėgų. Pavyzdžiui, pajūryje suvažiavo ir iš kitų rajonų, apskričių. Tikrai to darbo užteko. Aišku, pagrindinis darbo tikslas buvo prevencinė veikla, nebuvo tikslo nubausti kuo daugiau asmenų, nes, norint nubausti kuo daugiau asmenų, buvo galima daugiau tų protokolų surašyti“, – pasakoja policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

REKLAMA

„Į lauką išeiti niekuomet nėra per anksti, lauke yra mažiausia rizika“, – teigia sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Kurortuose poilsiaujančių, lauke vaikštinėjančių gyventojų Vyriausybei ir Prezidentūrai patariantys sveikatos ekspertai nekritikuoja. Tačiau, anot jų, viskam turi būti ribos.

„Svarbu neatsipalaiduoti, neužmiršti. Mes neturime nei vakcinavimo tokių skaičių. Neturim dar tokių skaičių, kad rizika užsikrėsti virusu būtų nulinė. Jeigu tu esi nevakcinuotas ir neturi imuniteto, tai saugotis reikia“, – kalbėjo V. Zemlys-Balevičius.

Nuo lapkričio pradžios besitęsiantis karantinas, Vyriausybės sprendimu, prieš kelias savaites pratęstas iki balandžio pabaigos.


Rašyti komentarą...
Z
Zemaitis
2021-04-12 21:28:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ar kaspasiskunde kad jie buriavosi juk niekas nenukentejo .tai ir bausti neturejo teises n
Juk pats senis lanzbergis oasake jei niekas nepasiskunde tai ir baudos deti negali.
Atsakyti
0

J
Juozas
2021-04-12 23:02:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiu polycininkus
Atsakyti
0

P
Prania
2021-04-12 23:08:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karo ar maro metu.Kai budavo nepakeliamai sunku.
Visuomet atsirasdavo ,nezinau kaip pavadint.Kurie bandydavo gaut naudos is zmoniu nelaimes.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų