naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bilietas į laisvesnes pramogas ar paslaugas galios tik persirgusiems, pasiskiepijusiems ar turintiems neigiamą testo rezultatą, kuris galios tik vieną parą. Merai panikuoja, kad jei gyventojų masinis skiepijimas užstrigs, visiems norintiems testų atlikti niekaip negalės, mat jų bus tūkstančiai.

Bilietas į laisvesnes pramogas ar paslaugas galios tik persirgusiems, pasiskiepijusiems ar turintiems neigiamą testo rezultatą, kuris galios tik vieną parą. Merai panikuoja, kad jei gyventojų masinis skiepijimas užstrigs, visiems norintiems testų atlikti niekaip negalės, mat jų bus tūkstančiai.

REKLAMA

Paskutinėmis savaitėmis prieš vasarą šalies kurortuose netyla skambučiai. Poilsiautojai rezervuoja datas vasarai, laukia atostogų. Norintiems paslaugų ir pramogų durys bus plačiau atvertos jau po dešimties dienų – gegužės 24-ąją, kai įsigalios galimybių pasas.

Norint turėti tokį pasą reikės būti arba pasiskiepijus, arba persirgus koronavirusu, arba pasidarius antigenų testą, tačiau jis galios tik vieną parą. Todėl, jei restoranų viduje vakarieniauti poilsiautojai norės visą atostogų savaitę ir nebus pasiskiepiję arba persirgę, testus turės daryti kas parą.

Didžioji dalis Palangoje kalbintų poilsiautojų sako skiepą jau gavę, tačiau jei reikėtų testuotis kiekvieną dieną – laimingi tikrai nebūtų.

REKLAMA

Tačiau didelė dalis šalies gyventojų skiepų vis dar neturi. Kurortų merai pikti. Tūkstančiams žmonių suplūdus į kurortus, galimybių masiškai juos testuoti esą nebus, pasakoja kurortų asociacijos prezidentė.

REKLAMA

„Ir mes kalbėjome, kad beveik kiekvienoje sankryžoje reikės padaryti testavimo punktus, išplėsti. O finansinių galimybių tikrai nebus. Tai todėl tas galiojimas 24 valandom jis sukelia labai daug problemų“, – sako kurortų asociacijos prezidentė Nijolė Dirginčienė.

Apie neįmanomą poilsiautojų testavimą kalba ir Neringos savivaldybės meras. Esą savivaldybėje esantis vienas koronaviruso patikros punktas tikrai neįstengs aptarnauti visų norinčiųjų ir atvykstančiųjų poilsiauti. O papildomiems punktams įrengti galimybių esą nėra.

REKLAMA

„Jeigu penktadienio vakarą atvyksta apie 7000 automobilių lengvųjų ir ten sėdi tik po du žmones, tai yra keturiolika tūkstančių žmonių. Mes geriausiu atveju savo punkte galėtume, čia jau iš fantastikos srities kalbu, 200 žmonių“, – pasakoja Neringos meras Darius Jasaitis.

Neringos meras teigia bijantis ir blogiausio scenarijaus, jei negavę skiepų žmonės dėl geidžiamų koncertų, vyksiančių vasarą, ieškos išeičių, kaip gauti galimybių pasą, ir specialiai bandys užsikrėsti virusu.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu jūs neskiepytas ir žinot, kad už mėnesio bus renginys, kur aš matau didžiulį pavojų, tai jaunas žmogus gali sugalvoti persirgti ir tada įgyti pasą“, – teigia D. Jasaitis.

Merai kalba apie tai, kad esant tokioms galimybių paso nuostatoms, išpildyti jų tikrai nepajėgs. Todėl dalis atvykusiųjų ir besitikinčiųjų gauti testus ir poilsiauti, besimėgaujant kavinėmis, renginiais, koncertais, – gali likti nieko nepešę.

„Atvirai noriu pasakyti, kad jeigu kažkas tikisi į kažkokį renginį atvykti ir būti ištestuotas, tai tikrai beveik neabejoju, kad mes techniškai to įgyvendinti negalėsim“, – kalbėjo D. Jasaitis.

REKLAMA

„Su merais, su pačiomis savivaldybėmis niekas per daug nesikalbėjo. To bendradarbiavimo labai trūksta. Todėl mes tikrai galvojam, kad reikėtų išsamiau aptarti. Dėl testavimo galimybių, 24 valandas galioja testas. Tai yra didžiulis krūvis. Pačios savivaldybės neturės tokių galimybių daryti tokius testus, nes nukentės ir patys gyventojai kurortų“, – sako N. Dirginčienė.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė teigia, kad testais valstybė aprūpins, tačiau, kaip organizuoti testavimą visgi spręsti turi pačios savivaldybės ir priduria besitikinti, kad masiškai testuoti tautiečių tikrai nereikės.

REKLAMA

„Šiuo metu daugiau nei vienas milijonas žmonių Lietuvoje jau galės pasinaudoti galimybių pasu, nes turi vakciną. Tai reiškia, kad to testavimo elemento taip masiškai tikrai nereikės, tačiau jis yra būtinas, nes dalis žmonių vis dar negali vakcinuotis. Tai jį paliekame, bet tiesą sakant nuo kurortų merų irgi priklauso, kaip jie mobilius punktus suorganizuos“, – pasakoja ministrė Aušrinė Armonaitė.

Galimybių pasas įsigalios gegužės 24-tąją. Asmeniui bus suteikiamas QR kodas telefone, kurį nuskaitys paslaugų teikėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų