Gydytojas apie 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems: „Nesuprantu, kodėl reikia mokėti pinigus už tai, kad darai gerą“ Laida „Dienos pjūvis“

Nesuprantu, kodėl turėtume mokėti 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems virš 75 metų, teigė Santaros klinikų 3-jo Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas gydytojas anesteziologas-reanimatologas Mindaugas Šerpytis. Pasak mediko, skiepas pats savaime yra gėris. 

O kodėl žmonės vis dar priešiškai nusiteikė prieš skiepus, tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė ir Kauno klinikų Vaikų ligų klinikų vadovas profesorius Rimantas Kėvalas.

Pone Šerpyti, ar reikėtų ir kitas amžiaus grupes, ne tik 75 metų ir vyresnius, skatinti piniginėmis priemonėmis tokiomis, kaip dabar siūlomi 100 eurų išmoka vyriausiai grupei?

M. Šerpytis: Mano asmenine nuomone, aš nesuprantu, kodėl reikia mokėti pinigus už tai, kad tu jiems darai gerą darbą. Tada reiškia, kad turime mokėti pinigus žmonėms ir už tai, kad jie profilaktiškai tikrinasi dėl vėžio, nes jei bus užleista vėžio forma, tai gydymas bus labai brangus valstybei. Jų mes tai neskatiname.

Sergančių virš 65 metų visame pasaulyje skaičius yra gerokai didesnis. Jų amžiaus grupėje sergantiems pacientams 40–50 proc. asmenų reikalinga hospitalizacija, intensyvi terapija ar deguonies terapija.

Be abejo, tai yra tos grupės, kurios turi būti būtinai vakcinuojamos. Kita rizikos grupė, kuri nepriklauso nuo amžiaus – žmonės turintys lydinčių ligų. Visi žmonės, kurie turi bet kokią lydinčią ligą, visais būdais turi būti skatinami vakcinuotis ir tiriami dėl antikūnų, jų imuninio statuso. 

Pone Kėvalai, kaip jums atrodo, ar žmonės nesupranta ir nenori suprasti ligos pavojingumo, nes vis pasigirsta priekaištų dėl ribojimų? Gal reikėtų dar labiau riboti?

R. Kėvalas: Mes gyvename tokioje neišmoktų pamokų šalyje, kur perestukinas ir 1,5 griovio suskaičiavo per matematikos pamoką, ir tarė, kad bandelės ant medžių auga... Jei rimtai kalbant, didelio progreso per paskutinius 225 metus, kada pirmą kartą Dženeris pradėjo vakcinaciją nuo raupų, neįvyko, nes yra tam tikras procentas žmonių, kurie viską neigia.

Tam nedideliam procentui šiuolaikinėje visuomenėje yra žymiai geresnės sąlygos – socialiniai tinklai, „Youtube“ kanalai – skleisti tas savo mintis. Abejojančių žmonių yra apie 20–30 proc. ir juos neretai patraukia į savo pusę.

Metodai yra tie patys, kokie buvo nuo Dženerio laikų – tai melas, paimta ir truputį mokslo, kuris įvyniotas į tam tikrą melą.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
?
?
2021-10-08 12:03:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai įdomu , kodėl nepasako , kam pasidaro gera , kai numiršta po skiepo arba paskiepytas suserga kovidu ! Žmonės ne akli ir nekurti : statistika kalba pati užsave !
Atsakyti
-26

S
Sia tau...
2021-10-08 11:35:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sau susikisk ta geruma....!
Atsakyti
-14

a
2021-10-08 12:34:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas ir neprašo tų jūsų 100e.- siūloma prekė pigi! negi nežinojot Šito?Ir atstokit pagaliau nuo sveikų žmonių su savo skiepais!
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų